Ультразвукова діагностика (УЗД) у «Юнімед»

Ультразвукова діагностика (УЗД)

На сьогоднішній день ультразвукова діагностика (УЗД) є одним з провідних діагностичних методів, який застосовують у медицині для візуалізації внутрішніх органів і тканин поруч із КТ, МРТ.

УЗД застосовується для виявлення захворювань нирок, щитовидної залози, органів малого таза, органів черевної порожнини, молочних залоз, серця, лімфатичної системи, судин, суглобів. Також УЗД поширений в акушерській та педіатричній практиці.

Переваги УЗД

  • Ультразвукове дослідження не пов’язане з жодним небезпечним для організму людини випромінюванням (наприклад — іонізуючим випромінюванням під час рентгенівських досліджень або комп’ютерної томографії). Тому його можна проводити дітям і вагітним.
  • Ультразвукова діагностика (УЗД) в прямому сенсі слова дозволяє спеціалісту оглянути практично будь-який орган і визначити, чи є в ньому будь-які зміни, характерні для того чи іншого захворювання.
  • Обстеження займає порівняно мало часу, а його результати ви отримуєте на руки практично відразу.
  • Ультразвукова діагностика — не статичний метод. Він дозволяє бачити органи в динаміці — оцінити зміни в суглобі при рухах, упевнитися в тому, що кишківник має нормальну перистальтику і т.д. Це є величезною перевагою перед іншими методами візуалізації, які надають радіологу лише статичну «картинку».
  • Більшість досліджень не вимагають тривалої попередньої підготовки. На УЗД можна йти відразу після прийому вашого лікуючого лікаря.
  • Ультразвукова діагностика (УЗД) дозволяє побачити те, що недоступно рентгену — наприклад, м’які тканини, структури зв’язок, сухожилля м’язів, судини, великі периферичні нерви. На УЗД достовірно візуалізуються м’якотканні новоутворення, гематоми і тд.
  • Вартість ультразвукового дослідження на порядок нижче вартості інших візуалізаційних діагностичних процедур.
  • Сучасні апарати УЗД дозволяють проводити оцінку кровоплину по будь-яких судинах організму — метод називається доплерографія і є ЄДИНИМ методом кількісної та якісної оцінки кровоплину. На сьогоднішній день цей метод є одним із провідних діагностичних процедур у неврологічній практиці, що дозволяє виявляти звуження просвіту судин і їх ступінь, оцінювати ступінь недостатності кровоплину в тій чи іншій локалізації, виявляти порушення судинного тонусу, оцінювати компенсаторні резервні механізми заповнення кровоплину, визначати порушення венозного відтоку і багато іншого. А найголовніше, що при простоті та доступності методу лікарі можуть отримувати дуже важливу інформацію про ефективність проведеного лікування, проводячи повторні дослідження під час і після лікування — протипоказань і обмежень до проведення УЗД немає.

Переваги УЗД у «Юнімед»

УЗД — операторозалежний метод. Це важливо розуміти, оскільки дослідження проводить в першу чергу лікар, а не апарат. УЗД апарат — лише засіб. Команда лікарів МЦ «Юнімед» — це справжні «фанати» своєї справи. Кожен день своєї роботи вони розглядають, як можливість розширення свого «діагностичного кругозору». Адже медицина є однією з небагатьох наук, в якій навчання не закінчується ніколи. Наші лікарі, крім практичної роботи, постійно приймають участь у міжнародних і українських конференціях, семінарах. Ведуть спільну роботу з лікарями суміжних спеціальностей для обміну досвідом і розуміння можливостей методу в тому чи іншому напрямку. Освоюють новітні діагностичні алгоритми та методики. Діляться досвідом з початківцями.
Другим найважливішим фактором є все ж якість діагностичного обладнання. МЦ «Юнімед» має в своєму розпорядженні УЗ-сканери експертного класу GE Logiq P6 та GE Versana Premier Platinum (США), укомплектовані
набором датчиків для будь-яких досліджень (в тому числі і порожнинних). Опції апаратів дозволяють проводити дослідження всіх судин організму людини, оцінювати щільність м’яких тканин (еластографія) і тд.

