Діагностика розривів м’язів і зв’язок за допомогою МРТ

Пошкодження м’яких тканин зустрічаються дуже часто, вони займають до 50% усіх травм. При цьому найбільшу питому вагу займають удари, розтягнення і розриви. Такі травми можна отримати як при професійних заняттях спортом, так і в побуті. Розрив зв’язки виникає в разі, якщо сила, прикладена до її розтягування, перевищує її еластичні можливості. Розриви м’язів можуть відбутися також при їх сильному натягу або в момент удару по напруженому м’язу. Діагностика розривів м’язів і зв’язок здійснюється фахівцями за допомогою сучасного обладнання.

Діагностика розривів м’язів і зв’язок

Найчастіше зустрічаються неповні розриви, а от повний розрив м’яза вважається унікальною травмою. Діагностика розривів м’язів і зв’язок можлива лише фахівцями з багатим клінічним і діагностичним досвідом. Вони зможуть правильно діагностувати таку патологію. Підозра на розрив м’яза або зв’язки є прямим показанням для проведення магнітно-резонансного дослідження. МРТ відмінно зарекомендувала себе в обстеженні пацієнтів з патологією опорно-рухового апарату. Тому що цей вид діагностики дозволяє візуалізувати м’які тканини, суглоби і сухожилля.

Лікарі медичного центру Юнімед надають повну та професійну інформацію про наявність пошкоджень, що дозволяє почати своєчасне і правильне лікування. Пізня діагностика і внаслідок цього неправильне лікування розривів м’язів і зв’язок сприяють розвитку вторинних ускладнень. Такими є дистрофії і різні форми нестабільності суглобів, лікування яких тривале і недешеве. При цьому прогнози відновлення і повернення якості життя пацієнтів істотно гірші, ніж у разі надання грамотної допомоги в гострому періоді травми.

Ступені тяжкості розривів м’яких тканин:

I ступінь (розтягнення): видно розриви окремих волокон, дрібнокрапчасті внутрішньотканинні крововиливи, набряк, проявляється збільшенням обсягу м’яза і зміною характеристик сигналу від даних структур.

II ступінь (неповний розрив): візуалізується пошкодження деяких частин волокон з вираженими внутрішньотканинними крововиливами, але зі збереженням цілості зв’язки, сухожилля або м’яза. Виявляється більш вираженими змінами МР-сигналу від м’яза  та перифасціальних скупчень рідини. При часткових розривах визначаються неповні дефекти сухожилля у вигляді ділянок зміни сигналу.

III ступінь (повний розрив): характеризується розбіжністю розірваних кінців, вираженою гематомою на місці розриву і повним порушенням функції.
При повних розривах виявляються повні дефекти зв’язок і сухожиль з розбіжністю рештків на 1-3 см і рідиною в місці розриву.

Діагностика розривів м’язів і зв’язок. Характерні ознаки

На серіях зображень розриви м’яких тканин проявляються характерними ознаками:

  • збільшенням об’єму та порушенням нормальної структури м’язів;
  • гематомою та дифузним набряком у місці пошкодження;
  • скупченням рідини в глибоких міжм’язових порожнинах.

Таким чином, висока чутливість сучасного обладнання робить МРТ найціннішим методом діагностики травматичних пошкоджень зв’язок і м’язів.