Одним з актуальних питань сучасної медицини є тема харчової непереносимості. Масштаби її поширеності просто вражають! А все пов’язано з тим, що останнім часом різко погіршується якість продуктів, які ми вживаємо. Підраховано, що людина за своє життя в середньому з’їдає близько ста тонн їжі. Наші продукти харчування насичені великою кількістю стабілізаторів, фарбників, антибіотиків, пестицидів, підсилювачів смаку і запаху. І це ще не весь перелік. В таких умовах не дивно, що близько 80% населення планети, навіть не підозрюючи про це, схильні до такого стану, як харчова непереносимість. Ця цифра постійно зростає, набуваючи епідемічного характеру.
Непереносимість харчових продуктів – це негативна реакція організму людини на прийом їжі у вигляді різних алергічних симптомів, які виникають внаслідок нездатності засвоювати певний вид продуктів або їх компоненти. Механізм розвитку даного стану відрізняється від істинної алергії і не супроводжується збільшенням вироблення IgE, тому і тактика лікування таких пацієнтів відрізняється.
До недавнього часу лікарями не розглядалася непереносимість певних компонентів їжі, як один з факторів виникнення хронічних хвороб. Однак до розміру молекул розщеплюються не всі складові, як вважалося раніше. Найчастіше нерозщеплені білки потрапляють через стінку кишечника в кровотік, де викликають вироблення імуноглобулінів класу G, які, в свою чергу, стимулюють викид біологічно активних речовин і медіаторів запалення і приводять до дисбалансу в роботі органів і тканин.
Будь-які чинники, що порушують процес розщеплення і переварювання їжі, можуть запустити механізм розвитку харчової непереносимості. Набагато частіше харчова непереносимість спостерігається в осіб зі спадковою схильністю до харчової алергії.
Проблеми зі шкірою, головний біль, надмірна вага і порушення роботи травної системи – це основні ознаки імунологічної харчової непереносимості. Давайте розберемо її прояви трохи докладніше.
Харчова алергія Ig класу G спричиняє виникнення у людини скарг з боку шлунково-кишкового тракту. Метеоризм, спазми, біль у животі, діарея і закрепи – це типові її прояви, також хронічне запалення кишечника може привести до розвитку хвороби Крона і синдрому роздратованого кишечника. Відчуття хронічної втоми, дефіциту енергії, постійний дискомфорт значно погіршують якість життя таких пацієнтів.
Імунологічна харчова алергія також може служити пусковим механізмом розвитку частого головного болю, який не полегшує прийом медикаментів. Багато людей, які страждають на мігрень, відзначають, що деякі харчові продукти здатні бути причиною її виникнення. Мігрень відрізняється від «звичайного» головного болю напруги тривалим і інтенсивним характером болю, частіше з одного боку, світлобоязню, порушенням сну, нудотою і навіть блювотою. Дивно, але до таких проявів може привести «невідповідна» їжа.
Встановлено, що ожиріння може бути результатом порушеного обміну речовин в організмі внаслідок уповільнених запальних процесів. А викид імуноглобулінів класу G при харчовій непереносимості призводить до посилення запальної реакції організму і затримки рідини. В результаті організм перебуває в стані хронічного стресу, людина набирає зайву вагу, а це прямий шлях до інсультів, інфарктів і онкологічних хвороб.
Шкіра, яка є відображенням стану організму, також реагує на продукти, які нам не підходять. Свербіж, висипання різного характеру, екзема, псоріаз, які практично не піддаються медикаментозному лікуванню, мають у своїй основі виділення IgG на різні харчові продукти.
Як знайти ворога в тарілці?
Діагностика непереносимості їжі є складним, однак, здійсненним завданням, завдяки німецькій тест-системі під назвою ImuPro. Це прорив у лабораторній галузі медицини. ImuPro – сучасна методика визначення наявності антитіл класу IgG1-IgG4 у сироватці крові досліджуваного більш ніж до 270 харчових добавок і продуктів. За допомогою даного дослідження з’явилася можливість скласти особисту карту харчування, виключити небажані продукти і зробити своє життя набагато комфортнішим і якіснішим.