Принципи роботи УЗД і безпека

Під час УЗД крізь організм пацієнта проходять високочастотні звукові хвилі. При цьому вони по-різному відбиваються від різних тканин організму. Ця різниця відображених швидкостей і лежить в основі методу. Апарат УЗД, завдяки спеціальному датчику генерує, а потім і вловлює ці відображення і формує картинку на основі складних математичних розрахунків.

Найчастіше дослідження проводиться в положенні пацієнта лежачи на кушетці. На обстежувану ділянку наноситься спеціальний гель, що забезпечує акустичний контакт датчика зі шкірою. Лікар бере в руки УЗД-датчик і переміщує його по тілу пацієнта. Після дослідження гель легко видаляється серветкою і не залишає слідів на одязі. Процедура повністю безболісна.

Процедура ультразвукової діагностики (УЗД) абсолютно безболісна, неінвазивна, безпечна і не має нічого спільного з шкідливим для організму випромінюванням. Це дозволяє проходити УЗД стільки разів, скільки необхідно, а також дає можливість відстежувати динаміку внутрішніх процесів і змін.

Підготовка до дослідження

Загалом більшість УЗ-досліджень не вимагає попередньої підготовки. У більшості випадків достатньо лише присутності пацієнта. Так, не вимагає підготовки ультразвукове дослідження нирок, щитовидної залози, мошонки, судин, суглобів, м’яких тканин.

Але при обстеженні ряду органів деякі попередні приготування все-таки необхідні.

Наприклад, при підготовці до УЗД органів черевної порожнини слід за 28 годин до обстеження виключити з раціону буряк, капусту, чорний хліб, бобові, молочні продукти, газовані напої — тобто все те, що викликає газоутворення.

Загалом ультразвукову діагностику (УЗД) печінки, жовчних проток, селезінки, підшлункової залози, жовчного міхура рекомендується робити вранці і натщесерце. У разі, коли дослідження заплановане на другу половину дня, можливий легкий сніданок. При цьому інтервал між прийомом їжі і дослідженням повинен бути не менше 6-8 годин.

Ультразвукове дослідження органів малого таза у жінок, якщо воно проводиться трансвагінально, не вимагає додаткової підготовки. Досить спорожнити сечовий міхур. Якщо ж ультразвукова діагностика (УЗД) робиться трансабдомінально, тобто прямо через живіт, то за годину до процедури необхідно випити літр води без газу. Дослідження треба проводити при наповненому сечовому міхурі.

Перед УЗД простати і сечового міхура чоловікам необхідно також прийти на дослідження з помірно наповненим сечовим міхуром (попередньо, орієнтовно за годину до часу дослідження, випити 0,5-0,7 літра негазованої води). Бажано утриматися від сечовипускання за годину-півтори до дослідження.

Оптимальний час для УЗД молочних залоз — 5-7 день менструального циклу (I фаза).

Після закінчення обстеження Вас попросять почекати, поки буде сформовано висновок. Як правило, це займає до 10-15 хвилин. Також Ви зможете отримати результати УЗД онлайн за допомогою сервісу МедОфіс https://medoffice.zp.ua/
Протипоказання до проведення УЗД відсутні. Пам’ятайте, висновок УЗД не є діагнозом! Після обстеження необхідно пройти консультацію у лікаря, який направив Вас на обстеження. Саме він поставить остаточний діагноз і призначить лікування.

Будьте здорові!
Записатися
на обстеження
Запис на сайті є попереднім. Ми зв'яжемося з Вами для підтвердження запису на діагностику
Для отримання додаткової інформації скористайтеся нашими месенджерами:
qr-viber Telegram
qr-telegram Viber
Заповніть форму
Натискаючи на кнопку «Записатися» Ви погоджуєтесь на обробку персональних даних та політику конфіденційності
Або скористайтеся нашими месенджерами: