Головний біль, відчуття тиску за очима, біль у вухах, клацаючий звук при відкриванні рота, біль під час позіхання, слабкість щелепних м’язів, зміни в звичному змиканні-розмиканні щелеп – все це симптоми дисфункції СНЩС – скронево-нижньощелепного суглоба.
Що викликає дисфункцію СНЩС? Причин безліч. Серед найпоширеніших:
- помилки при протезуванні зубів;
- перенапруження при надкусюванні грубої або жорсткої їжі;
- спазми м’язів, викликані емоційними перенавантаженнями і стресами.
Навіть така, здавалося б, дрібниця, як не зовсім коректно встановлена пломба на шостому або сьомому зубі здатна порушити симетрію, викликаючи лише одностороннє навантаження, зміщення дисків і, як наслідок, больову дисфункцію СНЩС. На жаль, багато хто звертається за допомогою надто пізно, коли дізнається про існування такого розладу і супутні йому патології. В результаті цього до лікаря приходять люди з занедбаним станом щелепи, який призвів до больових відчуттів, утрудненого відкривання рота, зміщення нижньої щелепи в сторону, дискомфорту не тільки в області жувальних м’язів, а й всієї половини обличчя. При цьому дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба досить поширене відхилення – 80 відсотків проблем зі СНЩС пов’язані саме з нею. На сьогоднішній день одним з найбільш інформативних способів виявити порушення в роботі скронево-нижньощелепних суглобів є МРТ. Магнітно-резонансна томографія дає можливість визначити:
- зміщення суглобової голівки від суглобової западини;
- випіт (рідину) в порожнині суглоба або ознаки пошкодження хряща;
- асиметрію форми голівок і виходу їх на вершину суглобового горбка;
- розміри, форму і положення суглобового диска;
- структуру і будову латерального крилоподібного м’яза.
МРТ цього суглоба проводять не тільки при болях або дискомфорті, але і при плануванні протезування або ортопедичного лікування.
Як проходить процедура?
Пацієнт перебуває в горизонтальному положенні в нерухомому стані до 15 хвилин. МР обстеження складається з двох частин: сканування в положенні з закритим ротом і в положенні з відкритим ротом (до 5-ти хвилин). Зазвичай, пацієнт тримає в роті тюбик із зубною пастою.
Попередня підготовка до МРТ суглоба не потрібна. Ні дієт, ні відмови від прийому ліків або зміни звичного способу життя. Достатньо лише дотримуватися стандартного при проходженні МРТ правила – зняти з себе всі металовмісні прикраси та аксесуари. Також по можливості необхідно захопити з собою на обстеження виписку з амбулаторної картки, знімки попереднього обстеження та інші документи, що стосуються діагностичної процедури.
У Запоріжжі пройти діагностику скронево-нижньощелепних суглобів можна в медичному центрі «Юнімед». Щоб записатися на дослідження, а також ознайомитися з інформацією, що стосується МРТ суглобів і послуг центру в цілому, звертайтеся за телефонами:
(050) 320-27-07, (067) 350-27-07, (061) 270-80-85