Судини нашого організму дуже часто порівнюють з автомагістралями, що доставляють з точки А в точку Б кров, яка забезпечує клітини киснем і важливими мікроелементами. І якщо продовжувати аналогію дороги, будь-які затори або проблеми на ній спричиняють неприємності для всіх учасників руху – це гіпертонія, аневризма аорти, атеросклеротичні захворювання, варикоз. Більшу частину цих захворювань можна попередити, якщо вчасно пройти обстеження вен і артерій, найефективнішим методом дослідження яких є УЗД.
Ультразвукова доплерографія дає можливість кількісно оцінити кровоток у даній зоні – як тече кров, з якою швидкістю.
В основі ультразвукової доплерографії лежить так званий ефекту Доплера: сигнал, що надсилається датчиком, відбивається від рухомих частинок крові, внаслідок чого змінюється частота сигналу у відповідь. Ця зміна фіксується і обробляється модулем ультразвукового сканера. Після цього проводячий обстеження фахівець порівнює отримані результати на даних відрізках судин зі стандартними параметрами.
При КДК – кольоровому доплерівському картуванню, зміни випромінюваної частоти кодуються кольором. Дана методика дозволяє візуалізувати кровотік у серці та судинах. Кров, що йде до датчика, в основному кодується червоним кольором, а синім – кров. яка йде від датчика. Темні відтінки кольорів – низькі швидкості, світлі – високі. Більш того, сучасні УЗ-сканери дають можливість досліджувати судини навіть з малими швидкостями кровотоку.
У яких же випадках рекомендують проводити ультразвукове дослідження судин нижніх кінцівок? У таких як:
– швидка втома при прискореній ходьбі;
– поколювання шкіри нижніх кінцівок;
– набряклість, зміна кольору ніг;
– висока чутливість стоп до холоду;
– судоми;
– біль і важкість у ногах;
– виразки на шкірі гомілок;
– видимі прояви варикозу.
«Ультразвук» нижніх кінцівок дає можливість фахівцеві виявити варикозне розширення вен, тромбоз глибоких вен, облітеруючий атеросклероз судин (облітеруючий ендартеріїт).
Показання для проведення УЗД верхніх кінцівок:
– слабкий пульс;
– різний артеріальний тиск у кінцівках;
– біль при відведенні рук в сторони;
– біль при фізичному навантаженні;
– оніміння, мерзлякуватість;
– не пов’язане з іншими причинами зменшення м’язової сили;
– трофічні зміни і травми;
– втрата можливості здійснювати пальцями точні рухи.
УЗД дозволяє на ранніх стадіях виявити патологічні утворення (тромби, атеросклеротичні бляшки, розшарування), дати оцінку їх структурі, розмірам, локалізації.
Виявлені за допомогою УЗД патології можуть стати показанням до реконструктивного оперативного втручання.
У Запоріжжі пройти УЗД судин верхніх і нижніх кінцівок можна на сучасному обладнанні в медичному центрі «Юнімед». Консультація і запис на обстеження за телефонами: +38 (061) 226-06-10, +38 (061) 270-80-85.