Як спека впливає на організм людини?
Літній спеці часто не надають належної уваги, коли йдеться про здоров’я людини. Однак висока температура повітря може становити серйозну небезпеку для організму, негативно впливаючи на процеси в ньому та призводячи до таких серйозних наслідків, як-от зневоднення, порушення метаболізму, виникнення набряків, порушення артеріального тиску та легкої форми гіпоксії.
Науково доведено, що оптимальною температурою повітря для організму людини є 20-25°. Тоді усі органи та системи, які адаптовані до внутрішньої температури 37°, працюють у злагодженому режимі, а коли позначка термометра досягає вищих показників, настає некомфортний стан для нашого організму.
Чому люди погано переносять спеку?
Для того, щоб урегулювати свою роботу при високій температурі повітря, організм адаптується наступним чином:
Високе потовиділення. Втрата вологи призводить до порушення водно-сольового балансу та зневоднення. Зневоднення ж стає причиною розладнаної роботи усіх органів та метаболізму.
Нирки у «водозберігаючому режимі». Затримка вологи ж призводить до виникнення набряків.
Розширення судин шкіри та вен для охолодження крові, внаслідок чого виникає порушення артеріального тиску.
Уповільнений темп дихання, що призводить до легкої форми гіпоксії та руйнування нейронів в мозку, наслідком чого можуть стати шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення.
Варто зазначити, що вагітні, новонароджені, гіпертоніки, люди хворі на цукровий діабет, серцево-судинні патології та ті, чия професія передбачає тривале перебування та фізичну працю зовні, гірше переносять спеку, наприклад, через загострення хронічних захворювань.
Отже, всі перелічені фактори, до яких також додаються безсоння, головний біль і роздратованість, вводять організм в стресовий режим, суттєво погіршуючи загальне самопочуття людини.
Як запобігти зневодненню організму?
Найголовніше завдання кожного у період спеки – запобігти зневодненню організму, для чого потрібно:
Стежити за достатнім вживанням води. Для підтримки водного балансу нормою вважається вживання 20-40 мл води на кілограм ваги. Проте завжди потрібно прислухатися до свого організму, тож ці межі є відносними, особливо у спеку. Воду потрібно пити якнайчастіше, та невеликими кількостями, не чекаючи появи відчуття великої спраги.
Обмежити кількість напоїв з вмістом кофеїну, цукру та алкоголю, адже вони лише посилюють зневоднення організму.
Вживати більше продуктів з високим вмістом рідин, вітамінів та мінеральних солей: огірки, помідори, кавуни, грейпфрути, апельсини тощо.
Обирати одяг вільного крою з легких тонких натуральних тканин, аби не перешкоджати теплообміну.
Обмежити інтенсивні заняття спортом. Варто надавати перевагу видам спорту, які збагачують організм киснем, як-от дихальні вправи, аеробіка та йога.
Обмежити вживання тяжкої їжі, адже організм витрачає багато ресурсів для її перетравлювання.
Як зберегти серце та судини?
Спекотні літні дні можуть становити небезпеку для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, як-от гіпертонія, аритмія, серцева недостатність. При високих показниках термометра в організмі людини пришвидшується серцебиття, розширяються периферичні судини, з’являються набряки, погіршується процес збагачення тканин поживними речовинами, підвищується артеріальний тиск та можуть статися напади стенокардії. За таких обставин зростає ризик виникнення інсультів, інфарктів та гіпертонічних кризів.
Лікарі рекомендують стежити за водним балансом, раціоном, їсти меншими порціями, відмовитися від куріння, одягати головний убір та уникати різких змін температур у приміщеннях.
Попіклуватися про своє здоров’я ви можете у медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі. Тут ви зможете пройти діагностичні процедури, серед них – УЗД серця, артерій голови, шиї, нижніх та верхніх кінцівок, а також нирок та наднирників, для перевірки загального стану організму.
Читати повністю
З Днем медичного працівника!
Шановні співробітники, колеги, партнери медичного центру «Юнімед», сердечно вітаємо вас з професійним святом — Днем медичного працівника! Це свято, яке об’єднує людей найгуманнішої професії, тих, хто щоденно віддає свої знання, уміння і тепло душі заради здоров’я і життя пацієнтів.
Медична праця завжди була, є і буде однією з найбільш почесних і важливих. Ваша відданість професії, висока компетентність та відповідальність заслуговують на найвищу повагу і вдячність. Ви — герої сучасності, які не знають втоми й страху. Щодня ви робите неможливе, знаходите рішення у найскладніших ситуаціях, працюєте в умовах надзвичайних навантажень і при цьому зберігаєте гуманність та чуйність.
Особливо варто відзначити ваш професіоналізм і мужність у нинішній складний час, коли усі ми зіткнулися з новими викликами. Ви стоїте на передовій боротьби за життя, працюючи з повною самовіддачею, а інколи ризикуючи собою заради інших. Ваша стійкість, витримка та сміливість — це приклад для наслідування.
Ваша наполегливість та високі стандарти роботи — запорука репутації нашого центру та гарант високої якості медичних послуг. Ми пишаємося тим, що маємо честь працювати разом з вами!
