Біль у спині – вірна ознака того, що з хребтом щось не гаразд. Але перша думка, яка виникає у людини в цю не найприємнішу мить, – «якось минеться». Друга, коли все-таки не минає, – «мені потрібний масаж!» І знову помилка. Багато хто плутає масаж із мануальною терапією. Та й перш ніж лягати на стіл такого роду фахівця, потрібно в обов’язковому порядку зробити МРТ хребта. Тільки розібравшись у причинах болю, можна приступати до лікування. Чому?
Перш ніж відповісти на це та інші супутні питання, давайте розберемося, що ж таке «мануальна терапія». Якщо дослівно, то це «лікування руками». Багато захворювань опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи лікують саме цим методом. Руками лікар впливає на суглоби, м’язи, зв’язки і кінцівки. Так він усуває порушення і, як наслідок, позбавляє нас від болю.
Просто масаж?
Ні, масаж і мануальна терапія – це далеко не синонімічні поняття. Завдяки масажу можна позбутися від м’язових спазмів, поліпшити кровообіг і підвищити м’язовий тонус. Однак масажист – це людина, яка частіше за все не має медичної освіти. Вона і не повинна. Все, що їй потрібно, так це пройти профільні курси.
А ось мануальний терапевт – це дипломований лікар. Як правило, у нього є основна спеціалізація, на додачу до якої він освоїв мануальну медицину. Такий лікар має глибокі знання в області анатомії. Тому він знає, з якою силою тиснути, в якому місці і які наслідки можуть бути, якщо допустити помилку. А обережність при цьому методі лікування дуже важлива. Адже мануальний терапевт працює з хребтом, на якому тримається весь наш організм.
Біль у спині: причини та діагностика
Від протрузій та гриж
Остеохондроз (ураження міжхребцевих дисків), грижі та інші причини «болю в спині» не виникають самі cобою. Подібні недуги – наслідок неправильної роботи хребта. Можливо, навантаження на міжхребцеві диски розподіляється нерівномірно. Тоді одні диски приймають на себе великий вантаж, у порівнянні з іншими. В результаті перші з плином часу руйнуються. Що, в свою чергу, призводить до протрузій і до гриж.
Щоб подібного не сталося, вдаються до мануальної терапії. Але деякі, відчувши перші напади болю, сподіваються не на руки спеціалізованого лікаря, а на фізіотерапію, мазі, ін’єкції та таблетки. Перераховані засоби не здатні допомогти, якщо защемлені судини та нервові волокна.
Необхідність МРТ
Але мануальна терапія здатна не лише принести полегшення, а й завдати шкоди. Подібне може статися, якщо перед лікуванням ви не пройдете діагностику. Адже лікар повинен починати лікування, спираючись на факти. Дефіцит інформації може підштовхнути його до невірних дій.
Пам’ятайте, кожен випадок індивідуальний. Тому перш ніж записуватися на прийом до «мануальника», пройдіть діагностику МРТ. Це найбільш інформативний і безпечний метод дослідження. Жодних рентгенівських променів! Саме тому МРТ можна проходити кілька разів протягом невеликого проміжку часу. МРТ вбереже вас від непотрібних ускладнень і допоможе зберегти здоров’я!