Трансвагінальна УЗ-діагностика – це інформативний і безпечний метод визначення різних гінекологічних захворювань у жінок будь-якого віку. Для обстеження органів жіночої репродуктивної системи використовується спеціальний датчик, який вводиться в піхву на невелику глибину. Це дозволяє візуалізувати матку та придатки, оцінити їх стан, форму та величину. З профілактичною метою для збереження жіночого здоров’я УЗД рекомендується проводити раз на півроку, щоб визначити захворювання на ранній стадії, коли симптоми ще не турбують.
При дослідженні матки визначається її форма, розміри, виключаються аномалії та вади розвитку. Детальне вивчення структури шарів матки можливе завдяки різниці в ехогенності тканин. Оптимальний час для дослідження ендометрія – перші 7-10 днів циклу, в цей період слизова оболонка матки шарувата, завдяки чому патологія буде краще візуалізуватися. При УЗД вимірюється товщина ендометрія і здійснюється діагностичний пошук ознак аденоміозу – ектопії ендометрія в міометрій.
УЗД – достовірний метод визначення лейоміом (доброякісних пухлин гладкої мускулатури, що походять із стінок матки). Міоми можуть бути різного розміру та мати різну локалізацію.
Під час ультразвукової діагностики можуть бути визначені фізіологічні або патологічні кісти яєчників, новоутворення. Досвідчений лікар УЗД здатний провести диференціальну діагностику онкопатології жіночої репродуктивної системи, наявність інвазії пухлиною.
За допомогою ультразвуку діагностують запальні процеси органів малого таза. У післяпологовому періоді УЗД проводять для виключення ендометриту або затримки фрагментів плідного яйця, пошуку залишків тканин, газів або рідини в порожнині матки.
Трансвагінальна сонографія також є простим і ефективним методом спостереження за внутрішньоматковими контрацептивами. При тривалому використанні можливе випадання або перфорація матки спіраллю з проникненням її в черевну порожнину.
До цього дослідження не потрібно попередньо готуватися. Проводити даний вид діагностики можна в будь-який день циклу, крім днів менструації. При цьому профілактичні огляди рекомендовано здійснювати в перші дні після завершення місячних, а моніторинг динаміки захворювання — в різні періоди в залежності від характеру патології. Перед процедурою слід спорожнити сечовий міхур.
Почесною грамотою нагородили трудовий колектив медичного центру «Юнімед» за сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я Запорізької області та з нагоди Дня медичного працівника.
Першокласні фахівці, європейський рівень надання послуг! Найкрасивіші і грамотні дівчата (так, таке буває).
Рекомендую!