Згідно з даними медичної статистики, міома матки зустрічається у 20% пацієнток у віці від 25 до 50 років. Патологія представляє собою доброякісні новоутворення, які є розростанням м’язової тканини матки. Їх розміри та локалізація можуть бути різними. Процес активного поділу клітин, що призводить до появи міоми, пов’язують з високим рівнем в крові гормону естрогену. Однак точна причина досі невідома. Завдяки розвиненій системі медичної візуалізації, при підозрі на цю патологію медикам вдається швидко поставити діагноз.
До тривожних дзвіночків, наявність яких може свідчити про хворобу, відносять:
– порушення менструального циклу;
– рясні кровотечі, як під час менструацій, так і між ними;
– біль внизу живота;
– часті позиви до сечовипускання;
– закрепи;
– при пальпації живота відчувається його помітне збільшення.
Діагностика міоми матки за допомогою УЗД та МРТ
Щоб не допустити розростання міоми, потрібно своєчасно звернутися до лікаря, який визначить, яка діагностика міоми матки підтвердить діагноз. Найчастіше при підозрі на міому вдаються до УЗД. Цей метод доступний і виявляє розростання в 96% випадків. При проведенні ультразвукової діагностики за допомогою вагінального датчика наповнювати сечовий міхур не доведеться. Найкраще проводити УЗД на початку циклу, на 3-7 день. Іноді (в середньому, в 17% випадків) виявлені на УЗД вузли в дійсності не є міомами.
Максимально інформативним, безпечним, неінвазивним методом обстеження при підозрі на міому матки є магнітно-резонансна томографія органів малого таза, яка дозволяє отримати високу точність зображення. На відміну від УЗД, проводити її можна в будь-який день циклу.
Найчастіше МРТ призначають, якщо інформація, зібрана за допомогою інструментальних методів дослідження (УЗД, ретроманоскопія), не дає можливості поставити діагноз і скласти ефективну схему лікування. Також лікарі віддають перевагу МРТ, якщо мають підозру на ускладнення патології.
Щоб підготуватися до МРТ органів малого таза, потрібно за пару днів до проходження процедури перейти на дієтичне харчування, виключити газовані напої, а за три години до процедури взагалі відмовитися від їжі. Безпосередньо перед МРТ слід очистити кишечник.
Пройти точну діагностику міоми матки за допомогою УЗД або методом МРТ можна у медичному центрі «Юнімед», на базі якого знаходиться найсучасніше обладнання.
Консультація та запис за телефонами: (061) 270-80-85, (050) 320-27-07, (067) 350-27-07.