Цервікометрія (УЗД шийки матки при вагітності)
Цервікометрія – це ультразвукове обстеження шийки матки при вагітності, за допомогою якого можна дослідити стан та розміри цієї ділянки та виявити ризик передчасних пологів.
Згідно зі статистикою кожні десяті пологи – передчасні, тобто ті, що відбуваються між 30 та 35 тижнями вагітності. Пологи на такому терміні є небезпечними, адже у малюка ще не повністю сформовані нервова, дихальна та травна системи, а також зір та слух. Передчасні пологи також можуть призвести до церебрального паралічу та відставання в розвитку, тож такі новонароджені потребують особливого догляду та обстеження фахівцями-неонатологами.
Навіщо призначають цервікометрію?
Довжина матки є важливим показником, який може вказувати на наявність ускладнень під час перебігу вагітності. У нормі довжина матки становить 30 мм, а її скорочення до 25 мм може свідчити про ймовірність передчасних пологів.
Завдяки проведенню УЗД шийки матки при вагітності лікар може отримати інформацію про довжину, форму, положення шийки матки, структуру її тканин, довжину замкнутої частини цервікального каналу, його прохідності, а також про форму та стан зовнішнього та внутрішнього зіва.
Показаннями для проведення цервікометрії є:
Багатоплідна вагітність.
Гіпертонус матки.
Хірургічне втручання в матці в минулому, наявність рубців.
Розриви шийки матки при попередніх пологах.
Акушерський анамнез, що вказує на ризик передчасних пологів та викидня на пізніх термінах.
На якому терміні потрібно робити цервікометрію?
Як правило, цервікометрію проводять між 12 та 22 тижнем вагітності.
Залежно від клінічної ситуації діагностика здійснюється трансвагінальним або трансабдомінальним шляхом ультразвукового дослідження.
За першого виду обстеження жінка лягає на кушетку, після чого в піхву вводиться спеціальний датчик, захищений презервативом. Трансабдомінальний шлях дослідження передбачає сканування датчиком передньої стінки живота. Тоді фахівець одразу інтерпретує отримане зображення внутрішніх тканин шийки матки на моніторі та надає подальші вказівки для подальшого обстеження та лікування. Тривалість процедури становить 15-20 хвилин. Отримати результати можна вже після проведення дослідження.
Де у Запоріжжі можна пройти цервікометрію?
Записатися на цервікометрію ви можете у медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі. Наші висококваліфіковані фахівці мають великий досвід проведення діагностичних процедур, тож гарантують точність результатів дослідження та уважно ставляться до кожної пацієнтки, враховуючи її індивідуальні показання та особливості перебігу вагітності.
Читати повністю
Нам сьогодні 18 років!
Медичний центр «Юнімед» з радістю святкує своє повноліття і ми щиро хочемо поділитися нашими здобутками за ці роки. Від самого початку ми прагнули стати надійним партнером для кожного пацієнта і сьогодні нам довіряють не лише тисячі пацієнтів, а й 27 страхових компаній, які обирають нашу професійність та відповідальність.
Ми пишаємося тим, що проводимо понад 50 видів МРТ-обстежень, постійно розширюючи діагностичні можливості для виявлення найскладніших станів. У 2024 році ми повністю оновили обладнання для ультразвукових досліджень, забезпечивши ще більшу точність і комфорт, а також впровадили новітні методи МРТ, такі як МР-спектроскопія, МР-перфузія та МР-трактографія, відкриваючи нові горизонти у діагностиці.
Наша команда, що складається з 18-ти лікарів-рентгенологів та 17-ти лікарів ультразвукової діагностики, щодня працює для вашого здоров’я, гарантуючи високий рівень обслуговування та турботу.
Дякуємо кожному з вас, хто обрав нас. Ви надихаєте нас удосконалюватися, ставати кращими і досягати нових вершин. Попереду ще більше нових горизонтів та інновацій!
З любов’ю, вдячністю та турботою, ваша команда «Юнімед»!
Читати повністю
МРТ та металеві предмети
Наявність металевих предметів на тілі є одним з основних протипоказань під час проведення магнітно-резонансної томографії. Так, протези клапанів серця, вушні та очні імпланти з металевими елементами, інфузійні помпи, катетери з феромагнітними металевими компонентами, наявність металевих осколків всередині тіла, зубні протези, затискачі судин головного мозку, пірсинг є забороненими для здійснення МРТ.
Таке протипоказання насамперед пов’язане з принципами функціонування МРТ апарату. Його дія полягає у створенні магнітного поля та радіохвиль, за допомогою яких можна візуалізувати внутрішні структури: органи, кістки, судини. Тож внаслідок генерування потужного магнітного поля, будь-які металічні предмети з заліза, нікелю, хрому та кобальту на тілі чи в тілі людини починають нагріватися та намагнічуватися під його дією. Таке явище в науці називають «феромагнетизмом», тож металічні елементи під час проведення процедури можуть стати загрозою для життя людини та призвести до порушення функціонування сканера.
