УЗД наднирників вважають одним з найефективніших методів дослідження структури та стану наднирників з огляду на всю різноманітність діагностичних процедур, що існують у медичній практиці. Завдяки цьому способу обстеження, що полягає у застосуванні ультразвукових хвиль, можна ретельно дослідити стан наднирників, чиє правильне функціонування важливе для продукування гормонів, що забезпечують регулювання рівня артеріального тиску, водно-сольового балансу, обміну речовин та беруть участь у процесах розвитку статевої системи людини.
Злагоджена робота надниркових залоз є важливою у будь-якому віці, тож проведення УЗД надниркових залоз у дітей та дорослих є незамінним етапом діагностики порушень та захворювань, що, незалежно від тяжкості, можуть суттєво вплинути на якість життя пацієнта. Варто також наголосити на тому, що цей діагностичний спосіб є повністю безпечним та нешкідливим для здоров’я, тож за потребою його можна застосовувати необмежену кількість разів.
Особлива підготовка до такого обстеження не передбачена. Проте у разі підвищеного газоутворення у кишківнику лікар не зможе отримати детальну інформацію про стан органу. Тож пацієнтам рекомендовано обмежити вживання їжі, що провокує підвищене газоутворення. Зокрема, за декілька днів варто утриматися від бобових, сирих овочів, фруктів, житнього хліба, газованих напоїв.
Обстежують наднирники у положенні лежачи (на животі, спині чи боці). Фахівець наносить на оголену шкіру в області попереку спеціальний гель та сканує досліджувану ділянку за допомогою ультразвукового сканера. УЗД надниркових залоз у нормі показує орган нормального розміру без патологічних утворень. Таким чином лікар може проаналізувати орган у різних проєкціях та отримати достатньо інформації для постановки правильного діагнозу.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».
Після травми проходив МРТ у медичному центрі «Юнімед». Фахівці з Ізраїлю, до яких я звернувся за консультацією, надані мною знімки і їх опис оцінили як виконані «на вищому рівні». Було дуже приємно отримати таку оцінку роботи лікарів з рідного Запоріжжя. Бажаю удачі колективу медичного центру «Юнімед» і нових досягнень!