Дорогі колеги й медичні працівники з різних куточків України, зі святом вас! Бажаємо вам міцного здоров’я, добробуту і професійних успіхів. Нехай ваша праця завжди буде винагороджена вдячністю пацієнтів, повагою колег і визнанням суспільства. Нехай кожен день приносить радість від зробленого добра і задоволення від досягнутих результатів. Миру усім нам, тихого сімейного щастя, душевної гармонії, легкого подолання життєвих труднощів.
Читати повністю
Стеноз хребетного каналу – що це і чим небезпечно?
Стеноз хребетного каналу – це патологічний стан, що характеризується звуженням хребетного каналу, що може виникнути в центральній, боковій частині чи в ділянці міжхребцевого отвору.
Таке захворювання виникає через компресію нервових волокон м’якими чи кістковими тканинами. Внаслідок цього виникає неврологічний дефіцит, що проявляється больовим синдром та порушенням чутливості. Локалізація болю залежить від особливостей ураження спинного мозку, проте у більшості випадків така патологія виникає у поперековому відділі хребта.
Стеноз хребетного каналу має поступовий характер розвитку, що дозволяє діагностувати таку патологію вчасно задля уникнення ускладнень.
Як болить спина при стенозі?
Стеноз хребетного каналу полягає у здавленні волокон, що проходять усередині та поширюються на периферічні ділянки тіла. Компресія нервових шляхів супроводжується порушенням їхньої функції за рахунок здавлювання мікросудин, лімфатичних шляхів, що забезпечують ці структури поживними речовинами. Внаслідок цього розвиваються ішемія, набряк, що перешкоджають нормальній передачі імпульсів по вражених волокнах, а хворий відчуває наступні симптоми:
Біль в ураженій ділянці хребта, що стає інтенсивнішим при фізичній активності, а саме розгинанні, спусканні по сходах, тривалому перебуванні у вертикальній позиції. Разом з тим хворі відчувають полегшення болю при сидінні навпочіпки.
«Мурашки» по шкірі.
Порушена чутливість (відчуття холоду, тепла, визначення предметів на дотик).
Слабкість у м’язах, погіршення моторики та координації рухів.
Чим небезпечний стеноз хребетного каналу?
Стеноз хребетного каналу може призвести до порушення роботи тазових органів, погіршення та втрати рухової активності, паралічу нижніх кінцівок, різких болей у нижніх та верхніх кінцівках.
Причинами виникнення патології є наступні фактори:
Вроджені аномалії розвитку хребта.
Травматичні пошкодження хребта.
Розростання кісткових відростків.
Сколіоз, лордоз.
Формування фасеточних суглобів.
Гіпертрофія зв’язок хребтового стовпа.
Інфекції, що вражають центральну та периферичну нервові системи.
Також ожиріння, розлади обміну речовин, висока фізична активність, менопауза у жінок підвищують ризик виникнення такої патології.
Як діагностувати стеноз хребта?
Діагностикою стенозу хребта займається лікар-нейрохірург. Фахівець проводить детальний огляд пацієнта, збирає анамнез, аналізує скарги, а також призначає наступні діагностичні дослідження:
Магнітно-резонансна томографія, за допомогою якої можна детально візуалізувати хребтовий канал та визначити локалізацію здавлення нервових волокон.
Спондилографія для комплексної оцінки стану хребетного стовпа та кісткових структур.
УЗД хребта для дослідження стану зв’язок, сухожиль, м’язів, міжхребцевих дисків.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете пройти якісну діагностику стану вашого хребта, адже ми пропонуємо широкий спектр досліджуваних процедур та гарантуємо точність отриманих результатів.
Читати повністю
Відкрито дві вакансії на посаду медичної сестри (адміністратора) у МЦ «Юнімед»
У медичному центрі «Юнімед» відкрито дві вакансії медичної сестри (адміністратора) на повну та неповну зайнятість у філіал на просп. Маяковського.
Чому варто стати частиною команди МЦ «Юнімед»?
МЦ «Юнімед» – це лідер діагностичної медицини Запоріжжя, який надає свої послуги вже понад 17 років. Ми пишаємося досвідом, професіоналізмом та здобутками, які роблять нас кращими у своїй галузі.
Ми пропонуємо конкурентну заробітну плату, офіційне працевлаштування. Ви можете бути впевнені на 100% у своїй фінансовій стабільності.
На вас чекає дружний колектив однодумців, де завжди панує приємна атмосфера. Ми цінуємо своїх співробітників і прагнемо створити комфортні умови для їхньої роботи та розвитку.
Ви будете працювати в передовому медичному центрі, оснащеному найсучаснішим обладнанням. Це чудовий шанс долучитися до світу інновацій у сфері діагностичної медицини.
Що ми очікуємо від кандидатів:
Наявність медичної освіти. Ваші знання та досвід стануть запорукою якісного обслуговування пацієнтів.
Впевнені навички роботи на ПК.
Вміння робити внутрішньовенні ін’єкції.
Ввічливість, комунікабельність та відповідальність. Ваші особисті якості стануть запорукою успішного спілкування з пацієнтами та колегами.
Чекаємо резюме на адресу: slv.unimed@gmail.com
Ми у соцмережах: Instagram | Facebook
Відгукнутися
Читати повністю