Для отримання інформації про стан калитки застосовуються різні дослідницькі методи, серед яких: УЗД і МРТ. Кожен має свої переваги та різні застосування для діагностики проблем з калиткою.
Що видно на УЗД калитки?
Ультразвукове дослідження калитки – діагностична процедура, за допомогою якої можна оцінити розміри та ехогенність цієї ділянки, дослідити стан яєчок, придатків яєчок, мошонкових стінок, сім’яних канатиків, кровоносних судин, виявити відхилення від норми та можливі захворювання (гідроцеле, варикоцеле, новоутворення, перекрут яєчка, пахову грижу тощо).
Коли треба робити УЗД калитки?
УЗД калитки призначають за наявності наступних показань:
- Біль у калитці гострого або хронічного характеру.
- Наявність пальпованого новоутворення.
- Збільшення розмірів калитки або її асиметрія.
- Підозра на варикоцеле (особливо при обстеженні з приводу безпліддя).
- Підозра на гідроцеле або гематоцеле.
- Травматичне пошкодження калитки.
- Підозра на крипторхізм (неопущене яєчко).
- Оцінка кровотоку яєчок.
- Безпліддя чоловіків.
- Підозра на інфекційно-запальні процеси (епідидиміт, орхіт).
- Контроль динаміки стану після операційного втручання.
Чому вірити УЗД чи МРТ?
Як правило, першочергово призначається саме УЗД калитки, адже це швидкий, неінвазивний та повністю безпечний метод дослідження стану калитка. За допомогою використання ультразвукових хвиль можна візуалізувати більшість поширених патологій (гідроцеле, варикоцеле, перекрут яєчка, пухлини, епідидиміт, орхіт) та оцінити кровообіг у цій ділянці.
МРТ же, суть якої полягає у застосуванні магнітного поля та радіочастотних хвиль, призначається переважно тоді, коли результати УЗД недостатні та потрібна детальніша інформація для дослідження складних випадків. Загалом, МРТ краще візуалізує м’які тканини та структуру пухлин.
Отже, обидва діагностичні методи є високоінформативними: все залежить від складності показань та мети дослідження.
Як проводять УЗД калитки?
УЗД калитки проводять наступним чином: пацієнт займає положення лежачи, тоді як лікар наносить спеціальний гель на калитку та водить датчиком по досліджуваній ділянці, водночас досліджуючи зображення на моніторі.
Триває така процедура приблизно 15-20 хвилин. Це швидкий та безпечний діагностичний метод, який до того ж не має протипоказань (окрім наявності відкритих ран чи інфекційних уражень шкіри у цій ділянці) та особливих правил підготовки: пацієнту лише потрібно дотримуватися правил гігієни перед дослідженням.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на УЗД калитки за доступною ціною. Усі процедури проводяться на сучасному обладнанні досвідченими лікарями-діагностами, які завжди з особливою увагою ставляться до запиту кожного пацієнта.