УЗД передміхурової залози: коли робити і як готуватися?

Передміхурова залоза – орган, який розташований біля вершини сечового міхура і являє собою гладком’язову і залозисту структуру. Простата грає дуже важливу екзокринну і ендокринну функцію в тілі чоловіка.

Хвороби, продиктовані порушенням нормальної функції передміхурової залози, відносяться до розряду андрологічних або урологічних. Їх вплив відчутно позначається на загальному стані організму і впливає на якість статевого життя.

Основна симптоматика порушень функцій передміхурової залози виглядає наступним чином:

  • дизуричні явища, наприклад, дискомфорт під час сечовипускання або його почастішання;
  • неприємні больові відчуття, які супроводжують статевий акт, больові спазми при еякуляції;
  • еректильна дисфункція, тобто порушення ерекції;
  • болі внизу живота;
  • зниження лібідо;
  • відхилення, виявлені аналізами крові, сечі, спермограми;
  • біль в області малого тазу;
  • наявність в сечі або спермі домішок крові;
  • відчуття того, що сечовий міхур спорожняється не до кінця.

Дані симптоми – пряма підстава для відвідування уролога. Той, в свою чергу, попередньо обстеживши пацієнта, для постановки максимально точного діагнозу призначає аналізи сечі, крові, можливо, сперми, а також направляє чоловіка на УЗД передміхурової залози. Справа в тому, що на сьогодні «ультразвук» простати є найбільш ефективною методикою діагностування урологічних захворювань.

До речі, важливо відзначити, що останнім часом дуже багато чоловіків не чекають у себе появи тих чи інших симптомів, пов’язаних з порушенням функції передміхурової залози, а проходять обстеження простати в профілактичних цілях. Більше того, після 40 років дана процедура є обов’язковою хоча б один раз на рік.

uzi

Але повернемося до УЗД. Отже, ультразвукове дослідження передміхурової залози можна проводити двома методами. Трансабдомінально – через передню черевну стінку, тобто, через живіт. І трансректально – спеціальним датчиком через стінку прямої кишки.

Дослідження через передню черевну стінку дає уявлення про стан сечового міхура, а також про форму і розміри простати. Але вивчення структури залози краще проводити датчиком з високою роздільною здатністю через пряму кишку.

Для підготовки до УЗД простати необхідно заповнити сечовий міхур, або за три години до дослідження утриматися від походу в туалет. Під час УЗД лікар відправляє пацієнта спорожнити сечовий міхур, після чого оцінює, чи є залишкова сеча і який її обсяг. Перед ректальним дослідженням обов’язкова очисна клізма, щоб пряма кишка була порожня.

Важливо відзначити, що до трансректального дослідження існує ряд протипоказань. Наприклад, його не можна проводити, якщо пацієнт протягом трьох місяців до обстеження переніс операцію на товстому кишечнику. Таке поширені нині захворювання, як геморой протипоказанням до дослідження не є, але про його наявність лікаря все ж необхідно завчасно попередити – фахівець дасть поради, як саме вам підготуватися до «ультразвуку».

Переваги ультразвукового дослідження простати в медичному центрі «Юнімед»:

  • УЗД проводить висококваліфікований лікар;
  • використання сучасного ультразвукового устаткування;
  • результат УЗД передміхурової залози, фото і розшифровка дослідження видаються пацієнту відразу після процедури.

Запам’ятайте головне: завдяки високій точності дослідження, УЗД передміхурової залози дозволяє визначити на ранній стадії цілий ряд таких серйозних захворювань, як простатит, рак або доброякісна гіперплазія передміхурової залози (раніше називалася аденома простати). А, як відомо, чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів у пацієнта на повне одужання. Тому не варто затягувати з УЗ-обстеженням і візитом до уролога або андролога.