Чому МРТ – найефективніший метод виявлення розсіяного склерозу?

Розсіяний склероз – важке аутоімуне неврологічне захворювання, яке носить хронічний характер. Прогресуючи, воно забирає у людини контроль над мовою, позбавляє можливості концентруватися, пересуватися і навіть створює проблеми з диханням. Також відбувається поступове погіршення інтелектуальних здібностей. Все це веде до інвалідизації та знерухомлення хворого.

При розсіяному склерозі зміни стосуються роботи центральної нервової системи – уражається спинний і головний мозок. Клітини імунної системи починають функціонувати нетипово, агресивно реагуючи на своїх «родичів». В результаті цього збою в організмі запускаються захисні механізми у вигляді вироблення антитіл. І імунітет, покликаний боротися з підозрілими клітинами, атакує абсолютно здорові ділянки мозку.

Причиною розвитку розсіяного склерозу може стати ряд факторів, серед яких спадковість, гормональні зміни, травми, пухлини і ураження головного мозку, а також раніше перенесені організмом вірусні та інфекційні захворювання.

Один зі стереотипів, що склалися навколо розсіяного склерозу, стосується того, що це захворювання супроводжує старіння. Це не так. Їм найчастіше хворіють молоді люди і люди середнього віку.

Розсіяний склероз: симптоми і діагностика

Серед основних симптомів – головний біль, проблеми із зором, погіршення роботи пам’яті, втрата концентрації уваги, погана координація рухів, параліч кінцівок, нестійкий емоційний стан.

Але одна з головних проблем в діагностиці розсіяного склерозу – відсутність вираженої симптоматики на ранніх стадіях хвороби. І це суттєво ускладнює його своєчасне виявлення. Хвороба може залишитися непоміченою і при комп’ютерній томографії, і при лабораторних дослідженнях.

Але вихід є. На сьогоднішній день найефективнішим та інформативним методом виявлення розсіяного склерозу на ранній стадії є магнітно-резонансна томографія. МРТ відрізняє безпечність для пацієнта і висока чіткість знімків, завдяки яким фахівець може виявити патологію.

Для МРТ при підозрі на розсіяний склероз використовують високопольні томографи. Такі томографи дозволяють отримати максимально деталізоване зображення структур спинного і головного мозку. Також при процедурі МРТ для діагностики розсіяного склерозу часто використовують контрастну речовину. Вона дозволяє до найдрібніших подробиць побачити всю тканину мозку. Стають помітні навіть мікроскопічні (від 1 мм до 5 мм) вогнища, не видимі для виявлення іншими способами діагностичного дослідження.

Також застосування контрасту дозволяє виключити інші патології. Наприклад, інфекційні ураження або дегенеративні порушення головного мозку.

У Запоріжжі пройти МРТ з контрастуванням можна в МЦ «Юнімед». Центр оснащений високопольним томографом Hitachi Echelon з напруженістю магнітного поля 1,5 Т. Дане обладнання найбільш ефективне при діагностиці розсіяного склерозу.

Запис за телефонами: +38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.