Магнітно-резонансна томографія (МРТ) у «Юнімед»

Послуги МРТ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це сучасний високоінформативний метод діагностики, який використовує магнітне поле і радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла.

Основними перевагами даного методу є:

 • Відсутність рентгенівського випромінювання, а отже, відсутність шкідливого впливу на організм людини, що дає можливість багаторазово проводити дослідження.
 • Висока інформативність методу дозволяє виявляти найскладніші захворювання на ранніх стадіях, що впливає на процес лікування і збільшує шанси пацієнтів на повне одужання.
 • Неінвазивний метод, при якому більшість досліджень проводиться без внутрішньовенного контрастування за рахунок отримання хорошої контрастності м’яких тканин, також МРТ дозволяє отримувати зображення судин без введення контрастної речовини.
 • Якщо контрастування все ж показано, то при проведенні МРТ не використовуються йодовмісні контрастні препарати.
 • Метод безпечний для дітей та вагітних жінок у 2-3 триместрах вагітності.

Принципи діагностики та безпека

Основний принцип роботи МР-томографа полягає у взаємодії магнітного поля і радіохвиль. Томограф у своєму складі має потужний магніт. Під час обстеження пацієнт лежить на спеціальному рухомому столі, який може плавно переміщуватися відносно магніту томографа. Магнітне поле тимчасово впливає на молекули води, які в різній кількості містяться в усіх клітинах тіла людини. Спеціальні датчики продукують радіочастотні імпульси, які поширюються на резонансній до магнітного поля частоті. Під час цих процесів протони водню випускають сигнали, які реєструються датчиками. Вся зібрана інформація надходить в потужний комп’ютер, який її обробляє і видає остаточний результат у вигляді зображення. Магнітне поле і радіохвилі, що застосовуються при МРТ, є абсолютно безпечними для людського організму.

Підготовка до дослідження

Зазвичай спеціальна підготовка до МРТ-дослідження не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі (за винятком МРТ з контрастом). При дослідженні органів черевної порожнини, малого таза і заочеревинного простору Вам потрібно виконати кілька нескладних рекомендацій (детальна інформація про підготовку до МРТ знаходиться в описі зони дослідження). При дослідженні органів малого таза сечовий міхур повинен бути помірно наповненим, перед дослідженням інших областей тіла рекомендується спорожнити сечовий міхур. При дослідженні голови елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматися від нанесення макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням. Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, знімні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, носії інформації, магнітні та кредитні карти. Проведення МРТ дітям у віці до п’яти років можливе при проведенні седації або наркозу. Питання про проведення седації або наркозу, а також підготовки дитини до дослідження необхідно заздалегідь обговорити з анестезіологом. Вам бажано мати з собою всю медичну документацію, що стосується зони обстеження: післяопераційні виписки, дані попередніх досліджень, таких як МРТ (знімки і опис), УЗД, СКТ (якщо такі є). Направлення лікаря вітається. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури, щоб продумати і оптимально спланувати хід магнітно-резонансного дослідження.

При обстеженні:

 • Ви ляжете на стіл, який переміщається всередину апарату до тих пір, поки досліджувана частина тіла не опиниться в центрі магніту.
 • Ви не будете відчувати жодних неприємних відчуттів.
 • Якщо Вам призначене обстеження голови, Вас можуть попросити надіти спеціальний пристрій, який допоможе Вам зафіксувати голову.
 • Під час дослідження дихайте спокійно, не можна ворушити головою чи тілом, тому що це впливає на чіткість зображення.
 • У процесі сканування робота томографа супроводжується періодичними звуками, яких не треба лякатися.
 • Удосконалена система спостереження і двостороннього зв’язку забезпечить надійний зв’язок пацієнта і медичного персоналу в ході дослідження.
 • Якщо Ви боїтеся замкнутого простору або відчуваєте дискомфорт, Вас може супроводжувати близький друг або родич, який може знаходитися поряд з Вами під час сканування.
 • Повідомте персоналу, якщо Вам незручно або Вам потрібна допомога.

МРТ із застосуванням контрастної речовини

Контрастна речовина, або контраст, використовується для поліпшення якості зображення різних органів і тканин людини. Контраст — це спеціальний розчин на основі гадолінію, який сприяє посиленню сигналу на зображеннях. Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно, вона безпечна для організму і не викликає звикання. Оскільки контраст не порушує склад міжклітинної рідини, розчин проникає тільки в ті ділянки організму, де утворилися пухлинні аномалії. Контраст на деякий час акумулюється в пухлинних утвореннях, створюючи на зображенні точні проєкції пухлини об’ємної форми з чітко окресленими межами. Після процедури діагностики із застосуванням контрастної речовини слід пити якомога більше рідини для кращого виведення розчину з організму.

Результати МРТ дослідження

Після закінчення обстеження, за бажання, Ви можете почекати, поки МРТ зображення не будуть вивчені та не буде сформований висновок фахівця. Ви отримаєте висновок лікаря-рентгенолога, комп’ютерний диск із записом Вашого дослідження та роздруковані знімки. Також Ви зможете отримати результати обстеження в електронному вигляді за допомогою сервісу МедОфіс 

Протипоказання до проведення МРТ

До проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ) існують абсолютні та відносні протипоказання. При наявності абсолютних протипоказань виконання дослідження неможливе, при наявності відносних протипоказань, питання про проведення дослідження вирішується індивідуально з лікарем МРТ, який виконує дослідження.

Абсолютні протипоказання до проведення МРТ:

 • наявність кардіостимулятора, протезів клапанів серця;
 • кліпси судин головного мозку після оперативного лікування;
 • великі металеві імпланти чи уламки в тілі;
 • наявність металевої стружки, уламків в області очей;
 • імпланти середнього вуха (незнімні слухові апарати).

Відносні протипоказання до проведення МРТ:

 • декомпенсована серцева недостатність;
 • кровоспинні кліпси (крім судин мозку);
 • ендоваскулярний стент (необхідно надати документи на встановлений медичний виріб);
 • клаустрофобія (страх замкнутого простору);
 • наявність протеза внутрішнього вуха;
 • наявність татуювань, особливо в досліджуваній області;
 • доказів того, що проведення МРТ може пошкодити плід або ембріон — немає, але з міркувань загальної обережності МР-дослідження краще не проводити в 1-триместрі вагітності;
 • вага пацієнта перевищує 130 кг.
Пам'ятайте, висновок магнітно-резонансної томографії не є діагнозом!

Після обстеження, за результатами проведеного сканування, Вам необхідно проконсультуватися з лікарем-клініцистом — неврологом, травматологом, хірургом, урологом, гінекологом або іншими фахівцями. Остаточний діагноз ставить Ваш лікуючий лікар і згідно з ним призначає відповідне лікування. Будьте здорові!

Записатися
на обстеження
Запис на сайті є попереднім. Ми зв'яжемося з Вами для підтвердження запису на діагностику
Для отримання додаткової інформації скористайтеся нашими месенджерами:
qr-viber Telegram
qr-telegram Viber
Заповніть форму
Натискаючи на кнопку «Записатися» Ви погоджуєтесь на обробку персональних даних та політику конфіденційності
Або скористайтеся нашими месенджерами: