Захворювання кишечника – досить делікатна проблема, яка може не тільки доставити дискомфортні відчуття, але і створити смертельну небезпеку для здоров’я. На жаль, багато пацієнтів через помилкове почуття сорому не наважуються звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, посилюючи проблему.
Мало далеких від медицини людей знають, що, здавалося б, нешкідливі симптоми нездужання (біль в животі, здуття, метеоризм, порушення дефекації) можуть приховувати під собою смертельно небезпечні захворювання. Особливо страшний і, на жаль, поширений (знаходиться в першій п’ятірці найбільш частих типів онкологічних захворювань) ректальний рак.
Закривати очі на такі «дрібниці» – злочинна недбалість. Краще один раз перебороти сором і сходити на прийом до фахівця, здати аналізи і пройти обстеження, ніж картати себе потім за нерішучість, що веде до небезпечного результату.
Саме про це, а також про сучасні методи діагностики, лікування та оперативного втручання говорили запорізькі медики на науково-практичній конференції «Хірургія захворювань кишечника», яка пройшла 31 березня в культурно-діловому центрі «Байда».
Захід був організований Асоціацією хірургів Запорізької області спільно з Департаментом охорони здоров’я Запорізької облдержадміністрації, Запорізьким державним медичним університетом та Запорізькою медичною академією післядипломної освіти.
Особливості сучасної діагностики патологій кишечника
Однією з найбільш змістовних і інформаційно насичених стала доповідь «Можливості МРТ-діагностики патології прямої кишки» лікаря-рентгенолога 1-ї категорії кабінету МРТ медичного центру «Юнімед» Вікторії Пономаренко. Також Вікторія Вікторівна є членом Європейської асоціації радіологів і Європейського товариства магнітного резонансу в медицині.
У доповіді прозвучала аргументована точка зору (до якої схиляється більшість сучасних світових фахівців), що на сьогоднішній день магнітно-резонансна томографія органів малого таза – незамінний метод для виявлення патологій прямої кишки, пухлинних процесів, вибору тактики лікування, прийняття рішення про доцільність оперативного втручання.
Завдяки своїм технічним можливостям МРТ-візуалізація дозволяє виявити хворобу на ранніх стадіях та запобігти подальшим ускладненням.
У той же час, томографія є нешкідливою для будь-якої людини через відсутність рентгенівського випромінювання, тому її можна сміливо призначати вагітним жінкам, маленьким дітям, і багаторазово проводити дослідження.
Важливий і факт безболісності процедури, адже не всі пацієнти можуть благополучно перенести колоноскопію (поширений ендоскопічний метод діагностики кишкових патологій) через сильні больові відчуття.
МРТ прямої кишки показана в наступних випадках:
- Для виявлення пухлин і визначення їх природи (доброякісні або злоякісні)
- Для перевірки на наявність вроджених аномалій
- Для виявлення внутрішньої кровотечі
- Для виявлення поліпів
- Для визначення запалених ділянок
Хочемо зауважити
Вікторія Пономаренко – не єдиний висококваліфікований рентгенолог, який підтверджує свою практичну діяльність науковим фундаментом. Фахівці медичного центру «Юнімед» не тільки практикують діагностичні дослідження, але і регулярно описують результати своїх наукових пошуків в доповідях на регіональних, всеукраїнських та міжнародних конференціях.