У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Аденома передміхурової залози на МРТ

Аденома простати, або аденома передміхурової залози – це доброякісне новоутворення, що характеризується збільшенням розмірів простати. Аденома передміхурової залози спричинена гіперплазією (збільшенням вироблення клітин). Таке захворювання є найбільш поширеною урологічною патологією серед чоловіків старшого віку.

Виникає аденома передміхурової залози через падіння рівня тестостерону у крові, дисбаланс гормонів, порушення функції яєчок, наявність простатспецифічного антигену. Проявляється аденома простати відчуттям незаповненості сечового міхура, переривчастим сечовипусканням, ослабленим струменем сечі, затримкою сечі, хворобливими відчуттями в області промежини.

Діагностують аденому простати на основі збору анамнезу, вивченні історії хвороби, а також проведенні лабораторних аналізів та інструментальних методів, серед яких найбільш інформативним є магнітно-резонансна томографія.

 

Що краще для простати КТ чи МРТ?

 

Комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія є високоінформативними методами дослідження, призначення кожного з яких залежить від поставленої мети. Наприклад, магнітно-резонансна томографія дозволяє вивчити хімічну будову та функціональні особливості внутрішніх органів, тоді як проведення комп’ютерної томографії є кращим для візуалізації щільних тканин. Тож МРТ є ефективним діагностичним методом для отримання зображення м’яких тканин, а отже більш ефективним для дослідження стану передміхурової залози.

 

Що видно на МРТ передміхурової залози?

 

adenoma-prostaty-diagnostika-v-ZaporozheМРТ простати (передміхурової залози) – це високоінформативний сучасний метод дослідження простати, за допомогою якого можна детально оцінити структурні особливості залози, вивчити характер запального процесу та виявити патологічні включення. Такий діагностичний метод також дозволяє виявити зміни у розмірах, текстурі тканин, зрозуміти масштаб порушення.

Перевагами такого типу дослідження є:

  • Можливість отримати детальні знімки передміхурової залози в будь-якій площині.
  • Високоінформативність та достовірність результатів.
  • Можливість повторного проведення процедури через відсутність променевого навантаження.

 

Показання для МРТ передміхурової залози

 

adenoma-prostaty-diagnostika-v-ZaporozheПоказаннями до проведення МРТ передміхурової залози є:

  • Збільшення кількості простатоспецифічного антигену.
  • Поява кров’янистих виділень у сечі чи спермі.
  • Порушення процесу сечовипускання.
  • Профілактичні цілі.
  • Абсцес, простатит, везикуліти.
  • Больові відчуття внизу живота.
  • Відчуття наповненості у сечовому міхурі навіть після сечовипускання.
  • Порушення репродуктивної функції.
  • Контроль дієвості лікування.

МРТ передміхурової залози є абсолютно безболісним та безпечним для людини. Пацієнту потрібно лягти на пересувну платформу томографа, яка згодом переміщається всередину апарату, де створюється потужне магнітне поле. Під час сканування досліджуваної ділянки лікар отримує зображення на моніторі у вигляді серій пошарових знімків.

 

Яке МРТ робити при аденомі передміхурової залози?

 

Для отримання детальної інформації про стан передміхурової залози та виявлення патологій проводиться МРТ малого таза у чоловіків. За допомогою такої процедури можна виявити не лише аденому простати, а й патології сечового міхура, прямої кишки, м’яких та кісткових структур.

Записатися на такий тип дослідження ви можете у медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі. Фахівці у клініці проводять діагностичні процедури лише на високотехнологічному обладнанні, що гарантує якість та детальну візуалізацію внутрішніх структур.