МРТ для найменших

Магнітно-резонансна томографія (скорочено МРТ) – сучасний спосіб обстеження, що дає можливість виявити цілий спектр захворювань. Завдяки одержаним під час процедури чітким зображенням внутрішніх органів і тканин фахівець може поставити максимально точний діагноз. При цьому, на відміну від аналогічних способів діагностики (таких, як КТ або рентген), даний метод безпечний і для дорослих, і для маленьких пацієнтів.

МРТ допомагає виявити хвороби головного і спинного мозку, патології хребта, суглобів, органів малого таза і черевної порожнини. Оскільки магнітно-резонансна томографія дає можливість побачити зміни, що відбулися в м’яких тканинах, вона особливо ефективна при діагностиці захворювань мозкової речовини, зв’язок, суглобів, сухожиль і хрящів. Незамінний цей метод дослідження і при діагностиці онкозахворювань.

Якщо з тих чи інших причин Вашій дитині призначили МРТ, рекомендуємо підготуватися до процедури і пояснити їй кілька простих речей. Яких саме? Далі ми докладно зупинимося на тому, як готуватися до томографії, що можна і що не можна робити під час сканування, щоб отримати максимально точні результати.

Підготовчий етап

Особливої підготовки МРТ не вимагає – в цьому ще один плюс процедури. Але за рядом моментів дорослому все ж необхідно простежити. Наприклад, щоб лікар-діагност отримав на моніторі максимально чітку картинку, треба переконатися, що дитина зняла і виклала із кишень все, що може містити металеві включення – окуляри, браслети, кулони, ремінь. Це обмеження пов’язане з сильним магнітним полем, яке генерує томограф. До речі, брекети і пломби процедурі не перешкоджають. Також в приміщенні, де встановлений магнітно-резонансний томограф, заборонене використання всіх електронних приладів, тому проконтролюйте, щоб в кабінет дитина входила без смартфона та інших гаджетів.

Нерухомість – це ще одна обов’язкова умова, якої необхідно дотриматись для того, щоб дослідження пройшло максимально ефективно. Поясніть це дитині. До речі, дітям грудного і раннього віку перед МРТ, як правило, вводять легке заспокійливе. В цьому випадку не рекомендується годувати і поїти дитину перед процедурою. Навіть дорослі люди, особливо ті, хто відчуває страх передМРТ деткам (2) замкненим простором, напередодні процедури приймають заспокійливе.

Також обов’язок батьків – довести до відома фахівця, який буде проводити дослідження, всі протипоказання, алергічні реакції на ті чи інші препарати, наявні у дитини.

Батьки можуть знаходитися поряд з дитиною аж до початку обстеження, а в ряді центрів допускається їх присутність навіть під час процедури. Також ви можете перебувати в сусідньому приміщенні поряд з оператором – це дає можливість не тільки спостерігати за ходом обстеження через спеціальне оглядове вікно, але і говорити з дитиною по системі внутрішнього зв’язку в перервах між скануваннями.

Проходження процедури МРТ

Сама процедура МРТ займає від 20 до 90 хвилин. Настільки великий часовий розрив обумовлений тим, який саме вид дослідження виконується.

дети

Сама процедура виглядає наступним чином: дитина лягає на спеціальну каталку, оператор надає його тілу необхідну для проведення обстеження позу, після чого рухомий стіл відправляється в тунель томографа, в якому і проводиться сканування.

При ряді досліджень в організм пацієнта, в тому числі і маленького, необхідно вводити контраст. Це повністю безболісно – звичайний укол, зате дозволяє фахівцям краще розглянути кровоносні судини. Алергічні реакції на контракт вкрай рідкісні, проте, як уже говорилося вище, перед процедурою необхідно повідомити оператору або лікареві про всі алергії і непереносимості, які є у дитини.

Попередьте дитину, що під час проходження МРТ вона буде чути повторювані звуки, які будуть означати те, що томограф працює. Також протягом усього обстеження всередині томографа дитина матиме можливість натиснути на спеціальну кнопку виклику, якщо раптом відчує страх або якщо її самопочуття погіршується. Якщо ж перед обстеженням маленькому пацієнтові вводили седативний засіб, то на час процедури його підключать до приладу, що фіксує насичення крові киснем, пульс, частоту дихання.

Пам’ятайте, що МРТ-дослідження абсолютно безболісне. Після процедури дитина може майже відразу повернутися до звичайного розпорядку дня і харчування. Виняток становлять випадки, коли застосовувалися седативні препарати, але їх дія, як правило, триває не більше 1-2 годин. Що стосується контрастної речовини, то вона повністю виводиться з організму протягом доби.

Порада наостанок: відмінною ідеєю буде попросити лікаря провести коротку попередню екскурсію в МРТ-кабінет перед початком процедури.