УЗД щитовидної залози – інформативний і безболісний метод виявлення ендокринної та пухлинної патології. Це дослідження в поєднанні з клінічними і лабораторними даними надає повну інформацію про патологічний процес і дає можливість підібрати максимально ефективну терапію. Щитовидна залоза прекрасно візуалізується завдяки своєму поверхневому розташуванню, васкуляризації та розмірам. У нормі щитовидна залоза має гомогенну (однорідну) і гіперехогенну порівняно з оточуючими її тканинами структуру. При дослідженні в режимі реального часу проглядаються права і ліва частки і перешийок залози, а також регіонарні лімфатичні вузли. Паращитовидні залози в незміненому вигляді часто не можна побачити на сонограмах, однак це можливо при їх патології або аномальному розташуванні. Ультразвукова діагностика дозволяє оцінити зміну розмірів, щільності та однорідності тканин залози.
Також виявляються кальцинати, непальповані вузли розміром від 2-3 мм, визначається характер, обсяг і місце розташування пальпованих вузлів, виявлених лікарем при огляді. Неінвазивність і доступність УЗД дає можливість проводити його багаторазово без шкоди здоров’ю для оцінки та спостереження за структурними змінами щитовидної залози. Грамотно проведена ультразвукова діагностика допомагає визначитися з необхідністю проведення біопсії або оперативного втручання.
Для цього дослідження попередня підготовка не потрібна.
Від імені колективу лікарні хочу висловити подяку медичному центру «Юнімед», який допомагає у проведенні діагностичних послуг нашим пацієнтам протягом багатьох років. Ми довіряємо МЦ «Юнімед», бо тут працюють справжні професіонали, які за допомогою надсучасного обладнання можуть візуалізувати патології будь-якої складності. Окрема подяка колективу за те, що не дивлячись на воєнні дії, не припиняли працювати на благо пацієнтів та економіки України.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».