Магнітно-резонансна томографія – нове слово в області медичної візуалізації, що дозволяє провести якісну діагностику і правильно поставити діагноз. Зображення органів і систем, яке отримується під час цієї процедури, набагато більш інформативне, ніж рентген або УЗД. До того ж, в деяких сферах медицини, як наприклад, вертебрологія, МРТ є золотим стандартом діагностики, адже використання цього методу дозволяє детально вивчити будову міжхребцевих дисків, хребців і простору між ними, а також спинного мозку.
Хребет – опора нашого тіла. Недарма педіатри приділяють так багато уваги формуванню правильної постави у дітей. Незважаючи на це, сидяча робота і малорухливий спосіб життя призводять до виникнення безлічі захворювань. Сьогодні тисячі людей по всьому світу звикають жити з болем у спині. Причини можуть бути різними: від наслідків травм та вроджених вад до дегенеративних процесів, невралгій і пухлин.
За статистикою, у 80% випадків причиною болю є міжхребцеві грижі. Міжхребцевий диск, який з’єднує хребці – це утворення з хрящової тканини, що забезпечує амортизацію при ходьбі. Диск складається з драглистого ядра і фіброзного кільця, розрив якого і призводить до вищезгаданої патології. Защемлення значно ускладнює життя пацієнтові, викликаючи головний біль, порушення роботи органів, радикуліт і навіть параліч. Для того, щоб приступити до лікування, необхідно не просто діагностувати грижу, але встановити, якого вона розміру, чи прогресує вона, в якому напрямку виникла, чи немає у пацієнта інших патологій і запальних процесів у хребті. Все це під силу магнітно-резонансній томографії.
Дуже часто, внаслідок переохолодження, незручного руху або навіть банального стресу виникає різкий біль в одному з відділів хребта через защемлення нерва міжхребцевим диском, викликаного м’язовим спазмом. Зазвичай защемлення відбувається в області шиї або попереку. Біль може віддавати в лопатку, руку, сідницю, ногу. Защемлення виникає також, як наслідок остеохондрозу, спондильозу і протрузій. Багато пацієнтів помилково вважають, що їх просто «продуло», запускаючи захворювання і глушать різкий біль анальгетиками. У той же час, тривале защемлення тягне за собою набряк, запалення і навіть атрофію нерва. І тут вірний діагноз підкаже МРТ.
Серія зображень-зрізів, що отримується під час цієї діагностичної процедури, дозволяє лікарям виявити і інші захворювання опорно-рухового апарату як, наприклад, дегенеративно-дистрофічні процеси в хребті.
Остеохондроз – процес старіння тканин, до якого, внаслідок ряду причин, на жаль, схильні і молоді люди. Прогресування захворювання веде до постійного болю, патологічної чутливості і атрофії м’язів. Незважаючи на ряд характерних для даного захворювання симптомів, його вкрай важливо диференціювати з пухлинними процесами спинномозкового каналу. Тому фахівці-вертебрологи рекомендують проходити не рентгенологічне дослідження, а МРТ.
Нарешті, сьогодні великою популярністю користується корекція хребта – маніпуляції, що дозволяють позбутися від викривлень і відновити рухливість. У Запоріжжі існує безліч клінік і приватних кабінетів, що надають дані послуги. Однак, не варто забувати, що для безпечного проведення корекційного масажу, необхідно визначити причину виникнення скарг і виключити протипоказання. Тому погоджуватися на проведення курсу такого лікування без попереднього висновку МРТ – небезпечно для здоров’я.