МРТ та металеві предмети
Наявність металевих предметів на тілі є одним з основних протипоказань під час проведення магнітно-резонансної томографії. Так, протези клапанів серця, вушні та очні імпланти з металевими елементами, інфузійні помпи, катетери з феромагнітними металевими компонентами, наявність металевих осколків всередині тіла, зубні протези, затискачі судин головного мозку, пірсинг є забороненими для здійснення МРТ.
Таке протипоказання насамперед пов’язане з принципами функціонування МРТ апарату. Його дія полягає у створенні магнітного поля та радіохвиль, за допомогою яких можна візуалізувати внутрішні структури: органи, кістки, судини. Тож внаслідок генерування потужного магнітного поля, будь-які металічні предмети з заліза, нікелю, хрому та кобальту на тілі чи в тілі людини починають нагріватися та намагнічуватися під його дією. Таке явище в науці називають «феромагнетизмом», тож металічні елементи під час проведення процедури можуть стати загрозою для життя людини та призвести до порушення функціонування сканера.
МРТ з залізними коронками на зубах – чи можна?
Абсолютним протипоказанням до МРТ є наявність на тілі конструкцій з феромагнетиками (залізо, нікель, хром та кобальт). На противагу феромагнетикам, парамагнетики (золото, срібло) мають слабку можливість намагнічуватися, а діамагнетики (платина, цирконій, титан, алюміній) взагалі не взаємодіють з магнітним полем.
Проведення магнітно-резонансної томографії із коронками на зубах дозволено лише у тому випадку, якщо вони виготовлені з металокераміки, кераміки чи цирконію, адже такі елементи не вступають в контакт з магнітними хвилями. Проте суцільнометалеві коронки є виготовленими з феромагнетних матеріалів, а отже становлять загрозу для здоров’я людини під час МРТ.
Що буде, якщо не зняти ланцюжок та сережки на МРТ?
Перед проходженням МРТ необхідно зняти всі металеві предмети з тіла. Проте знімати прикраси, зроблені з золота чи срібла, зовсім не обов’язково, адже ці метали не є феромагнітними та не реагують та магнітне поле. Проте перед процедурою варто впевнитися з якого матеріалу складаються ваші прикраси, аби уникнути спотворення результатів та розладнаної роботи апарату.
До того ж перед проведенням процедури потрібно проінформувати лікаря про всі можливі протипоказання, до яких належать клаустрофобія, вагітність тощо.
Чи можна моргати під час МРТ?
Це насамперед залежить від ділянки дослідження. Так, потрібно уникати моргання під час проведення МРТ головного мозку та орбіт, адже рух може призвести до погіршення якості та точності дослідження. Відкривати очі під час процедури також не можна, адже закриті очні яблука є у стані спокою, що є важливим для коректних результатів обстеження.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на МРТ різних напрямків. Саме тут ви отримаєте швидкі та достовірні результати діагностики, уважність до ваших потреб та індивідуальний підхід.
Читати повністю
Субакроміальний імпінджмент-синдром плечового суглоба
Імпінджмент-синдром плечового суглоба, або ж синдром удару плеча – це патологічний стан, який виникає через здавлення сухожилля обертальної маджети плеча між акроміоном та голівкою плечової кістки. Такий запальний процес призводить до болю, слабкості та втрати рухливості плеча.
Відповідно до анатомічних особливостей плечового суглоба між обертальною манжетою та акроміоном в нормі існує щілина, що забезпечує вільний рух сухожиль. Проте під час підняття рук може виникнути здавлення між плечовою кісткою та акроміоном, або ж імпінджмент. Такий процес зустрічається також у здорових, проте проявляється з більшою інтенсивністю у людей, професія яких передбачає постійно підняті руки (наприклад, будівельники або ж спортсмени).
Як зрозуміти, що ти маєш імпінджмент синдром?
Імпінджмент-синдром плечового суглоба проявляється наступними симптомами:
Клацання та хрускіт під час підняття чи відведення рук.
Ниючий біль у плечах, що приносить особливий дискомфорт під час сну.
Послаблення м’язів.
Імпінджмент-синдром спочатку проявляється як запалення сухожилля, а потім виникає щільна рубцева сполучна тканина, що з часом змінюється на кальцієві відкладення. Розвиток такої патології супроводжується скутістю рухів, посиленням болю, важкістю та слабкістю під час руху рук вгору.
Чим допоможе МРТ у діагностиці імпіджмент-синдрому плечового суглоба?
Для діагностики імпінджмент-синдрому плечового суглоба лікарі застосовують спеціальні тести, що полягають у відведенні рук пацієнта в певне положення, аби викликати здавлення субакроміальних структур та простежити виникнення больового синдрому.
Для отримання додаткової інформації призначають МРТ, що є ефективним діагностичним методом для дослідження стану всіх елементів опорно-рухового апарату: суглобових поверхонь кісток, внутрішніх та зовнішніх зв’язок, стабілізувальних суглобів, суглобової капсули, тканин навколо суглобів тощо.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на магнітно-резонансну томографію у зручний для вас час. Досвідчені лікарі якісно проводять діагностичні процедури та уважно ставляться до кожного пацієнта, враховуючи індивідуальні особливості.
Як усунути імпінджмент синдром?
Як правило, імпінджмент-синдром лікується консервативним способом, складовими якого є відпочинок, відсутність активності, що приносить біль, та фізіотерапія (електростимуляція, магнітотерапія, електрофорез). Також можуть застосовуватися терапевтичні ін’єкції кортикостероїдів та місцевих анестетиків.
В окремих випадках лікарі вдаються до видалення структури імпінджменту та розширення субакроміального простору хірургічним способом.
