Ехокардіографія або навіщо робити УЗД серця?

Ми звикли звертатися до лікаря тільки тоді, коли хвороба проявила себе неприємними симптомами або хворобливими відчуттями. Профілактичні обстеження, як і раніше, є для українців примхою, на яку немає ні грошей, ні часу. Але ж захворювання, виявлене на ранній стадії, лікувати не тільки простіше, але і дешевше.

Одним з найбільш ефективних і доступних інструментів превентивного виявлення захворювань, є ультразвукова діагностика, яка фіксує відхилення в роботі внутрішніх органів ще тоді, коли сам пацієнт нічого не відчув. Допомагає УЗД і тоді, коли треба перевірити функціонування одного з найважливіших органів нашого тіла – серця.

1_5254fde4ca0ab5254fde4ca0e9

УЗД серця або ехокардіографія дають кардіологу інформацію про стан клапанів і судин, будову і функції міокарда, дозволяють відстежити кровотік, і, як наслідок, виявити кардіологічні проблеми на ранній стадії. А повна безпечність, абсолютна безболісність, відсутність протипоказань і висока інформативність методу роблять його незамінним інструментом для обстеження не тільки дорослих, а й дітей.

Які можливості УЗД серця?

З його допомогою можна:

  • виявити причину серцевих шумів невідомої етіології;
  • проконтролювати результати оперативного втручання при вадах серця;
  • визначити тип і причини серцевої недостатності;
  • оцінити стан серцевої діяльності у спортсменів або тих, хто збирається активно зайнятися спортом;
  • зрозуміти, чи є симптоматика вроджених або набутих вад серця та багато іншого.

Чи можна робити УЗД серця дитині?

ehokardiogramma-880x480

Оскільки УЗД є безпечним методом діагностики, його можуть призначити навіть новонародженому малюкові. Більш того, УЗД серця можна робити дитині навіть в утробі матері. Дослідження дозволяє спостерігаючому лікарю зрозуміти загальну картину стану і роботи серця. А сучасні апарати УЗД дають можливість отримати повну картину не тільки роботи серцевого м’яза, але й зрозуміти, як функціонує вся серцево-судинна система малюка.

Коли необхідно пройти ультразвукове дослідження серця дитині?

Має сенс звернутися до лікаря і пройти процедуру, якщо:

  • новонароджений смокче груди з явним зусиллям;
  • дитина періодично скаржиться на ниючий, стискаючий або колючий біль у грудях;
  • у дитини періодично холонуть кінцівки;
  • були випадки втрати свідомості;
  • навколо рота у малюка шкіра синіє під час смоктання чи при плачі;
  • має місце швидка стомлюваність і надмірне потовиділення при навантаженнях;
  • серйозні серцеві патології діагностували у близьких родичів дитини.

Як проходить УЗД серця?

Дана процедура не вимагає від пацієнта підготовки. Головне – не хвилюватися, оскільки це може вплинути на результати дослідження та зробити їх необ’єктивними. З тієї ж причини перед УЗД серця протипоказані фізичні навантаження, прийом стимулюючих напоїв, наприклад, кави або заспокійливих медпрепаратів.

Перед діагностичною процедурою необхідно роздягтися по пояс і лягти на кушетку. Саме обстеження займе не більше 20 хвилин. Розшифровку результатів УЗД зазвичай робить лікар-кардіолог або терапевт.

Якщо Вам необхідно зробити ультразвукове дослідження серця в Запоріжжі, то в медичному діагностичному центрі «Юнімед» Ви зможете це зробити. Ми підберемо зручний для вас час, а кваліфікований фахівець проведе дослідження якісно, ​​оперативно і на сучасному обладнанні.

У Запоріжжі записатися на УЗД серця можна за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07