МРТ з залізними коронками на зубах – чи можна?
Абсолютним протипоказанням до МРТ є наявність на тілі конструкцій з феромагнетиками (залізо, нікель, хром та кобальт). На противагу феромагнетикам, парамагнетики (золото, срібло) мають слабку можливість намагнічуватися, а діамагнетики (платина, цирконій, титан, алюміній) взагалі не взаємодіють з магнітним полем.
Проведення магнітно-резонансної томографії із коронками на зубах дозволено лише у тому випадку, якщо вони виготовлені з металокераміки, кераміки чи цирконію, адже такі елементи не вступають в контакт з магнітними хвилями. Проте суцільнометалеві коронки є виготовленими з феромагнетних матеріалів, а отже становлять загрозу для здоров’я людини під час МРТ.
Що буде, якщо не зняти ланцюжок та сережки на МРТ?
Перед проходженням МРТ необхідно зняти всі металеві предмети з тіла. Проте знімати прикраси, зроблені з золота чи срібла, зовсім не обов’язково, адже ці метали не є феромагнітними та не реагують та магнітне поле. Проте перед процедурою варто впевнитися з якого матеріалу складаються ваші прикраси, аби уникнути спотворення результатів та розладнаної роботи апарату.
До того ж перед проведенням процедури потрібно проінформувати лікаря про всі можливі протипоказання, до яких належать клаустрофобія, вагітність тощо.
Чи можна моргати під час МРТ?
Це насамперед залежить від ділянки дослідження. Так, потрібно уникати моргання під час проведення МРТ головного мозку та орбіт, адже рух може призвести до погіршення якості та точності дослідження. Відкривати очі під час процедури також не можна, адже закриті очні яблука є у стані спокою, що є важливим для коректних результатів обстеження.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на МРТ різних напрямків. Саме тут ви отримаєте швидкі та достовірні результати діагностики, уважність до ваших потреб та індивідуальний підхід.
Читати повністю
Субакроміальний імпінджмент-синдром плечового суглоба
Імпінджмент-синдром плечового суглоба, або ж синдром удару плеча – це патологічний стан, який виникає через здавлення сухожилля обертальної маджети плеча між акроміоном та голівкою плечової кістки. Такий запальний процес призводить до болю, слабкості та втрати рухливості плеча.
Відповідно до анатомічних особливостей плечового суглоба між обертальною манжетою та акроміоном в нормі існує щілина, що забезпечує вільний рух сухожиль. Проте під час підняття рук може виникнути здавлення між плечовою кісткою та акроміоном, або ж імпінджмент. Такий процес зустрічається також у здорових, проте проявляється з більшою інтенсивністю у людей, професія яких передбачає постійно підняті руки (наприклад, будівельники або ж спортсмени).
Як зрозуміти, що ти маєш імпінджмент синдром?
Імпінджмент-синдром плечового суглоба проявляється наступними симптомами:
Клацання та хрускіт під час підняття чи відведення рук.
Ниючий біль у плечах, що приносить особливий дискомфорт під час сну.
Послаблення м’язів.
Імпінджмент-синдром спочатку проявляється як запалення сухожилля, а потім виникає щільна рубцева сполучна тканина, що з часом змінюється на кальцієві відкладення. Розвиток такої патології супроводжується скутістю рухів, посиленням болю, важкістю та слабкістю під час руху рук вгору.
Чим допоможе МРТ у діагностиці імпіджмент-синдрому плечового суглоба?
Для діагностики імпінджмент-синдрому плечового суглоба лікарі застосовують спеціальні тести, що полягають у відведенні рук пацієнта в певне положення, аби викликати здавлення субакроміальних структур та простежити виникнення больового синдрому.
Для отримання додаткової інформації призначають МРТ, що є ефективним діагностичним методом для дослідження стану всіх елементів опорно-рухового апарату: суглобових поверхонь кісток, внутрішніх та зовнішніх зв’язок, стабілізувальних суглобів, суглобової капсули, тканин навколо суглобів тощо.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на магнітно-резонансну томографію у зручний для вас час. Досвідчені лікарі якісно проводять діагностичні процедури та уважно ставляться до кожного пацієнта, враховуючи індивідуальні особливості.
Як усунути імпінджмент синдром?
Як правило, імпінджмент-синдром лікується консервативним способом, складовими якого є відпочинок, відсутність активності, що приносить біль, та фізіотерапія (електростимуляція, магнітотерапія, електрофорез). Також можуть застосовуватися терапевтичні ін’єкції кортикостероїдів та місцевих анестетиків.
В окремих випадках лікарі вдаються до видалення структури імпінджменту та розширення субакроміального простору хірургічним способом.
Для профілактики виникнення такої патології потрібно уникати перевантаження суглобів, правильно рухатися та розвивати м’язи.
Читати повністю