Магнітно-резонансна томографія – один з найточніших та інформативних методів діагностики різних захворювань. Незважаючи на це, пацієнтам іноді призначають МРТ з контрастуванням. Даний вид дослідження дає можливість фахівцеві ще точніше оцінити структуру тканин організму. Як правило, контраст призначають при обстеженні внутрішніх органів, після операції і в випадках, коли є підозра на онкологію. Метод значно підвищує інформативність обстеження і, в разі виявлення пухлини, дає можливість докладного дослідження її структури та ступеня поширення. Введення контрасту допомагає виявити онкологічне захворювання на ранніх стадіях.
При проведенні МРТ з використанням контрасту застосовуються препарати на основі гадолінію – томовіст,магневіст, гадовіст. Швидкість введення препарату і його дозування ретельно розраховуються фахівцем, у залежності від фізіологічних особливостей організму пацієнта. Введення контрастного препарату проводиться паралельно ходу виконання МРТ обстеження.
Існує два способи введення контрасту при МРТ: це ручне внутрішньовенне введення і так зване болюсное контрастування. У другому випадку контраст також потрапляє в організм через вену, але за допомогою спеціального дозатора.
Крім онкологічних захворювань, контрастування застосовується для обстеження під час відновлення організму після видалення гриж міжхребцевих дисків – рубцева тканина піддається диференційній діагностиці для контролювання можливого рецидиву. Також контрастування застосовується при підозрах на доброякісну пухлину гіпофіза, яка може бути не поміченою при звичайній МРТ. Також метод незамінний при визначенні ступеня активності розсіяного склерозу і відстеженні ефективності його лікування. Контраст використовують при діагностиці злоякісних та доброякісних новоутворень у спинному і головному мозку, а також для відстеження виникнення метастазів на ранніх стадіях. Нарешті, контрастування використовують для дообстеження, якщо у лікаря виникають будь-які підозри в ході стандартної МРТ.
При цьому МРТ з контрастуванням має ряд протипоказань. Серед них вагітність і грудне вигодовування дитини, хронічні захворювання нирок, можливість виникнення алергії. До речі, про алергію – саме через побоювання її виникнення, багато пацієнтів з недовірою ставляться до контрастування. Як правило, такі побоювання безпідставні. Сьогодні препарати для контрастування при МРТ не містять йоду (на відміну від контрасту, використовуваного при КТ і рентгенографії) і токсинів. Це зводить можливість побічних ефектів до мінімуму. До того ж в ході процедури кваліфікований персонал відстежує в режимі реального часу життєво важливі показники організму. У будь-якому випадку, якщо у вас залишилися які-небудь питання або сумніви щодо безпеки та доцільності використання контрасту, обговоріть їх з променевим діагностом або своїм лікуючим лікарем.
У Запоріжжі пройти МРТ з використанням контрасту можна в медичному діагностичному центрі “Юнімед”. Консультації та запис на обстеження за телефонами:
+38 (061) 270-80-85, +38 (050) 320-27-07, +38 (067) 350-27-07.