Біль і слабкість у вказівному, середньому і, частково, підмізинному пальцях, порушення рухової функції, оніміння, жар або поколювання в зап’ястку – основні симптоми зап’ясткового тунельного синдрому. Спочатку вони можуть ненав’язливо з’являтися під час тривалої роботи за комп’ютером, проте незабаром дискомфорт посилюється і його поява частішає.
Ця патологія відноситься до захворювань периферичної нервової системи, тому що причиною описаних вище симптомів є здавлення карпального периферичного нерва. Основною передумовою цього недугу є одноманітна робота за комп’ютером, регулярне тривале використання планшета або мобільного телефону, а також розтягнення, порушення обмінних процесів і кровопостачання, ожиріння.
Діагностувати це захворювання можна за допомогою ряду тестів і проб: визначення посилення симптомів під час підйому рук, неможливість поєднати мізинець з великим пальцем, появи болю під час постукування по певному місцю на зап’ястку або його стисненні, зменшення симптомів після потрушування. Також фахівець може призначити електродіагностику, яка здатна визначити, з якою швидкістю імпульс проходить по карпальному нерву. Важливо відрізнити даний синдром від такого неврологічного синдрому, як шийна радикулопатія, ураження нервів внаслідок діабетичної полінейропатії, або запалення суглоба. Тому при перших ознаках слід звернутися до невролога, який підбере найбільш інформативний спосіб діагностики і призначить відповідне лікування.
Тривалість і складність терапії тунельного синдрому безпосередньо залежить від ступеня його розвитку. При легкому ступені досить буде знизити навантаження. Зменшити симптоми допоможуть фізичні вправи, масаж та інші фізіотерапевтичні процедури. А ось на більш занедбаних стадіях не обійтися без електрофорезу з анестетиком, введення гормонів, призначення протизапальних препаратів і тимчасової фіксації зап’ястка за допомогою бандажа, щоб забезпечити його нерухомість. Якщо пошкодження не піддається консервативному лікуванню, хірургічного втручання не уникнути. Слід пам’ятати, що відкладання візиту до лікаря і самолікування лише ускладнить перебіг захворювання та лікування.
Якщо ж ваша робота і спосіб життя сприяють розвитку недуги, то краще не забувати про нескладну профілактику у вигляді простих вправ для кисті і зап’ястка – струшування кистей, стиснення пальців в кулаки і їх обертання. При регулярному виконанні, це дозволить відновити кровообіг. Медики рекомендують не допускати розвитку ожиріння, а також відмовитися від куріння, так як ця шкідлива звичка може спровокувати порушення кровопостачання.
Пам’ятайте і про правильне положення тіла, сидячи за комп’ютером. Фахівці рекомендують стежити за тим, щоб кут в лікті був прямим, кисть знаходилася якомога далі від краю столу, а крісло було з підлокітниками.
При даній патології МРТ є найбільш інформативним методом діагностики. І, що важливо, абсолютно безпечним! У Запоріжжі записатися на МРТ суглобів можна за телефонами:
+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.