УЗД серця в діагностиці функції серцевого м’яза у хворих, які перенесли інфаркт міокарда

Інфаркт міокарда є гострим порушенням кровообігу в судинах серця, внаслідок чого до серцевого м’яза не надходить кров (а, отже, і кисень), і він починає відмирати (некротизуватися). Патологія розвивається через ішемічну хворобу серця (поступове звуження коронарних судин, що проявляється болями в загрудинній області), яка є вкрай небезпечною для життя. Звужуватися судини можуть внаслідок спазму, або через потовщення стінок атеросклеротичними бляшками. В останньому випадку такі зміни є незворотними і прогресуючими. Також кровоплину може перешкоджати перекриття судини тромбом.

Основний симптом інфаркту міокарда – інтенсивний напад болю за грудиною, що супроводжується страхом смерті, задишкою, потовиділенням.

При цьому багато серйозних ускладнень, що піддають пацієнта високому ризику, розвивається в постінфарктний період. Якісна діагностика захворювання важлива на всіх стадіях його протікання – розвитку, гострого періоду і одужання.

У групі ризику – люди після 45 років, особливо чоловіки, які страждають підвищенням тиску, атеросклерозом, зайвою вагою і мають шкідливі звички. Однак, медики не втомлюються говорити про те, що в останні роки гострі захворювання серцево-судинної системи значно помолодшали.

УЗД серця є одним з найбільш інформативних методів діагностики інфаркту, а також аналіз крові на специфічні маркери і ЕКГ, тому що дозволяє швидко побачити патологічні зміни в міокарді. Крім цього, важливою буде така діагностика і в постінфарктний період для оцінки не лише структурних, а й функціональних змін та їх динаміки.

УЗД дозволяє визначити наступні параметри роботи серця:

– здатність серцевого м’яза до скорочення – чи вдалося зберегти скоротливість, лікар зможе зрозуміти, обчисливши ряд показників. При цьому можна побачити межі зони зниженої або повністю відсутньої скоротливості;

– постінфарктні ускладнення. До них відноситься постінфарктний кардіосклероз, який виникає через те, що відмерлі клітини міокарда (кардіоміоцити) заміщуються клітинами сполучної тканини, формуючи рубець. Це призводить до прояву ознак серцевої недостатності – задишки, складнощів у виконанні фізичних навантажень, швидкої стомлюваності, набряків, синюшності шкірних покривів, а також – порушень ритму серця.

Інформативність ехокардіографії щодо постінфарктного кардіосклерозу надзвичайно висока. Дослідження виявляє дилатацію або гіпертрофію серцевого м’яза, локальні або дифузні порушення скоротливості.

УЗД покаже і аневризму серця – вибухання стоншеної серцевої стінки, що супроводжується відсутністю скоротливості на цій ділянці.

Обстеження серця на УЗД-апараті займає не більше півгодини. На область грудної клітини наноситься гель, який дозволяє датчику візуалізувати для лікаря структурні частини серця і кровообіг. Протипоказань до дослідження немає, а спеціальної підготовки така діагностика не вимагає.

Не слід забувати, що пацієнтам, які перенесли інфаркт міокарда, слід до кінця життя дотримуватися суворих рекомендацій лікаря, дотримуючись дієти, особливого режиму роботи і відпочинку. Одним з головних правил, дотримання якого дозволить уникнути ускладнень і повторного інфаркту – регулярне обстеження у лікаря-кардіолога.

Пройти високоякісне УЗД серця на апаратах експертного класу можна в медичному центрі «Юнімед» за адресою пр. Маяковського, 11 або Оріхівське шосе, 10. Запис за телефонами: +38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (097) 218-23-23.