Дуплекс МАГ: швидка, доступна і безпечна діагностика судин голови та шиї

Головний біль, запаморочення, непритомність – багато списують подібні нездужання на різку зміну погоди або завали на роботі. Однак найлогічніше, хоч і неприємне пояснення – у вас з’явилися проблеми зі здоров’ям. Встановити причину таких симптомів можна за допомогою дуплексного сканування магістральних артерій голови.

Комбінований метод

Дуплекс МАГ є комбінацією двох методів сканування. У першому випадку мова йде про УЗД судин в В-режимі (двомірному). Датчик одночасно виконує дві функції. Він передає ультразвукові імпульси і разом з тим приймає відбитий сигнал, перетворюючи його в зображення.

Другий метод – доплерографія, в основі якої лежить ефект Доплера. Відкритий в середині XIX століття, він стверджував, що швидкість звукової хвилі постійна і залежить тільки від властивостей середовища. Пізніше це явище застосували до ультразвукової діагностики, завдяки чому ми зараз отримуємо зображення 1з кольоровим і енергетичним кодуванням.

Загалом дуплексне сканування дозволяє визначити можливі закупорки (тромби, бляшки) в судинах,
досліджувати їх стінки, діаметр, загальну анатомію. Крім того, можна оцінити морфологічні зміни, а також характер, швидкість і напрямок кровотоку.

Передумови для обстеження

Необхідність пройти дуплекс МАГ виникає при наступних захворюваннях:

 • Хронічному головному болю, мігрені.
 • Підвищеному артеріальному тиску.
 • Втраті свідомості.
 • Метеозалежності, закачуванні в транспорті.
 • Запамороченнях під час звичних дій – зміні положення тіла, поворотах голови.
 • Якщо несподівано німіють ноги або руки, і при цьому порушується мова.
 • Якщо в голові і вухах не проходить шум.

Причини поганого самопочуття можуть бути найрізноманітніші.

Також пройти дуплексне сканування голови варто, якщо нещодавно у вас були черепно-мозкові травми, ушкодження шийного відділу, діагностована вегето-судинна дистонія або ішемічна хвороба серця.

Дуплекс МАГ рекомендується людям старше 55 років, якщо в родині були випадки атеросклерозу, артеріальної гіпертонії або інсульту. За допомогою доплерографії можна спрогнозувати темпи відновлення організму або ж вказати на можливі рецидиви, якщо одне з перерахованих порушень здоров’я було саме у вас.

Як здійснюється дуплекс судин голови?

Пацієнт лягає на кушетку. Лікар, використовуючи спеціальний датчик, сканує контрольні точки. Під час цього процесу апарат розташовується робочою поверхнею до тіла пацієнта. Завдяки сучасним технологіям зчитування інформації, що надходить, відбувається без затримок. Зважаючи на це, двовимірна реконструкція досліджуваного органу (в нашому випадку – судин мозку) миттєво відображається на моніторі.

Переваги дуплексного сканування

 • Доплерографія безболісна і нешкідлива, тому що сканер використовує не рентгенівські промені, як, наприклад, при артеріографії, а звукові хвилі. Це означає, що повторна процедура можлива навіть через мінімальний проміжок часу. Побічні ефекти відсутні.
 • Інформативність і точність. Як правило, цей метод дозволяє отримати найбільш повні дані про стан судин, і при цьому виявити хворобу можна навіть на ранній стадії.
 • Комфорт. Під час процедури ви просто лежите на кушетці!
 • Доступна ціна.
 • Швидкість. Процедура займає 20 хвилин.

Пройти дуплекс МАГ в Запоріжжі ви можете в медичному центрі «Юнімед», де використовується сучасне якісне обладнання експертного класу GE Logiq P6. Обстеження проводять висококваліфіковані та досвідчені фахівці.

Записатися на УЗД, а також отримати консультацію можна за телефонами:

(061) 226-06-10, (097) 218-23-23, (066) 218-23-23.