Можливості ранньої діагностики інсульту за допомогою МРТ у DWI режимі

Точна і своєчасна діагностика інсульту є важливим медичним і медико-соціальним завданням у зв’язку зі збільшенням захворювань судин головного мозку, які часто призводять не лише до інвалідності, а й до смертельного результату.

Інсульт – це стан, який виникає внаслідок гострого порушення мозкового кровообігу, що призводить до загибелі клітин мозку в результаті нестачі кисню. Після того, як нервові клітини гинуть, втрачаються функції, за які вони відповідали. Чим більша зона ушкодження, тим важчі наслідки.

Пацієнти можуть звернутися до лікарні і отримати медичну допомогу протягом різного часу після початку виникнення інсульту. Зміни тканин, які при цьому відбулися, діляться на стадії. Визначення стадії інсульту дає неоціненну інформацію для призначення ефективного лікування і шанс запобігти інвалідності і летальному результату, а також грамотно планувати подальшу реабілітацію. Таку можливість надає МРТ в режимі DWI.

Класичні протоколи МРТ можуть набагато швидше виявити ознаки інсульту в порівнянні з КТ. Однак стандартні протоколи МРТ не здатні виявити інсульт в гострому періоді, в перші години, коли ризик летальних випадків найбільш високий. DWI (Diffusion weighted imaging) дифузно-зважене зображення – сучасна технологія МРТ, яка дає можливість візуалізувати патологічні зміни вже через п’ять хвилин після появи симптомів інсульту.

Представлені ДЗЗ інфарктів передньої, задньої, середньої мозкової артерії.

Дифузно-зважені МР-зображення найбільш чутливі до інсульту. За ними можна визначити не лише мінімально виражені зміни руху молекул води, але і незначне збільшення кількості води в тканинах головного мозку, при, так званому, цитотоксичному набряку, який починається практично відразу після виникнення гострого порушення кровообігу. Даний набряк реєструється на МРТ, як зона високого сигналу. Сигнал від здорових тканин пригнічується, а від патологічно зміненої ділянки стає яскравішим через зміни обміну речовин в мозку при інсульті. Важливим є те, що стадія цитотоксичного набряку має оборотний характер, при адекватній і своєчасно розпочатій терапії можна уникнути незворотньої загибелі тканини мозку. Це робить режим DWI при МРТ незамінним, перспективним методом у діагностиці такого небезпечного стану, як інсульт.

Цінність даного режиму також у тому, що для отримання DWI-зображень не потрібно введення контрастної речовини або ізотопу.

У Запоріжжі МРТ в режимі дифузно-зваженого зображення можна пройти в медичному центрі «Юнімед». Для консультації і запису на обстеження звертайтеся за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.