Для профілактики виникнення такої патології потрібно уникати перевантаження суглобів, правильно рухатися та розвивати м’язи.
Читати повністю
Як спека впливає на організм людини?
Літній спеці часто не надають належної уваги, коли йдеться про здоров’я людини. Однак висока температура повітря може становити серйозну небезпеку для організму, негативно впливаючи на процеси в ньому та призводячи до таких серйозних наслідків, як-от зневоднення, порушення метаболізму, виникнення набряків, порушення артеріального тиску та легкої форми гіпоксії.
Науково доведено, що оптимальною температурою повітря для організму людини є 20-25°. Тоді усі органи та системи, які адаптовані до внутрішньої температури 37°, працюють у злагодженому режимі, а коли позначка термометра досягає вищих показників, настає некомфортний стан для нашого організму.
Чому люди погано переносять спеку?
Для того, щоб урегулювати свою роботу при високій температурі повітря, організм адаптується наступним чином:
Високе потовиділення. Втрата вологи призводить до порушення водно-сольового балансу та зневоднення. Зневоднення ж стає причиною розладнаної роботи усіх органів та метаболізму.
Нирки у «водозберігаючому режимі». Затримка вологи ж призводить до виникнення набряків.
Розширення судин шкіри та вен для охолодження крові, внаслідок чого виникає порушення артеріального тиску.
Уповільнений темп дихання, що призводить до легкої форми гіпоксії та руйнування нейронів в мозку, наслідком чого можуть стати шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення.
Варто зазначити, що вагітні, новонароджені, гіпертоніки, люди хворі на цукровий діабет, серцево-судинні патології та ті, чия професія передбачає тривале перебування та фізичну працю зовні, гірше переносять спеку, наприклад, через загострення хронічних захворювань.
Отже, всі перелічені фактори, до яких також додаються безсоння, головний біль і роздратованість, вводять організм в стресовий режим, суттєво погіршуючи загальне самопочуття людини.
Як запобігти зневодненню організму?
Найголовніше завдання кожного у період спеки – запобігти зневодненню організму, для чого потрібно:
Стежити за достатнім вживанням води. Для підтримки водного балансу нормою вважається вживання 20-40 мл води на кілограм ваги. Проте завжди потрібно прислухатися до свого організму, тож ці межі є відносними, особливо у спеку. Воду потрібно пити якнайчастіше, та невеликими кількостями, не чекаючи появи відчуття великої спраги.
Обмежити кількість напоїв з вмістом кофеїну, цукру та алкоголю, адже вони лише посилюють зневоднення організму.
Вживати більше продуктів з високим вмістом рідин, вітамінів та мінеральних солей: огірки, помідори, кавуни, грейпфрути, апельсини тощо.
Обирати одяг вільного крою з легких тонких натуральних тканин, аби не перешкоджати теплообміну.
Обмежити інтенсивні заняття спортом. Варто надавати перевагу видам спорту, які збагачують організм киснем, як-от дихальні вправи, аеробіка та йога.
Обмежити вживання тяжкої їжі, адже організм витрачає багато ресурсів для її перетравлювання.
Як зберегти серце та судини?
Спекотні літні дні можуть становити небезпеку для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, як-от гіпертонія, аритмія, серцева недостатність. При високих показниках термометра в організмі людини пришвидшується серцебиття, розширяються периферичні судини, з’являються набряки, погіршується процес збагачення тканин поживними речовинами, підвищується артеріальний тиск та можуть статися напади стенокардії. За таких обставин зростає ризик виникнення інсультів, інфарктів та гіпертонічних кризів.
Лікарі рекомендують стежити за водним балансом, раціоном, їсти меншими порціями, відмовитися від куріння, одягати головний убір та уникати різких змін температур у приміщеннях.
Попіклуватися про своє здоров’я ви можете у медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі. Тут ви зможете пройти діагностичні процедури, серед них – УЗД серця, артерій голови, шиї, нижніх та верхніх кінцівок, а також нирок та наднирників, для перевірки загального стану організму.
Читати повністю
З Днем медичного працівника!
Шановні співробітники, колеги, партнери медичного центру «Юнімед», сердечно вітаємо вас з професійним святом — Днем медичного працівника! Це свято, яке об’єднує людей найгуманнішої професії, тих, хто щоденно віддає свої знання, уміння і тепло душі заради здоров’я і життя пацієнтів.
Медична праця завжди була, є і буде однією з найбільш почесних і важливих. Ваша відданість професії, висока компетентність та відповідальність заслуговують на найвищу повагу і вдячність. Ви — герої сучасності, які не знають втоми й страху. Щодня ви робите неможливе, знаходите рішення у найскладніших ситуаціях, працюєте в умовах надзвичайних навантажень і при цьому зберігаєте гуманність та чуйність.
Особливо варто відзначити ваш професіоналізм і мужність у нинішній складний час, коли усі ми зіткнулися з новими викликами. Ви стоїте на передовій боротьби за життя, працюючи з повною самовіддачею, а інколи ризикуючи собою заради інших. Ваша стійкість, витримка та сміливість — це приклад для наслідування.
Ваша наполегливість та високі стандарти роботи — запорука репутації нашого центру та гарант високої якості медичних послуг. Ми пишаємося тим, що маємо честь працювати разом з вами!
Дорогі колеги й медичні працівники з різних куточків України, зі святом вас! Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту і професійних успіхів. Нехай ваша праця завжди буде винагороджена вдячністю пацієнтів, повагою колег і визнанням суспільства. Нехай кожен день приносить радість від зробленого добра і задоволення від досягнутих результатів. Миру усім нам, тихого сімейного щастя, душевної гармонії, легкого подолання життєвих труднощів.
Читати повністю