МРТ суглобів: точна діагностика складних структур

З давніх-давен людина страждає від хвороб суглобів. Ще у єгипетських мумій археологи виявляли явні ознаки артриту і артрозу. І сьогодні такі симптоми, як тягнучі болі в суглобах і ломота в кістках знайомі кожному третьому українцю. У спортсменів найбільш часто вражаються великі суглоби – колінні і ліктьові. У водіїв – кульшові суглоби. Програмістів та офісних працівників переслідують болі в суглобах пальців. Взагалі від пошкоджень суглобів з причин власної незграбності не застрахований ніхто.

Якщо не з’ясувати причину болю в суглобах, то самостійне лікування і застосування ліків може не лише не вирішити проблему, а й призведе до прогресування хвороби. А з часом може викликати і незворотне руйнування суглоба. Саме тому діагноз повинен спиратися на якісні і точні дослідження.

В даний час в діагностиці захворювань суглобів, як при травматичних, так і при нетравматичних пошкодженнях, застосовуються різні методики. Це і ультразвукова діагностика, і рентгенографія, і комп’ютерна томографія, і артроскопія, і магнітно-резонансна томографія. Останній метод дослідження є пріоритетним у лікарів, оскільки він максимально інформативний. Він дає можливість лікарю побачити весь суглоб – і кістки, і м’які тканини.

Показання для проведення МРТ колінного суглоба різноманітні. Це захворювання м’яких тканин навколосуглобової області (тендиніти, бурсити, лігаментити, фіброзити), травматичні ушкодження, об’ємні утворення в м’яких тканинах (доброякісні та злоякісні), дегенеративні захворювання суглобів, інфекції, ускладнення, пов’язані з імплантатами і багато іншого. Через таке великого розмаїття захворювань суглобів, їх діагностика вимагає особливої ​​точності.

На відміну від традиційного рентгенологічного дослідження, МРТ суглобів дає тривимірність і високу awesome_fac7aa280074точність зображення. Тобто лікар може бачити суглоб не тільки в різних проекціях, але й може розрізнити об’єкти, чий розмір не перевищує декількох міліметрів. На відміну від КТ, при МРТ не використовуються рентгенівські промені. МР томографія не викликає ніяких неприємних відчуттів і дискомфорту. Це поглиблений метод обстеження суглобів з докладним відображенням всіх внутрішніх структур, м’язів, хрящів, менісків, сухожиль, зв’язок. Адже саме зв’язки, сухожилля і м’які тканини травмуються значно частіше і легше, ніж кістковий компонент суглоба. Кожне дослідження проводиться за участю спеціаліста, який може внести зміни або доповнення в хід дослідження. Сама процедура займає від 15 до 30 хвилин, після чого пацієнт отримує висновок і запис знімків.

Після проведення МРТ лікар може визначити, чи є необхідність в операції або чи можливе відновлення виключно консервативними методами.

Протипоказаннями до процедури є наявність кардіостимуляторів та інших імплантованих електронних пристроїв, наявність металевих предметів в організмі. Зубні протези протипоказанням не є. Відносними протипоказаннями є важкий стан хворого, епілепсія, шизофренія, неможливість хворого зберігати нерухомість під час обстеження (наприклад, при неврологічних захворюваннях або больових синдромах), клаустрофобія.

Пройти МРТ суглобів в Запоріжжі можна в медичному центрі «Юнімед». Наші консультанти підберуть зручний для вас час дослідження, а фахівець проведе дослідження якісно, ​​швидко і на сучасному, високоточному обладнанні. У Запоріжжі записатися на МРТ суглобів можна за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.