УЗД жовчного міхура з визначенням його функції та жовчогінним сніданком

Жовчнокам’яна хвороба, холецистит, дискінезія жовчного міхура, холецистохолангіт – ось далеко не повний перелік захворювань, при яких призначається УЗД жовчного міхура з визначенням його функції. Це обстеження дозволяє фахівцеві в режимі реального часу оцінити ступінь порушення евакуаторної і скоротливої ​​функцій органу.

Головна відмінність даного виду УЗД від звичайного ультразвукового дослідження жовчного міхура полягає в тому, що «ультразвук» з визначенням функції дозволяє оцінити зміну і стан функціональності органу в процесі, в динаміці. Як правило, дана медична процедура проводиться в умовах стаціонару і їй передує певна підготовка.

За 1 тиждень до процедури обстежуваному необхідно повністю відмовитися від алкоголю, а також від продуктів, які сприяють газоутворенню (свіжі овочі і фрукти, сире молоко, чорний хліб, бобові, дріжджові вироби).

За 3 дня до процедури, за рекомендацією лікаря, необхідно почати прийом ферментних препаратів, що поліпшують травлення, а також препаратів, що зменшують газоутворення в кишечнику.

Увечері напередодні процедури не завадить легка, поживна вечеря. Прийом їжі повинен бути не пізніше 20:00. Оптимально – несолодка каша зі злаків. Перед сном також слід по можливості спорожнити кишечник. Якщо ви страждаєте від закрепів, необхідно за 12 годин до дослідження прийняти проносний засіб.

Вранці перед процедурою приготуйте кілька яєць. Відокремте білки від жовтків. Жовтки і зіграють роль жовчогінного засобуйогурт5 під час процедури. Також для цього можна використовувати жирні вершки, сметану або йогурт 3,2% жирності. До процедури не рекомендується пити навіть воду, оскільки це призведе до скорочення жовчного міхура, що вплине на достовірність процедури.

Якщо процедуру необхідно проводити дитині, то підготовчі процедури ті ж. Якщо дитині менше 8 років, то слід виключити прийом препаратів.

Сама процедура УЗД з визначенням функції жовчного міхура проходить в кілька етапів. Спочатку знімаються показники органу в спокійному стані. Після цього пацієнтові пропонують з’їсти сніданок і, через 10 хвилин після цього, обстежують повторно, щоб зафіксувати показники роботи жовчного міхура та його протоків у активному стані. Після цього, з інтервалом в 15 хвилин, процедура проводиться ще двічі.

Іще одна відмінність від звичайного обстеження жовчного міхура полягає в тому, що лікар знімає показання не тільки в положенні, коли пацієнт лежить на спині, а й на боці. Іноді пацієнта можуть попросити сісти або встати.

Пам’ятайте, що дане дослідження абсолютно безболісне, точне, неінвазивне, займає близько години часу і при цьому дозволяє лікареві в найкоротші терміни отримати максимально повну інформацію про стан жовчного міхура – його форму, розміри, товщину стінки, наявність звужень або каменів.