Що краще УЗД чи МРТ органів калитки (мошонки)?
Для отримання інформації про стан калитки застосовуються різні дослідницькі методи, серед яких: УЗД і МРТ. Кожен має свої переваги та різні застосування для діагностики проблем з калиткою.
Що видно на УЗД калитки?
Ультразвукове дослідження калитки – діагностична процедура, за допомогою якої можна оцінити розміри та ехогенність цієї ділянки, дослідити стан яєчок, придатків яєчок, мошонкових стінок, сім’яних канатиків, кровоносних судин, виявити відхилення від норми та можливі захворювання (гідроцеле, варикоцеле, новоутворення, перекрут яєчка, пахову грижу тощо).
Коли треба робити УЗД калитки?
УЗД калитки призначають за наявності наступних показань:
Біль у калитці гострого або хронічного характеру.
Наявність пальпованого новоутворення.
Збільшення розмірів калитки або її асиметрія.
Підозра на варикоцеле (особливо при обстеженні з приводу безпліддя).
Підозра на гідроцеле або гематоцеле.
Травматичне пошкодження калитки.
Підозра на крипторхізм (неопущене яєчко).
Оцінка кровотоку яєчок.
Безпліддя чоловіків.
Підозра на інфекційно-запальні процеси (епідидиміт, орхіт).
Контроль динаміки стану після операційного втручання.
Чому вірити УЗД чи МРТ?
Як правило, першочергово призначається саме УЗД калитки, адже це швидкий, неінвазивний та повністю безпечний метод дослідження стану калитка. За допомогою використання ультразвукових хвиль можна візуалізувати більшість поширених патологій (гідроцеле, варикоцеле, перекрут яєчка, пухлини, епідидиміт, орхіт) та оцінити кровообіг у цій ділянці.
МРТ же, суть якої полягає у застосуванні магнітного поля та радіочастотних хвиль, призначається переважно тоді, коли результати УЗД недостатні та потрібна детальніша інформація для дослідження складних випадків. Загалом, МРТ краще візуалізує м’які тканини та структуру пухлин.
Отже, обидва діагностичні методи є високоінформативними: все залежить від складності показань та мети дослідження.
Як проводять УЗД калитки?
УЗД калитки проводять наступним чином: пацієнт займає положення лежачи, тоді як лікар наносить спеціальний гель на калитку та водить датчиком по досліджуваній ділянці, водночас досліджуючи зображення на моніторі.
Триває така процедура приблизно 15-20 хвилин. Це швидкий та безпечний діагностичний метод, який до того ж не має протипоказань (окрім наявності відкритих ран чи інфекційних уражень шкіри у цій ділянці) та особливих правил підготовки: пацієнту лише потрібно дотримуватися правил гігієни перед дослідженням.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на УЗД калитки за доступною ціною. Усі процедури проводяться на сучасному обладнанні досвідченими лікарями-діагностами, які завжди з особливою увагою ставляться до запиту кожного пацієнта.
Читати повністю
Жировий гепатоз (стеатоз печінки): основні симптоми та причини
Жировий гепатоз, який також називають жировою інфільтрацією печінки чи стеатозом печінки, – це хронічне захворювання, яке виникає через накопичення жирових відкладень у клітинах печінки. У нормі печінка має у собі певну кількість жиру, проте через певні фактори може порушитися його синтез та утилізація.
Вплинути на розвиток такого захворювання можуть наступні фактори:
Відсутність фізичної активності.
Підвищений рівень холестерину в крові.
Отруєння печінки через тривале надмірне вживання алкоголю чи певних лікарських препаратів.
Неправильна робота щитоподібної залози, надлишкова вага.
Генетична схильність.
Цукровий діабет.
Як виявляє себе жировий гепатоз?
Часто спочатку таке захворювання має майже безсимптомний перебіг, проте через певний час у разі відсутності лікування воно може призвести до тяжких наслідків: цирозу, печінкової недостатності чи фіброзу.
