Діагностика хвороби Альцгеймера за допомогою МРТ

Більше 15 мільйонів людей у ​​світі живуть з діагнозом хвороба Альцгеймера. Це захворювання спричинює деменцію, проблеми з пам’яттю і труднощі при виконанні повсякденних завдань. На сьогодні причини виникнення цієї недуги залишаються до кінця не вивченими. Незважаючи на невиліковність, виявивши захворювання на ранніх стадіях і почавши приймати терапію, можна істотно уповільнити прояв клінічної симптоматики. Діагностика хвороби Альцгеймера за допомогою МРТ грає сьогодні провідну роль у своєчасній діагностиці.

За статистикою Міжнародної федерації Альцгеймера, смертність від цієї недуги займає п’яте місце в світі. Незважаючи на поширеність, визначити цю хворобу, як і раніше, складно, тому що її симптоми заплутують лікарів. Вони нагадують і онкологічні, і судинні патології. Тут на допомогу діагностам приходить МРТ. Цей метод допомагає визначити найбільш яскраві прояви хвороби Альцгеймера. Саме тому МРТ якісно виграє у інших видів діагностики.

Діагностика хвороби Альцгеймера за допомогою МРТ

Серед характерних змін, які в першу чергу насторожать МРТ-діагноста – атрофія головного мозку, розширення борозен і шлуночків, порушення кровопостачання і обмінних процесів. На більш пізніх стадіях відбуваються зміни в скроневих і потиличних частках. Такі зміни легко визначаються на томографі, що дозволяє поставити остаточний діагноз. При необхідності при підозрі на ХА можуть призначити МРТ з контрастною речовиною.

Використання МРТ для виявлення хвороби Альцгеймера стало вагомим кроком до ранньої діагностики даної патології. До цього поставити діагноз було можливо не раніше, ніж через три роки регулярних спостережень за хворими. Сьогодні цей процес займає до декількох місяців. Це дозволяє вчасно приступити до прийому медикаментів і в подальшому полегшити догляд за таким пацієнтом для родичів, поліпшивши якість і збільшивши тривалість життя хворого.

Зміни в поведінці та характері людей, на які варто звернути увагу, щоб не пропустити хворобу Альцгеймера, зазвичай пов’язані зі забудькуватістю (аж до забування функцій предметів особистої гігієни), пригнічений стан, страхи і підвищена тривожність. У групі ризику – люди старше 65 років, особливо, жінки. У них Альцгеймер діагностують в три рази частіше, ніж у чоловіків.

Постановка діагнозу на ранніх стадіях не обмежується лише МРТ. Медики також призначають аналіз на біомаркери і різні нейропсихологічні тести для оцінки здібностей пацієнта до логічного та аналітичного мислення.

Пройти МРТ діагностику хвороби Альцгеймера в Запоріжжі можна в діагностичному центрі «Юнімед». Консультацію можна отримати за телефонами: +38 (050) 320-27-07, +38 (067) 350-27-07.