Медичному центру «Юнімед» — 17 років!
23 листопада 2006 року перший пацієнт переступив поріг нашого медичного центру, щоб пройти обстеження на щойно встановленому магнітно-резонансному томографі відкритого типу. Як швидко плинуть роки. Сьогодні нам — 17! Це багато чи мало? 17 років для людини — період зростання й спроби зробити перші кроки в дорослому житті. 17 років для медичного центру — це визнання цінності праці колективу і результат довіри багатьох-багатьох людей.
Це був непростий шлях постійного розвитку та вдосконалення нас самих. Уже через 7 років існування ми змогли придбати один із найкращих на той час МРТ-апаратів Hitachi Echelon. Він закритого типу, потужністю 1,5 Тесла і дає змогу візуалізувати найскладніші патології. На 10 році життя наш колектив був визнаний Лідером галузі серед медзакладів Запорізької області. А в рейтингу медичних закладів України тоді ми посіли дев’яте місце. У 2018 році за даними української Асоціації центрів МРТ і КТ ми увійшли до п’ятірки найкращих діагностичних центрів країни у сфері МРТ.
Сьогодні МЦ «Юнімед» — це 2 сучасних відділення, розташованих за адресами Оріхівське шосе, 10 і проспект Маяковського, 11. В них працюють команди з висококласних лікарів-рентгеногів, фахівців ультразвукової діагностики, представників середнього та молодшого персоналу.
Серед нашого обладнання — магнітно-резонансний томограф Philips Ingenia 1,5 Тесла, який має максимальну комплектацію та сучасне програмне забезпечення. Така апаратура розташована лише у двох вітчизняних центрах та лише у декількох закордонних клініках. За її допомогою ми здатні робити унікальні для нашого краю обстеження: МР-перфузію (оцінку кровотоку, мікроциркуляції та стану капілярів головного мозку), МР-трактографію (візуалізацію провідних шляхів головного мозку), МР-спектроскопію (безконтактне визначення в тканинах відносної концентрації низки найважливіших метаболітів).
Дорогі колеги, партнери, пацієнти, друзі, у свій День народження ми хочемо подякувати кожному з вас! Усе, чого ми змогли досягти, — завдяки вам! Ви — наше невичерпне джерело натхнення та мотивації. Дякуємо вам за вірність і підтримку! Ми зробимо все можливе, щоб наш центр і надалі зміг підтримувати високий рівень надання медичних послуг. Щоб професіоналізм фахівців завжди йшли поруч із турботливим ставленням до кожного пацієнта. Бажаємо всім нам миру, здоров’я, нових досягнень і багатьох років успіху!
Читати повністю
Що таке ларингоскопія? Як її проводять?
Для дослідження органів дихальної системи у медичній практиці застосовують безліч методів, а одним з найпоширеніших є ларингоскопія, що є сучасною процедурою в отоларингології для обстеження гортані та трахеї. Це швидкий, безболісний та повністю безпечний тип діагностики, завдяки якому можна отримати детальну інформацію про стан внутрішніх органів та структур. Ларингоскопія може бути призначена як частина планового огляду або здійснена з лікувальною чи діагностичною метою.
Що таке ларингоскопія, як підготуватися до неї?
Ларингоскопія – це ендоскопічний метод візуального дослідження гортані та горла. Існує два типи проведення такої процедури:
Непряма ларингоскопія. Під час процедури лікар, після застосування місцевої анестезії, розміщує маленьке дзеркало в горлі пацієнта та досліджує стан гортані та горла.
Пряма ларингоскопія. Такий тип проводиться лише з застосуванням седації чи загального наркозу, після чого лікар вводить в горло еластичну трубку (фіброларингоскоп), оснащену камерою, яка дозволяє зробити знімки досліджуваної ділянки. Пряма ларингоскопія є найбільш ефективною, адже дозволяє отримати достатньо інформації для правильної постановки діагнозу.
