Алергія – одна з найпоширеніших хвороб сучасності, боротьба з якою з року в рік стає все складнішою. Серед найпоширеніших видів алергії лідирує алергія на продукти харчування. В першу чергу, від неї страждають діти.
Харчова алергія – це відповідна реакція імунітету на потрапляння в організм разом з їжею речовин, які сприймаються як чужорідні та небезпечні. Харчова алергія не пов’язана з порушеннями метаболізму, а є наслідком підвищеної чутливості.
Одним з головних чинників, який призводить до розвитку алергії у дитини, є спадковість. Важливу роль відіграє та дієта, якої дотримувалася жінка під час виношування плоду. Наприклад, вживання в ході вагітності великої кількості високоалергенних продуктів або прийом ліків підвищують ризик виникнення алергії у дитини. Причому ці фактори можуть спровокувати хворобу не відразу, а через якийсь час, часом навіть через роки. Серед інших чинників, що впливають на схильність до алергії – штучне вигодовування або раннє введення в харчування малюка незбираного молока.
Існує цілий список відомих алергенних продуктів, але в різних дитячих вікових групах є відмінності в складі харчового раціону. Через це алергія, що розвивається у дітей дошкільного віку (від року до 7 років), і алергія у школярів (від 7 до 16 років) відрізняється набором продуктів, а, отже, і набором алергенів.
До року у дитини найчастіше проявляється алергія на молоко, яйця, пшеницю, бобові, цитрусові. У цьому віці у дітей часто діагностується перехресна алергія, коли внаслідок алергії на одні продукти розвивається гіперчутливість до інших. Наприклад, алергія на коров’яче молоко може спричинити собою алергію на яловичину або на молоко інших тварин. У дітей дошкільного віку, в зв’язку з розширенням раціону, сенсибілізація може проявитися у вигляді алергії на злаки, молочну продукцію, овочі, фрукти. При цьому років до 4-5 може зникнути алергія на яйця або молоко, яка з’явилася у віці до року . У старшому віці головними джерелами харчової алергії стають горіхи, яйця, соя, рибні продукти, молоко.
Перші симптоми алергічної реакції – відразу після прийому їжі набрякають губи і ротова порожнина. З просуванням їжі глибше симптоматика посилюється. Це може бути нудота, блювота, біль у шлунку, діарея. Також до проявів харчової алергії належить яскрава висипка, почервоніння, сильний свербіж. Можливий навіть нежить і кашель. Якщо ж алергія проявляється одночасно в декількох органах, можливий анафілактичний шок: набряк глотки, висип, сильне потовиділення, зниження тиску, утруднене дихання. Якщо стан буде прогресувати, можливий летальний результат. Саме тому при сильних алергічних реакціях так важлива термінова медична допомога.
Процес виявлення харчової алергії складається з опитування маленького пацієнта або його батьків, ретельного огляду, а також ряду лабораторних тестів. Велику роль відіграють фактори спадковості, тому лікар зобов’язаний з’ясувати, чи є алергія у найближчих родичів.
Одним з ефективних способів визначити чутливість організму дитини до конкретних продуктів є харчова алергопанель. Це різновид аналізу крові, що показує потенційну сприйнятливість до розвитку алергії на певний продукт харчування. Дана процедура суттєво економить не лише гроші батьків, але і час, який йде на діагностику, оскільки одночасно проводиться дослідження на цілий ряд алергенів. Ще один плюс – аллергопанель підходить навіть немовлятам. Досить забору невеликої кількості крові з вени.
У Запоріжжі пройти дослідження на алергопанелі і своєчасно виявити фактори, що викликають алергію у вашої дитини, можна в діагностичному центрі “Юнімед”.
Консультації за телефонами:
+38 (061) 220-10-72, +38 (066) 181-34-34,+38 (097) 181-34-34.