Анемія – прихована загроза для кровоносної системи

Анемія на сьогоднішній день – це найпоширеніше захворювання кровоносної системи. Третина жінок відчувають на собі симптоми анемії, і залишають їх без належної уваги, списуючи все на втому і нездужання. Багато з нас не підозрюють, до яких серйозних наслідків вона може призвести. Анемія, або, як її ще називають, «недокрів’я» буває декількох видів, проте всі вони мають одну загальну ознаку – зниження концентрації гемоглобіну та еритроцитів у сироватці крові. Функція еритроцитів полягає в тому, щоб переносити гемоглобін, пов’язаний з киснем, до органів і тканин і транспортувати вуглекислий газ у зворотному напрямку. Тому, зниження їх кількості веде до кисневого голодування.

На сьогоднішній день існує безліч класифікацій анемій, серед них можна виділити три основні групи:

  1. Гемолітичні, при яких скорочується термін життя еритроцитів внаслідок їх посиленого розпаду. Процес руйнування переважає над утворенням нових клітин. Основна причина гемолізу – дефект еритроцитів або порушення їхньої функції. Гемолітичні анемії бувають вроджені і набуті.
  2. Анемії, як результат крововтрати (маткові, носові, шлунково-кишкові кровотечі, крововтрати, викликані травмою).
  3. Внаслідок порушень кровотворення: дефіцитні, метапластичні, гіпопластичні і дизрегуляторні. Найчастіше такі анемії розвиваються, як наслідок хвороби нирок, ендокринної недостатності, білкового виснаження, інфекцій та онкозахворювань. Часто причиною дефіцитних анемій є незбалансоване харчування, дієти, коли в організм надходить недостатня кількість заліза, фолієвої кислоти, вітамінів групи В. Найпоширенішою є залізодефіцитна анемія.

За рівнем гемоглобіну в сироватці крові, виділять три ступеня тяжкості:

  1. Легка (рівень гемоглобіну в межах 110-90 г/л).
  2. Середня (рівень гемоглобіну 90-70 г/л).
  3. Важка (менше 70 г/л).

За характером перебігу анемії ділять на гострі та хронічні.

У деяких випадках виявити анемію буває непросто, оскільки її симптоми не мають специфічних ознак. Точний діагноз може поставити лише лікар після проведення ряду лабораторних досліджень. Основний метод діагностики анемії – це загальний аналіз крові. Він визначає рівень гемоглобіну, еритроцитів, показує кольоровий показник. Важливим критерієм є і середня кількість гемоглобіну в еритроциті, число ретикулоцитів, які є попередниками еритроцитів і дають інформацію про роботу кісткового мозку. Однак, для визначення виду анемії, фахівець може призначити Вам визначення рівня феритину, трансферину, вітаміну В12, сироваткового заліза та ін. Лабораторна діагностика дозволить виявити не лише анемію, а й стан, який передує її розвитку, ще до появи змін у загальному аналізі крові.

Якщо причиною анемії є спадкові захворювання або отруєння, можуть бути призначені додаткові лабораторні дослідження.

Не варто недооцінювати анемію. Це недуга, яка вимагає тривалого лікування під контролем лікарів.

У Запоріжжі пройти лабораторну діагностику анемії можна в медичному центрі «Юнімед». Консультації за телефонами:

+38 (061) 220-10-72, +38 (097) 181-34-34, +38 (066) 181-34-34.