Тож хворі на початкових стадіях можуть відчувати слабкість, нудоту, важкість у печінці та больові відчуття у цій ділянці. Вже на останній стадії розвитку жирового гепатозу виникають такі симптоми, як пожовтіння шкіри, склер очей, поява висипань на шкірі, асцит тощо.
Як діагностувати?
Для діагностики такого захворювання потрібно звернутися до гастроентеролога чи гепатолога. Як правило, спеціалісти призначають лабораторний аналіз крові, калу, а також УЗД органів черевної порожнини, МРТ чи КТ.
Проведення ультразвукової діагностики дозволяє лікарю дослідити анатомічні особливості органу, виявити збільшення його розміру, зміни в будові, наявність новоутворень чи кальцинатів.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на УЗД органів черевної порожнини або МРТ, яке проводиться висококваліфікованими фахівцями, що використовують преміальне обладнання для досягнення найвищої точності результатів.
Що зробити, щоб усунути жировий гепатоз печінки?
Основна мета лікування такого захворювання полягає в виключенні факторів, які спричиняють порушення обмінних реакцій, тож всі заходи спрямовані на відновлення тканин печінки та усунення токсичного впливу.
Лікарі призначають гепатопротекторні та жовчогінні препарати, а також вітамін Е, аскорбінову кислоту, вітамін B2 та ніацин.
Дотримання всіх вказівок лікаря допоможе хворому повернутися до повноцінного життя. Проте необхідно вести здоровий спосіб життя, налагодити режим сну, мати баланс між відпочинком та роботою, позбавитися шкідливих звичок і постійно слідкувати за своїм станом.
Жировий гепатоз печінки може призвести до загострення холециститу, панкреатиту, печінкової недостатності, гіпертонії, низького імунітету, тож надзвичайно важливо вчасно отримати медичну допомогу для усунення захворювання та можливих ускладнень.
Профілактика виникнення жирового гепатозу передбачає:
Виключення та обмеження вживання алкогольних напоїв.
Дотримання спеціальної дієти, основними принципами якої є вживання білків до 120 г на добу, а також достатня кількість сиру, каш, фруктів і овочів в раціоні.
Вакцинацію від гепатиту.
Регулярні медичні огляди.
Читати повністю
Дорогі колеги, партнери та пацієнти МЦ «Юнімед»!
Ось і наблизились до нас одні із якнайулюбленіших свят — Новий рік та Різдво Христове. Попри всі виклики, для МЦ «Юнімед» 2024 рік став часом розвитку, модернізації та впровадження нових технологій.
Зокрема, ми повністю оновили апарати УЗД, що дало можливість нашим спеціалістам проводити дослідження з винятковою точністю, яка є запорукою вчасної діагностики та ефективного лікування захворювань.
Особливо важливим для нас стало впровадження нових сучасних методик на базі магнітно-резонансної томографії (МРТ). Серед них — трактографія, спектроскопія та перфузія. Вони відкривають нові горизонти в дослідженні центральної нервової системи, хімічного складу тканин та кровотоку головного або спинного мозку. Завдяки МР-трактографії ми можемо детально аналізувати структуру нервових шляхів, що є надзвичайно важливим у випадках травм чи неврологічних захворювань. МР-спектроскопія дозволяє оцінювати стан та тип пухлин, їх агресивність тощо. МР- перфузія дає змогу визначати стан судин та кровообігу, що є ключовим у діагностиці низки судинних хвороб (аневризм, ішемії, інсульту), нейродегенеративних процесів та пухлин.
Вже наприкінці року ми впровадили нову методику — дифузійно-зважену магнітно-резонансну томографію (DWI) всього тіла. Вона стане революційним рішенням для раннього виявлення онкологічних, неврологічних та багатьох інших захворювань. Наші спеціалісти вже пройшли відповідне навчання і зможуть надавати послуги за найвищими стандартам світової медицини.
У цей святковий час ми хочемо подякувати кожному з вас: пацієнтам — за довіру, партнерам — за продуктивну співпрацю, яка допомагає розвивати медицину та впроваджувати новітні технології, колегам — за працю, відданість і професіоналізм.
