В області шиї знаходиться велика кількість органів, не лише розташованих близько один до одного, але і тісно взаємопов’язаних. Це щитовидна залоза, гортань, стравохід, слинні залози, лімфатичні вузли, а також зв’язки, м’язи, судини.
Дуже часто патології цих анатомічних структур мають схожу симптоматику. Крім того, нерідкісні випадки, коли захворювання одного органу залучає в патологічний процес інші, прилеглі. Тому для того, щоб звести до мінімуму можливі помилки в постановці діагнозу і призначення лікування, пацієнтам, поряд з традиційними методами діагностики, рекомендують проходити МРТ.
Ця безпечна, високоточна і інформативна процедура дозволяє лікарю отримати максимум даних про м’які тканини шиї та язика. Якщо при ендоскопії визначаються зовнішні зміни тканин, то магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати дані про поширеність, глибину і форму запалень і пухлин. Завдяки МРТ також візуалізуються м’язові перегородки і волокна сухожиль, чого практично неможливо досягти, використовуючи інші методи діагностики. Плюс така діагностика дає можливість обстежити слинні залози, язик, корінь язика, а також голосові зв’язки.
За допомогою магнітно-резонансної томографії можна виявити:
- гематоми;
- травми в області шиї;
- злоякісні і доброякісні пухлини;
- аномалії або дегенеративні зміни положення чи будови органів шиї;
- запалення;
- патологію судин;
- ураження нервів.
Також магнітно-резонансна томографія органів шиї дозволяє візуалізувати ураження лімфатичних вузлів (в тому числі, метастатичні пухлини), а також патології структури щитовидної залози.
До допомоги МРТ вдаються, коли необхідно виявити неконтрастні гематоми або сторонні предмети, непомітні при рентгенологічному обстеженні. Як правило, при обстеженні м’яких тканин шиї, особливо в разі, якщо мова йде про складну для визначення патологію, підозру на онкологію і метастази, застосовується МРТ з використанням контрасту.
Незважаючи на неінвазивность і нешкідливість процедури, для МРТ шиї, гортані і язика все-таки існує ряд протипоказань. Це епілепсія або клаустрофобія, наявність у тілі металевого протеза, імпланту або кардіостимулятора.
Процедура не вимагає від пацієнта попередньої підготовки: немає обмежень ні стосовно прийому ліків, ні стосовно вживання їжі. Але у випадках, якщо МРТ м’яких тканин шиї буде проводитися з використанням контрасту, на процедуру необхідно приходити натще. Щоб підвищити точність і ефективність дослідження, не зайвим буде захопити з собою результати попередніх обстежень (УЗД, КТ, рентген), якщо такі є. Обстеження займає близько 40 хвилин.
Висновок надається на наступний день після процедури і складається з двох частин: знімки і їх опис. Всі знімки записуються на диск, що дає можливість оцінити стан до і після лікування, відстежувати перебіг захворювання і, в разі необхідності, отримати другу думку.
У Запоріжжі пройти МРТ м’яких тканин шиї, гортані і язика можна в медичному центрі “Юнімед”. Довідка, консультація і запис на обстеження за телефонами:
+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07