Для кращої візуалізації, впродовж цих днів бажано приймати ферментні препарати, що покращують травлення, а також препарати, що знижують газоутворення (за рекомендацією лікаря).
Пацієнтам зі схильністю до закрепів: бажано за 12 годин до початку дослідження прийняти проносний засіб або провести очисну клізму 1,5 літра.
Якщо дослідження проводиться вранці, прибути на обстеження потрібно суворо натщесерце, останній прийом їжі повинен відбутись не пізніше, ніж о 19:00 попереднього дня. Якщо ж дослідження проводиться у другій половині дня, то необхідно обмежити прийом їжі не менш, ніж за 8 годин до початку ультразвукового дослідження.
Пацієнтам, які регулярно приймають лікарські засоби, слід повідомити про це лікаря-діагноста.
Небажано курити безпосередньо перед дослідженням, а також приймати спазмолітичні препарати, це може спричинити недостовірну оцінку змін.
Підготовка до цього обстеження аналогічна підготовці до проведення УЗД органів черевної порожнини. З собою на обстеження потрібно взяти 0,5 літра кефіру або йогурту 3,2% жирності.
Це обстеження не проводиться в дні менструації, інших обмежень, пов’язаних з менструальним циклом, немає.
Підготовка залежить від виду ультразвукової діагностики. Розрізняють трансабдомінальне УЗД органів малого таза, коли ультразвук проводиться крізь передню черевну стінку, і трансвагінальне УЗД, коли датчик вводиться у піхву.
Якщо проводиться трансабдомінальне УЗД, потрібно за годину до початку діагностики випити 1-1,5 літра негазованої
води або теплого чаю, і з максимально повним сечовим міхуром прийти на призначений час.
Для проведення трансвагінальної ультразвукової діагностики жінок підготовка не потрібна.
Перед проведенням УЗД сечовидільної системи з передміхуровою залозою необхідно за годину до початку обстеження випити 1-1,5 літра негазованої води, або теплого чаю, і з максимально повним сечовим міхуром прийти на призначений час.
Перед проведенням трансректального обстеження простати рекомендується зробити очисну клізму 1,5 літра, додаткова підготовка не потрібна.
Дане обстеження підготовки не потребує, однак рекомендовано проводити дослідження в I фазу менструального циклу (частіше з 5 по 14 день циклу). Після настання менопаузи, діагностику можна проводити без обмежень.
У разі повторного проходження дослідження, бажано взяти з собою попередні результати. Це допоможе лікарю більш ефективно оцінити динаміку змін.
Приходьте до нас і будьте здорові!