Чи можна пройти МРТ з брекетами?

Брекети – чудовий спосіб зберегти бездоганну посмішку та рівні зуби. На жаль, неправильний прикус – не єдина проблема зі здоров’ям, з якою стикається людина. Іноді для діагностики того чи іншого захворювання потрібне таке обстеження як магнітно-резонансна томографія (МРТ).

 

Що таке МРТ?

 

МРТ (магнітно-резонансна томографія) – це один із популярних інноваційних методів діагностики, який дозволяє дуже швидко та безболісно пройти обстеження та визначити на ранніх стадіях те чи інше захворювання.

Метод обстеження МРТ проходить з урахуванням механізмів магнітного поля і радіочастотних імпульсів, за допомогою яких створюється модель органів  та тканин.

Незважаючи на ефективність і безпеку даної методики, все ж таки існує певна кількість протипоказань, таких як наявність кардіостимулятора, протезів суглобів та інших сторонніх предметів в організмі пацієнта. Особливо це стосується металевих виробів, які можуть спотворити діагностичні дані.

 

Чи можна проводити обстеження з брекетами?

 

МРТ с брекетами

Більшість пацієнтів, у яких стоїть брекет-система готуючись до будь-якого лікування (найчастіше ортодонтичного) задаються питанням, чи можна робити МРТ обстеження.

Існує хибна думка, що наявність металевих або інших брекетів у порожнині рота є повним протипоказанням для проведення МРТ. Але якщо у пацієнта серйозні проблеми зі здоров’ям і без МРТ обстеження неможливо діагностувати певну патологію, тоді томографію виконують незалежно від встановлених брекетних систем.

 

Чи впливають брекети на точність МРТ?

 

На жаль це може статися. Тому що частина металів посилюються з магнітним полем апарату, і результати обстеження можуть бути неправильними або неточними. Але не варто турбуватися, наявність брекет-системи вплине лише при проведенні МРТ головного мозку, коли у полі зору томографа потрапляє зубна система. В інших випадках немає причин для занепокоєння.

Перед МРТ обстеженням проінформуйте лікаря, з чого виготовлені ваші брекети. Ці дані можна дізнатися у ортодонта, який встановив конструкцію. Фізичні та хімічні властивості різних металів сильно різняться. З іншого боку, певні металеві вироби можуть по-різному реагувати на магнітні поля. Деякі з них, такі, як титанові конструкції, взагалі не реагують на апарати МРТ і магнітні хвилі, що генеруються ними. З іншого боку, матеріал брекет-системи містить феромагнетики, тобто, речовини з мимовільною намагніченістю, які не заважають обстеженню. Лише як крайня міра для високої точності результатів при МРТ-обстеженні треба буде зняти брекет-систему, але це буває в рідкісних випадках.

 

Що може статися із брекетами на МРТ?

 

Деякі пацієнти вважають, що МРТ може спричинити ураження електричним струмом за наявності в тілі залізних предметів. Інші вважають, що металеві конструкції, такі як брекети сильно нагріваються, внаслідок чого пацієнт отримає опіки на тілі. Також поширена думка, що ортодонтичні брекети можуть втратити функцію або почати руйнуватися під впливом магнітного поля, яке створюється апаратом МРТ. Але під час обстеження цього не станеться, і брекет-система:

– не зашкодиться;

– не виділятиме жодних токсичних речовин;

– не розплавиться;

– не зіпсується.

Металеві структури після магнітного випромінювання підтримують свою початкову форму та структуру. Тому після проведення МРТ не потрібно буде міняти брекет-систему.

У нашому медичному центрі «Юнімед» фахівці професійно зроблять оцінку обстеження та нададуть Вам результати в цей же день, для подальшого лікування.