Гідро МРТ – високоточний метод діагностики захворювань кишечника

Гідро МРТ або магнітно-резонансна томографія кишечника – це діагностична процедура, яка допомагає виявити основні захворювання органів травної системи. Даний метод дослідження вважається високоточним і ефективним. Він дає лікареві максимум інформації про стан товстого і тонкого кишечника. Порушення в роботі цих органів позначаються не тільки на процесах травлення, вони впливають на роботу всього організму.

В яких випадках призначають гідро МРТ?
В цілому гідро МРТ використовують для діагностики наступних відхилень:
– новоутворення (як злоякісні, так і доброякісні);
– визначення області метастазів;
– хвороба Крона;
– вроджені аномалії розвитку;
– інфекційні захворювання;
– виразковий коліт;
– неможливість провести ендоскопічне дослідження товстого кишечника.

Підготовка до гідро МРТ кишечника
На відміну від інших діагностичних процедур за допомогою МРТ, МРТ кишечника вимагає від обстежуваного особливо ретельної підготовки. Від того, наскільки сумлінно він підготується, залежить і результат ГИДРО МРТдослідження – чи вдасться воно або час було витрачено даремно.
Процедура проходить натщесерце. Останній прийом їжі повинен відбутися не пізніше шостої вечора, перед днем обстеження. Також необхідно очистити тонкий і товстий кишечник, максимально знизити газоутворення в ньому.
Обов’язкова умова проведення МРТ – прийом великої кількості рідини і використання препаратів, що знижують швидкість всмоктування води в кишечнику.
Органи шлунково-кишкового тракту звільняються від залишків їжі для того, щоб вони не могли зіпсувати якість або зіпсувати картину обстеження. Якщо стравохід не затримує їжу, а шлунок переробляє її протягом години, то в кишечнику їжа може зберігатися довго, тим самим ускладнюючи процес діагностики.
Більш детально дізнатися про підготовку можна у лікаря або на сайті медичного центру «Юнімед»: http://unimed.zp.ua/gidro-mrt-kishechnika/

Як проходить процедура МРТ кишечника?
Сама процедура проходження гідро МРТ заснована на подвійному контрастуванні стінки кишечника – рідиною в порожнині кишки і внутрішньовенним контрастом, що накопичується в стінці. Для цього пацієнтові необхідно випити близько 2-х літрів води протягом півгодини. Необхідна умова проведення МРТ – хороше розтягнення кишечника. Цей стан досягається за рахунок прийому великої кількості рідини і використання препаратів, що зменшують швидкість всмоктування води (наприклад, двовідсоткового розчину Манітолу або Сорбітолу). Всі складки кишечника розправляються і набувають найбільш натуральної форму, відкриваючи приховані пухлини, а також невеликі зони запалення.
Лише після цього відбувається саме дослідження. Тривалість процедури – близько 60 хвилин. Весь час дослідження пацієнт лежить на животі.
Пам’ятайте, що перед гідро МРТ необхідно обов’язково отримати попередню консультацію гастроентеролога.

Чи можна пройти гідро МРТ у Запоріжжі?
У Запоріжжі пройти магнітно-резонансну томографію кишечника можна тільки в медичному діагностичному центрі «Юнімед», який розташований на території Запорізької обласної клінічної лікарні в діагностичному корпусі №5 за адресою: Оріхівське шосе, 10. Центр обладнаний МР томографом Hitachi Echelon 1,5т.
Записатися на обстеження, а також отримати консультацію, можна за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07

Повернутися до всіх статей