Діагностика остеопоротичних компресійних переломів хребта за допомогою МРТ

Остеопоротичні компресійні переломи хребта, за даними Mao H. (2012) можуть бути розділені на 3 типи:

  • Тип 1 – «хворобливий», при якому відзначається наявність деформації тіла хребця на рентгенограмах з клінічним больовим синдромом.
  • Тип 2 – «безболісний», також відомий як старий перелом або посттравматична деформація, що протікає безсимптомно, але зі зниженням висоти тіла хребця на рентгенограмах.
  • Тип 3 – «приховані», хворобливі переломи хребця без рентгенографічних ознак компресії тіла хребця на рентгенограмах.

Для болісних і безболісних остеопоротичних компресійних переломів хребта діагноз легко встановлюється на підставі даних рентгенологічного дослідження, який в даний час розглядається як своєрідний «золотий стандарт» діагностики компресійних переломів.

У зв’язку з неспецифічними клінічними симптомами і негативними даними рентгенографії та комп’ютерної томографії при прихованих остеопоротичних переломах, є високий рівень помилкових діагнозів, що вимагає впровадження нових, надійних і безпечних методів діагностики для запобігання можливих переломів.

Саме тому, фахівці медичного центру «Юнімед», поставили перед собою мету удосконалити спосіб діагностики прихованих остеопоротичних компресійних переломів тіл хребців шляхом використання методу магнітно-резонансної томографії, який гарантує точну діагностику даного виду перелому і дозволяє своєчасно розпочати лікування. Завдяки великому досвіду роботи і тривалих клінічних досліджень, виконаних асистентом кафедри променевої діагностики ГЗ «ЗМАПО МОЗ України» Мягковим Станіславом Олександровичем і доктором медичних наук, професором, завідувачем кафедри променевої діагностики ГЗ «ЗМАПО МОЗ України» Мягковим Олександром Павловичем на базі медичного центру «Юнімед», патент 2був отриманий і запатентований «СПОСІБ ДІАГНОСТИКИ ПРИХОВАНИХ КОМПРЕСІЙНІХ ОСТЕОПОРОТИЧНИХ ПЕРЕЛОМІВ ТІЛ ХРЕБЦІВ».

МРТ є сучасним і надійним методом діагностики прихованих остеопоротичних переломів, відображаючи при цьому складні мікропошкодження в тілах хребців зі 100% чутливістю. Своєчасна діагностика цього різновиду переломів обумовлює і адекватний вибір лікування у вигляді мінімально інвазивних процедур таких як вертебро- і кіфопластика, які є звичайною методикою в якості ефективного методу лікування.

МРТ діагностика прихованих остеопоротичних переломів хребта заснована на візуалізації МР-сигналів патологічної інтенсивності, обумовлених наявністю набряку кісткового мозку, рівномірним до 5-6 мм кільцеподібним ущільненням паравертебральних м’яких тканин і можливим приєднанням депресійних ушкоджень замикальних пластин.

p2a Остеопоротичні компресійні переломи

Саггитальні реконструкції: a-КТ і b-d МРТ (Т1, Т2ВІ і STIR зображення) поперекового відділу хребта 68-річної хворої. Малюнок b. демонструють гострий остеопоротичний компресійний перелом тіла L2 з депресійним переломом верхньої замикаючої пластинки і відповідними сигнальними характеристиками, але без видимих на КТ змін в тілі L1. На МРТ в тілі L1 визначаються аналогічні, особливо на STIR зображенні, сигнальні характеристики, що й в тілі L2, але без зниження його висоти.

p2b

МРТ поперекового відділу хребта в сагітальній і аксіальній площинах хворий Я. 70 років з прихованим остеопоротичним переломом тіла LIII. На Т1ВІ визначається дифузний гіпоінтенсівний МР-сигнал в зазначеному тілі хребця при незміненій його висоті, а на Т2ВІ і STIR зображенні визначаються гіперінтенсивні сигнали. На аксіальних Т2ВІ визначається кільцевидне потовщення паравертебральних м’яких тканин (стрілки).

Пройти дане обстеження можливо в медичному центрі «Юнімед» на сучасних магнітно-резонансних томографах з потужністю магнітного поля 0,3 Тс або 1,5 Тс. Тривалість обстеження становить всього лише 5-6 хвилин. Під час проведення процедури не виникає будь-яких неприємних відчуттів, а тим більше болючих.

Приходьте до нас і будьте здорові!