У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Як спека впливає на організм людини?

Літній спеці часто не надають належної уваги, коли йдеться про здоров’я людини. Однак висока температура повітря може становити серйозну небезпеку для організму, негативно впливаючи на процеси в ньому та призводячи до таких серйозних наслідків, як-от зневоднення, порушення метаболізму, виникнення набряків, порушення артеріального тиску та легкої форми гіпоксії.

Науково доведено, що оптимальною температурою повітря для організму людини є 20-25°. Тоді усі органи та системи, які адаптовані до внутрішньої температури 37°, працюють у злагодженому режимі, а коли позначка термометра досягає вищих показників, настає некомфортний стан для нашого організму.

 

Чому люди погано переносять спеку?

 

жара и здоровьеДля того, щоб урегулювати свою роботу при високій температурі повітря, організм адаптується наступним чином:

  • Високе потовиділення. Втрата вологи призводить до порушення водно-сольового балансу та зневоднення. Зневоднення ж стає причиною розладнаної роботи усіх органів та метаболізму.
  • Нирки у «водозберігаючому режимі». Затримка вологи ж призводить до виникнення набряків.
  • Розширення судин шкіри та вен для охолодження крові, внаслідок чого виникає порушення артеріального тиску.
  • Уповільнений темп дихання, що призводить до легкої форми гіпоксії та руйнування нейронів в мозку, наслідком чого можуть стати шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення.

Варто зазначити, що вагітні, новонароджені, гіпертоніки, люди хворі на цукровий діабет, серцево-судинні патології та ті, чия професія передбачає тривале перебування та фізичну працю зовні, гірше переносять спеку, наприклад, через загострення хронічних захворювань.

Отже, всі перелічені фактори, до яких також додаються безсоння, головний біль і роздратованість, вводять організм в стресовий режим, суттєво погіршуючи загальне самопочуття людини.

 

Як запобігти зневодненню організму?

 

баланс воды в организмеНайголовніше завдання кожного у період спеки – запобігти зневодненню організму, для чого потрібно:

  • Стежити за достатнім вживанням води. Для підтримки водного балансу нормою вважається вживання 20-40 мл води на кілограм ваги. Проте завжди потрібно прислухатися до свого організму, тож ці межі є відносними, особливо у спеку. Воду потрібно пити якнайчастіше, та невеликими кількостями, не чекаючи появи відчуття великої спраги.
  • Обмежити кількість напоїв з вмістом кофеїну, цукру та алкоголю, адже вони лише посилюють зневоднення організму.
  • Вживати більше продуктів з високим вмістом рідин, вітамінів та мінеральних солей: огірки, помідори, кавуни, грейпфрути, апельсини тощо.
  • Обирати одяг вільного крою з легких тонких натуральних тканин, аби не перешкоджати теплообміну.
  • Обмежити інтенсивні заняття спортом. Варто надавати перевагу видам спорту, які збагачують організм киснем, як-от дихальні вправи, аеробіка та йога.
  • Обмежити вживання тяжкої їжі, адже організм витрачає багато ресурсів для її перетравлювання.

 

Як зберегти серце та судини?

 

УЗИ МАГ, сердца в ЗапорожьеСпекотні літні дні можуть становити небезпеку для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, як-от гіпертонія, аритмія, серцева недостатність. При високих показниках термометра в організмі людини пришвидшується серцебиття, розширяються периферичні судини, з’являються набряки, погіршується процес збагачення тканин поживними речовинами, підвищується артеріальний тиск та можуть статися напади стенокардії. За таких обставин зростає ризик виникнення інсультів, інфарктів та гіпертонічних кризів.

Лікарі рекомендують стежити за водним балансом, раціоном, їсти меншими порціями, відмовитися від куріння, одягати головний убір та уникати різких змін температур у приміщеннях.

Попіклуватися про своє здоров’я ви можете у медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі. Тут ви зможете пройти діагностичні процедури, серед них – УЗД серця, артерій голови, шиї, нижніх та верхніх кінцівок, а також нирок та наднирників, для перевірки загального стану організму.