Рентген кистей і променезап’ясткових суглобів – найбільш часто використовуваний метод діагностики при підозрі на ревматоїдний артрит. Однак цей спосіб не дає можливості діагностувати хворобу на ранніх стадіях. Крім цього, рентген не дозволяє виявити зміни в таких структурах суглоба, як зв’язки, хрящі, сухожилля. Тому при діагностиці ревматоїдного артриту на ранніх стадіях лікарі все частіше вдаються до допомоги МРТ. Цей діагностичний метод більш точний, ефективний, а також, на відміну від рентген-випромінювання, безпечний для пацієнта, і дозволяє виявити ранні ознаки кістково-хрящової деструкції.
Згідно статистики, в Україні на ревматоїдний артрит хворіє близько двох відсотків населення. При цьому набагато частіше захворюванням страждають жінки: на одного хворого чоловіка припадає чотири жінки. Незважаючи на те, що ревматоїдний артрит вважається хворобою літніх людей, в останні роки він все частіше діагностується у людей у віці від 35 років. Головна небезпека захворювання в тому, що без належного лікування воно прогресує. У підсумку воно веде до суттєвого обмеження можливості пересуватися. Тобто до інвалідності.
У 70 відсотках випадків захворювання починає розвиватися в холодний період року. Серед провокуючих чинників – спадковість, паління і зловживання кофеїном, бактеріальні та вірусні інфекції, гормональний дисбаланс, хірургічні втручання, травми та навіть харчова алергія. Спочатку ревматоїдний артрит вражає дрібні периферичні суглоби кистей і стоп. Також страждають зап’ястки, колінні та ліктьові суглоби. Після цього в патологічний процес втягуються інші системи та органи організму.
До основних симптомів захворювання відносяться: слабкість, втома, зниження ваги, нічим не обумовлені підвищення температури, пітливість, ниючі болі в м’язах і суглобах, відчуття скутості в тілі вранці. З плином часу симптоми прогресують, суглоби починають втрачати свої функції, виникають деформації.
Ревматоїдний артрит: можливості діагностики ранньої стадії за допомогою МРТ
При появі перших ознак недуги необхідно якомога швидше звернутися за допомогою до ревматолога. Якщо з моменту початку захворювання пройшло не більше року, вірогідність того, що лікування буде успішним, виростає в рази, а ремісія захворювання досягається частіше і швидше. Внаслідок збереження функції суглобів зберігається їх рухомість, а значить, і якість життя.
Саме тому так важливо при перших симптомах ревматоїдного артриту пройти саме МРТ. Діагностичну ефективність цього методу не можна порівняти з іншими клінічними діагностичними тестами. Вона дозволяє виявити захворювання на більш ранніх стадіях, а отже – своєчасно отримати адекватне протиревматичне лікування.
Сама процедура МРТ суглобів при підозрі на ревматоїдний артрит не вимагає від пацієнта особливої підготовки. Вам не доведеться дотримуватися дієти, відмовлятися від ліків або змінювати звичний спосіб життя. Залежно від складності випадку, процедура може тривати від 15 хвилин до півгодини. Під час обстеження необхідно дотримуватися повної нерухомості, бо навіть мінімальний порух здатний вплинути на якість знімків.
У Запоріжжі пройти магнітно-резонансну томографію для виявлення ревматоїдного артрита на ранніх стадіях можна в філіалах медичного центру «Юнімед», які розташовуються на території обласної клінічної лікарні (Оріхівське шосе, 10) і в центрі міста (проспект Маяковського, 11). Запис на обстеження за телефонами: +38 (061) 270-80-85 и +38 (061) 226-06-10.