Тривалість ларингоскопії варіюється від 5 до 45 хвилин. Таким чином можна оцінити стан слизової оболонки частини дихальних шляхів, виявити наявність запальних процесів або злоякісних новоутворень. Також фахівець звертає увагу на особливості функціонування голосових зв’язок та може визначити розміри патологічних утворень. Тож завдяки ларингоскопії діагностують абсцеси, термічні чи хімічні опіки, інфекційні, алергічні чи механічні ларингіти, спайки, травматичні пошкодження, параліч голосових зв’язок. Якщо під час дослідження були знайдені патологічні зміни, то у такому випадку також можливо провести певні лікувальні чи діагностичні маніпуляції (біопсія, видалення поліпа тощо).
Які є показання до ларингоскопії та протипоказання
Ларингоскопія призначається пацієнтам, які мають наступні симптоми:
Ускладнене ковтання.
Проблеми з диханням.
Відчуття стороннього предмета у горлі.
Мокротиння з частками крові чи гною.
Постійний кашель.
Захриплість, осиплість.
Втрата звучності голосу.
Дисфонія.
Перенесені травми гортані.
Прямий тип ларингоскопії має низку протипоказань. Серед них:
Патології серця.
Епілепсія.
Захворювання системи згортання крові.
Аневризма аорти.
Алергічні реакції.
Гострий запальний процес у горлі.
Період вагітності.
Травми шийного відділу хребта.
Загалом перед здійсненням ларингоскопії варто проконсультуватися з лікарем для виключення можливих ускладнень. Для підготовки до такої процедури пацієнту потрібно зменшити кількість їжі за добу до здійснення дослідження, зробити чистку зубів та утриматися від куріння чи інших шкідливих звичок.
Які бувають ускладнення після процедури?
Можливими ускладненнями під час проведення ларингоскопії може бути потрапляння блювотних мас у дихальні шляхи, у випадку якщо пацієнт проходить процедуру не натщесерце.
Також після ларингоскопії може виникнути відчуття дискомфорту, першіння в горлі чи легкий біль, саме тому інколи лікарі радять пацієнтам кілька годин залишитися у стаціонарі. Також лікарі рекомендують відмовитися від вживання їжі впродовж двох годин після закінчення процедури, а також кілька днів менше розмовляти, якщо були проведені маніпуляції на голосових зв’язках.
Читати повністю
Різниця між відкритим та закритим типами МРТ
Магнітно-резонансна томографія – це один з найпоширеніших діагностичних методів, який набув особливої популярності у медичній практиці як спосіб виявити новоутворення та отримати точну інформацію про стан внутрішніх органів та структур організму людини. Завдяки технологічному розвитку на сьогодні пацієнти мають можливість пройти МРТ як на апараті відкритого, так і закритого типу. Отож важливо з’ясувати у чому полягає їхня різниця та на які обставини потрібно зважати при виборі типу таких апаратів.
МРТ закритий та відкритий: у чому різниця?
Закритий апарат МРТ – традиційний та перший варіант сканера, за допомогою якого стало можливо отримати детальну візуалізацію людського організму. Оскільки суть процедури полягає у перебуванні пацієнта всередині томографа, то клаустрофобія, тобто страх перед замкненим простором, став одним з відносних протипоказань для проведення такої процедури. Саме тому виникла потреба у створенні апарату МРТ відкритого типу. Таким чином головною різницею між закритим та відкритим типом апарату МРТ є зовнішній вигляд конструкції, що має прямий стосунок до інтенсивності проявів клаустрофобії.
Принцип роботи відкритих та закритих МРТ
Принцип роботи відкритих та закритих МРТ ґрунтується на застосуванні фізичного явища, ядерного магнітного резонансу для візуалізації внутрішніх структур організму людини. Це безпечний та абсолютно безболісний діагностичний метод, що дозволяє отримати точні знімки.
Під час процедури пацієнт перебуває у нерухомому положенні, а апарат пошарово сканує досліджувану ділянку та передає зображення на монітор.
Зовнішня відмінність полягає лише у тому, що закритий томограф має тунель та пересуваний стіл, тоді як МРТ апарат відкритого типу є незамкненим пристроєм, у якому всі датчики та джерело магнітного поля розміщені горизонтально.
Відкритий апарат МРТ: переваги та недоліки
Головними перевагами апарату МРТ відкритого типу є:
Зменшення тривожності та страху під час дослідження. Пацієнти, у яких діагностовано клаустрофобію, будуть відчувати менше стресу.
