У Запоріжжі пройшла наукова медична конференція для неврологів

26 квітня в конференц-залі «Intourist Hotel» м.Запоріжжя відбулася наукова конференція на тему «Актуальні питання МРТ діагностики в неврології».

Захід був організований медичним центром «Юнімед» спільно з фармацевтичною компанією «Фармак». Проявлений інтерес до конференції з боку неврологів м.Запоріжжя та Запорізької області став приємним сюрпризом для організаторів – при запланованій кількості учасників в 120 чоловік, в якості слухачів були зареєстровані 152 лікаря. При цьому важливість і актуальність обраних тем доповідей також підтверджується участю в конференції колег з Харкова та Дніпра.

На конференції виступили провідні фахівці променевої діагностики м.Запоріжжя, а також спікери з Києва.

Засідання відкрив асистент кафедри променевої діагностики ЗМАПО МОЗ України, кандидат медичних наук Станіслав Мягков. У своєму виступі на тему «МРТ діагностика гострих порушень мозкового кровообігу» практикуючий лікар-рентгенолог торкнувся питань, від правильного рішення яких залежить не лише здоров’я, але часто і життя пацієнтів з діагнозом «інсульт». Поширеність інсульту в колишніх країнах СНД одна з найвищих в світі. Відновитися після інсульту вдається далеко не всім – багато пацієнтів з несвоєчасно поставленим діагнозом і пізно розпочатим лікуванням залишаються інвалідами (за умови виживання). Ключове значення в повноцінній реабілітації хворих з ГПМК має початково вірно поставлений діагноз, який у наш час в повній мірі забезпечує МРТ-діагностика.

Конференцію своєю доповіддю «Біль у верхній частині спини» продовжив доцент кафедри неврології і рефлексотерапії НМАПО імені П. Л. Шупика, кандидат медичних наук Роман Сулик. Практикуючий невролог з Києва розкрив суть проблеми, яка часто турбує мільйони людей на планеті. Біль у верхній ділянці спини може мати десятки причин – від неправильної постави і банального остеохондрозу до хвороб нервової та дихальної систем і навіть раку. Визначити справжню причину болю і усунути її зможе лише професійний невролог.

Про особливості МРТ діагностики пухлин головного мозку в своїй доповіді розповів завідувач відділенням нейрорентгенології Інституту нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова НАМН України, Заслужений лікар України Олег Робак. Гість із Києва розповів про життєво важливу необхідність діагностування небезпечних новоутворень на ранній стадії. На жаль, своєчасно запідозрити появу пухлини і виявити її складно, поки утворення не дасть яскраво виражену симптоматику. Саме магнітно-резонансна томографія найкраще справляється з виявленням небезпечних вогнищ в мозку на ранніх стадіях розвитку.

Завершила конференцію доповіддю про диференційну діагностику демієлінізуючих захворювань головного мозку лікар-рентгенолог першої категорії Вікторія Пономаренко. Група захворювань центральної нервової системи страшна тим, що ними страждають молоді та працездатні люди, які при відсутності правильного діагнозу і належного лікування швидко стають інвалідами. Поставити діагноз пацієнтам з демієлінізуючими захворюваннями буває дуже важко, але це можливо, якщо за справу береться лікар-професіонал, який працює з сучасною апаратурою для діагностики.

Також важливою подією проведеної конференції стала презентація навчального посібника для фахівців променевої діагностики, онкологів, лікарів інших спеціальностей і студентів вищих медичних навчальних закладів «Атлас променевої діагностики пухлин кісток і м’яких тканин», авторами якого є доктор медичних наук, професор Олександр Павлович Мягков і кандидат медичних наук Станіслав Олександрович Мягков. Даний атлас випущено на базі медичного центру «Юнімед» і він є першим в Україні україномовним навчальним посібником в області радіології.

Медичний центр «Юнімед» висловлює подяку всім лікарям, які проявили інтерес до заходу і знайшли час відвідати його. Окрема подяка адресована спікерам наукової конференції Роману Володимировичу Суліку, Олегу Петровичу Робак, Станіславу Олександровичу Мягкову і Вікторії Вікторівні Пономаренко за підготовку і презентацію якісних і цікавих доповідей. Також, дякуємо нашим партнерам – фармацевтичній компанії «Фармак» і маркетинговій агенції «RESONANCE» за підготовку та проведення заходу.