Ротавірусна інфекція

ГРВІ плюс діарея – ось короткий опис того, які симптоми викликає ротавірус у дітей і дорослих, вражаючи тонку кишку і викликаючи запальні процеси верхніх дихальних шляхів. Недарма інфекцію ще називають кишковим грипом. При цьому серед загального числа кишкових захворювань ротавірус займає одну з лідируючих позицій за кількістю хворих на рік.

Найчастіше страждають від ротавірусу малюки, а дорослі «підхоплюють естафету», доглядаючи за хворими дітьми. Супроводжується вищеописана симптоматика блювотою, підвищенням температури тіла до 39-40 ° C. Часто пацієнти скаржаться на біль в животі, частіше за все, в районі пупка.

На відміну від більшості кишкових інфекцій, це захворювання підступно підстерігає нас не в розпал спеки, а в холодну пору року. В середньому, недуга вибиває зі звичного ритму життя на строк до п’яти днів. Слід пам’ятати, що з моменту появи інфекції в організмі людини вона є заразною для інших. Інкубаційний період може тривати до 10 днів.

Причиною виникнення захворювання є заражені продукти (немиті овочі та фрукти) та некип’ячена вода. Дуже часто до ротавірусу схильні заклади громадського харчування і дитячі садочки, де він передається через іграшки, предмети індивідуального користування.

Для діагностики ротавірусу медики вдаються до аналізу калу. Головне завдання медиків – відрізнити вірус від інших кишкових інфекцій: дизентерії, ешерихіозу, харчового отруєння, холери і т.д. Також існує домашній тест для визначення антигену ротавірусу в калі.

Через те, що внаслідок діареї і блювоти пацієнти втрачають багато рідини, лікування обов’язково включає відновлення водно-сольового балансу, щоб уникнути негативних наслідків зневоднення. Таким чином, терапія носить симптоматичний характер. А от температуру радять не знижувати: справа в тому, що ротавірус деактивують якраз високі температурні показники тіла, починаючи з 38 градусів.

Не останню роль відіграє і дієта. Необхідні рекомендації повинен дати лікар, проте важливо приймати їжу невеликими порціями з інтервалами. Від молочних продуктів доведеться утриматися, тому що вони представляють собою живильне середовище для ротавірусу. Щоб попередити це захворювання, лікарі рекомендують вдатися до вакцини, мити руки якомога частіше, правильно харчуватися і зміцнювати імунітет.