МРТ при травмах або що може пропустити рентген?

Ожеледь, ранні сутінки, слизьке взуття – всі ці супутні зимі фактори сприяють заповненню травматології пацієнтами. Серед діагнозів лідирують черепно-мозкова травма, травми зв’язок, переломи кісток і забої кінцівок, вивихи, поєднана травма. Тому для того, щоб не потрапити в чергу до травматолога, необхідно дотримуватися ряду запобіжних заходів. Особливо, якщо ви у зимовий період багато пересуваєтеся на своїх двох.

Отже, щоб впевненіше триматися на ногах в період снігу та ожеледиці, постарайтеся змінити манеру вашої ходьби. Не піднімайте ноги високо. Замість цього уявіть, що на вас не зимові черевики, а невеликі лижі – тобто йдіть, ніби ковзаючи. До речі, якщо вже згадали про взуття, то зимове взуття повинне мати товсту рифлену підошву, а каблук повинен бути квадратним і невисоким. Навіть, якщо сніг випав щойно, і ви дуже спізнюєтеся, постарайтеся не прискорювати крок, інакше ви просто не встигнете помітити, що під снігом може виявитися лід. Взимку також не слід займати обидві руки сумками або ходити, тримаючи руки в кишенях. У разі, якщо ви посковзнетеся, хоча б одна рука повинна бути вільна – це дозволить вам зманеврувати.

Звичайно, передбачити всі ситуації неможливо, але, якщо дотримуватися цих порад і рекомендацій, то2 ймовірність того, що ви впадете на вулиці, різко знизиться. Якщо серед ваших близьких є люди похилого віку або вагітні жінки, то постарайтеся, щоб вони не пересувалися по зимових дорогах без супроводжуючого.

Якщо все ж ви впали і травмувалися, важливо не обмежуватися лише рентгеном і оглядом травматолога, а мати перед очима повну картину того, що з вами сталося. Адже за допомогою рентгена можна виявити тільки наявність перелому, а пошкодження суглоба, розрив зв’язки або сухожилля може залишитися непоміченим. Пам’ятайте, що дуже часто травми кінцівок стають причиною інвалідності. Адже травма, навіть якщо на перший погляд все минуло благополучно, може в найближчому майбутньому стати поштовхом до розвитку серйозних захворювань.

На сьогоднішній день одним з найбільш точних і високоінформативних методів діагностики травм різних типів є магнітно-резонансна томографія. Знімки МРТ дають повну інформацію про характер травми, її точне розташування, про стан суглобів, зв’язок і сухожиль, а також прилеглих тканин.

Загалом, МРТ необхідна при:

– виробничих, побутових, спортивних травмах;

– відчутному больовому синдромі в суглобах;

– вивихах;

– розривах обертальної манжети або суглобових капсул;

– защімленні сухожилля або нерва в області суглоба;

– пошкодженні головки кістки і хрящових тканин.

3

Також у травматологічній практиці існують так звані рентгенонегативні або приховані переломи. Дані види травм не видно при рентгенографії і фіксуються вони лише за допомогою магнітно-резонансної томографії.

У Запоріжжі пройти МРТ після травми можна в медичному центрі «Юнімед». Консультація і запис на обстеження за телефонами:

 +38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.