Про що МРТ розповість запорізьким урологам?

Для того, щоб зберегти здоров’я на довгі роки, необхідно регулярно проходити медичні огляди. Ніхто не стане сперечатися з цим твердженням, хоча мало хто слідує такому простому правилу. Особливо, якщо справа стосується чоловічого здоров’я. А дарма! Адже, згідно зі статистикою, кожен 50-річний чоловік автоматично потрапляє в групу ризику виникнення раку передміхурової залози, а у кожного сьомого діагноз підтверджується. Онкопатологія простати за кількістю виявлених в Україні онкозахворювань у чоловіків поступово випереджає рак легенів і рак шлунка.

Вчасно виявити захворювання, а також визначити наявність доброякісної пухлини, щоб не допустити її подальшої малігнізації або, простіше кажучи, злоякісності, пацієнтам допомагає МРТ-діагностика.

Фахівці запорізького медичного центру «Юнімед» проводять дослідження органів малого таза у чоловіків на новітньому апараті МРТ – магнітно-резонансному томографі закритого типу Hitachi Echelon, напруженістю поля 1,5 т. Як зазначають медики, радує тенденція зростання звернень запоріжців за діагностикою не тільки по направленню  лікаря, а й за власною ініціативою. Однак, в більшості випадків, провести якісне неінвазивне обстеження пацієнту рекомендує лікуючий уролог-андролог.

seminar_unimed

Щоб обговорити всі питання, пов’язані з МРТ-діагностикою урологічних захворювань, 29 січня 2015 року в медичному центрі «Юнімед» відбулася зустріч провідних запорізьких урологів у форматі діалогу діагностів і клініцистів. За словами головного лікаря медичного центру «Юнімед», Світлани Виповської, можливості медичної візуалізації, доступні сьогодні фахівцям центру, дозволяють в короткий термін високоякісно діагностувати захворювання малого таза у чоловіків, зокрема, виявляти гіперплазію (аденому) і онкологічні захворювання простати і сечового міхура, а також визначати їх стадію, оцінювати ураження лімфатичних вузлів. Не обійтися без нових технологій високопольного МРТ-апарату і під час лікування для відстеження позитивної або негативної динаміки захворювання. Ця процедура також незамінна для проведення біопсії, адже вона дозволяє точно визначити зону, звідки взяття біопсії буде найбільш інформативним і дозволить в майбутньому підібрати правильне лікування. Оцінюючи результати МРТ, лікар зможе визначити, чи локалізований рак тільки в тканинах одного органу (простати, сечового міхура) або поширився за його межі. Цей метод покаже наявність вроджених патологій, запальні процеси.

seminar_unimed_mrt

Говорячи про переваги МРТ-діагностики урологічних захворювань, не варто випускати з уваги відсутність негативного впливу іонізуючого опромінення, можливість визначення анатомічної структури передміхурової залози, необхіднї для розпізнавання типу раку, високу деталізацію одержуваного зображення. А головне – магнітно-резонансна томографія може виявити онкопроцес на ранніх стадіях, коли ракова пухлина не пальпується і не визначається на УЗД.

Якщо МРТ використовується в якості онкодіагностики, то додатково застосовується контрастна речовину, що не викликає алергії, на відміну від йодовмісних контрастів, що застосовуються під час рентгенографії або комп’ютерної томографії.

Таким чином, отримуючи результати МРТ-дослідження, лікар уролог-андролог отримує повну клінічну картину для призначення ефективного лікування. Ось чому так важливо налагодити діалог між діагностами і клініцистами, – впевнені фахівці медичного центру «Юнімед».