Бажаємо вам міцного здоров’я, щасливих моментів із близькими, здійснення найзаповітніших мрій та невичерпної енергії. Нехай 2025 рік подарує нам мир та здійснення мрій! Веселих свят!
З найщирішими побажаннями, медичнний центр «Юнімед»!
Читати повністю
Етмоїдит – що це таке та які симптоми?
Етмоїдит – це захворювання, що характеризується запальним процесом у слизовій оболонці клітин ґратчастої кістки.
Таке захворювання у більшості випадків виникає через запальний процес у порожнині носа, або ж риніту. Це відбувається наступним чином: гострий риніт стає причиною набряку слизової оболонки носа та структур всередині нього, що суттєво порушує відтік слизу з порожнин клітин ґратчастого лабіринту та погіршує циркуляцію повітря. Тож саме такі процеси стають передумовою до розвитку запалення в клітинах ґратчастої кістки.
Проте риніт чи ГРВІ не завжди стають причиною розвитку етмоїдиту, адже в інших випадках таке захворювання може виникнути гематогенним шляхом, тобто поширитися з током крові.
До того ж варто згадати шлях виникнення етмоїдиту через травми, після хірургічного втручання в порожнині носа та навколоносових пазух.
Симптоми етмоїдиту
Прояви етмоїдиту часто збігаються з симптомами інших захворювань порожнини носа, саме тому не завжди можна чітко визначити наявність такого захворювання. Тож, етмоїдит характеризується наступними симптомами:
Біль і відчуття розпирання в порожнині носа, перенісся та між очима.
Збільшення інтенсивності болю вночі.
Почервоніння та набряклість у внутрішній частині ока.
Неефективність протизапальних та знеболювальних препаратів.
Закладеність носа, погіршення здатності відчувати запахи.
Виділення з порожнини носа.
Слабкість в тілі.
Висока температура тіла.
Нехтування лікуванням може призвести до руйнування ґратчастого лабіринту, абсцесу мозку, флегмони очниці, гнійного менінгіту, енцефаліту, тромбоза венозних синусів тощо.
Для профілактики виникнення такої патології потрібно своєчасно лікувати вірусні, грибкові та бактеріальні захворювання, підвищувати міцність імунітету, слідкувати за харчуванням та не переохолоджуватися.
Чим етмоїдит відрізняється від гаймориту?
Захворювання приносових пазух в загальному називають синуситом, а залежно від ділянки ураження розрізняють:
Гайморит.
Фронтит.
Етмоїдит.
Сфеноїдит.
Гайморит виникає через потрапляння інфекції до верхньощелепних пазух, внаслідок чого утворюється гній. Тож таке захворювання проявляється болем у щелепно-лицьовій зоні, відчуттям тиску під очима, закладеністю носа, втратою здатності відчувати запахи, іррадіацією болю в зуби, ознобом, підвищеною температурою тіла та гнійним запахом з рота.
Етмоїдит же має іншу локалізацію, адже характеризується запаленням пазух ґратчастої кістки, тож біль при етмоїдиті зосереджений ближче до перенісся та очей.
Як діагностувати?
При виникненні вище згаданих симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря-отоларинголога, який зможе провести детальну діагностику стану пацієнта.
Для діагностики етмоїдиту часто застосовують магнітно-резонансну томографію пазух носа. Таке обстеження дає можливість детально дослідити стан м’якотканинних структур: слизових оболонок, хрящів, і виявити наявність гною чи новоутворень.
Також лікарі призначають комп’ютерну томографію та ендоскопічне дослідження порожнини носа для отримання інформації про стан внутрішніх структур носа.
Медичний центр «Юнімед» у Запоріжжі спеціалізується на проведенні МРТ різних напрямків. Тож звернувшись до нашого центру, ви зможете отримати кваліфіковану медичну допомогу від професійних лікарів, а також записатися на потрібні діагностичні процедури за направленням спеціаліста.
Читати повністю