Вартість процедури. Ціни на МРТ зі сканером відкритого типу є нижчими. Пов’язано це з нижчою вартістю обладнання та особливостями його обслуговування.
Більше простору. Цей пункт є особливою перевагою для пацієнтів з надмірною вагою.
Менше шуму. Такі апарати створюють менше шуму, що є суттєвою перевагою для пацієнтів, чутливих до сторонніх звуків.
Поряд з перевагами є також недоліки:
Рідкісність. На жаль, не всі медичні діагностичні центри володіють апаратами відкритого типу для проведення МРТ.
Не всі зони обстеження можна інформативно сканувати на апаратах відкритого типу, оскільки вони, як правило, мають менш потужне магнітне поле.
Особливості клінічного застосування. Апарати відкритого типу добре підходять для обстеження хребта, головного мозку та крупних суглобів, в переважній більшості захворювать цих органів апарат відкритого типу має високу інформативність. Проте внутрішні органи та дрібні суглоби на апаратах цього типу зазвичай не обстежують, бо вони потребують більш потужного магнітного поля, яке є в апаратах закритого типу.
Тип апарату визначає лікар, що направляє, в залежності від клінічної картини або наявного захворювання пацієнта.
МРТ закритого типу: переваги та недоліки
Переваги томографа закритого типу:
Швидкість роботи та висока інформативність дослідження, зважаючи на вищу напругу магнітного поля.
Універсальність. На високопольних апаратах закритого типу, як правило, можна обстежити усі органи та системи організму.
Серед недоліків варто згадати:
Ймовірність виникнення нападу клаустрофобії.
Високий рівень шуму.
Вузькість тунелю. Особливості конструкції є перешкодою до проведення дослідження для пацієнтів з надмірною вагою, людей з обмеженими можливостями тощо.
Який МРТ краще: закритий чи відкритий?
Вибір типу томографа залежить від багатьох факторів, а саме: вартість, цілі діагностики, стан пацієнта та наявність протипоказань. Загалом обидва типи досліджень є ефективними для проведення діагностики. Проте пацієнтам з надмірною вагою або тим, що страждають на клаустрофобію, рекомендують все ж обрати апарат відкритого типу.
Медичний центр «Юнімед» із Запоріжжя має у своєму розпорядженні МРТ апарати закритого і відкритого типів. Це дозволяє вирішувати увесь спектр діагностичних завдань, при цьому враховуючи індивідуальні особливості кожного пацієнта.
Якщо маєте сумніви у виборі апарату, то зверніться до лікуючого лікаря, він має обов’язково врахувати усі ваші індивідуальні особливості, побажання та обставини та обере необхідний тип МРТ для досягнення мети цієї діагностичної процедури.
Читати повністю
Співробітники МЦ «Юнімед» пройшли курс з надання першої допомоги за невідкладних станів
15 жовтня 2023 року співробітники МЦ «Юнімед» пройшли курс надання допомоги при кровотечах та інших невідкладних станах. Заняття вели представники тренінгового центру «UniSafe». Захід було організовано професійним об’єднанням «MedOffice Group».
Учасники курсу за вихідний день пройшли 2 програми – «Uni» та «STOPTHEBLEED». У рамках програми «Uni» вони познайомилися з основами роботи організму та правилами особистої безпеки під час надання першої допомоги. Відпрацювали алгоритми дій за тривалої втрати свідомості, колапсу, раптової зупинки серця. Велика увага приділялася напрацюванню навичок серцево-легеневої реанімації та роботи з дефібрилятором.
Міжнародний курс «STOPTHEBLEED» був повністю присвячений зупинці кровотеч різними способами. Присутні довели до автоматизму дії при тампонаді ран, накладення турнікетів та кровоспинних пов’язок.
Колектив медичного центру «Юнімед» дякує інструкторам та організаторам за можливість не тільки вдосконалити свої навички, а й отримати міжнародні сертифікати про проходження курсів!
#gallery-1 {
margin: auto;
}
#gallery-1 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 25%;
}
#gallery-1 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-1 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */
Читати повністю