У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Грижа міжхребцевого диска: діагностика захворювання за допомогою МРТ

Одна з найнебезпечніших і при цьому складних у лікуванні патологій опорно-рухової системи організму – це грижа міжхребцевого диска. Як правило, її викликає остеохондроз.

Захворювання виникає в результаті руйнування оболонки диска і випинання її вмісту в спинномозковий канал. Через це можливе перетискання спинномозкових корінців і навіть пошкодження спинного мозку.

Крім остеохондрозу, поштовхом до розвитку міжхребцевої грижі є травми, надмірні фізичні навантаження, загальна слабкість м’язів спини і навіть неправильна постава.

Симптоматика хвороби залежить від місця розташування грижі та її розмірів. Патологія може взагалі ніяк себе не проявляти, якщо грижа не тисне на нерв. Але якщо компресія нерва все-таки виникає, хворий відчуває гострий біль.

Наприклад, грижа поперекового відділу хребта характеризується болями в попереку і в ногах, що грыжа межпозвонкового диска МРТ поширюється на сідниці, коліна, ступні. При розвитку захворювання у верхній частині поперекового відділу з’являється біль у стегні. Оніміння та болі в руках і грудях характерні для грижі, що утворилася в грудному відділі хребта. Для грижі в шийному відділі характерні больові відчуття у шиї, що віддають в руку, надпліччя. Можливе порушення мозкового кровообігу, що тягне за собою головний біль, слабкість, запаморочення.

При цьому захворюванні больові відчуття, як правило, проявляються раптово і так само раптово проходять. Біль посилюється при тривалому стоянні, кашлі і навіть чханні, і знижується в позах, що знімають напругу зі спини. У випадках серйозної компресії нервових корінців хребта організм може взагалі втратити контроль над роботою кишечника і процесом сечовипускання.

Грижа міжхребцевого диска: діагностика захворювання

На сьогоднішній день у неврології при підозрі на міжхребцеву грижу все частіше застосовують магнітно-резонансну томографію, як найбільш точний і інформативний діагностичний метод.

МРТ дозволяє отримати повні дані про стан:

– кісткових структур хребта;

– спинномозкових нервів;

– міжхребцевих дисків;

– м’яких тканин, що оточують хребет.

Завдяки високій розподільній здатності знімків, одержуваних при МРТ, міжхребцева грижагрыжа межпозвонкового диска МРТ класифікується не лише за розмірами, але і за місцем розташування. Також, у випадках, якщо присутня супутня патологія, за допомогою МРТ фіксуються запалення. Паралельно визначається ширина хребетного каналу.

Процедура сканування абсолютно нешкідлива для пацієнта. До того ж, в більшості випадків, МРТ хребта не вимагає введення в організм контрастної речовини для поліпшення якості візуалізації.

Сама процедура не передбачає особливих приготувань з боку пацієнта. Що стосується протипоказань, то вони стандартні для даного виду обстеження. До них відносяться наявність у тілі металевих імплантів і включень, електронних пристроїв (наприклад, кардіостимулятора). Також МРТ не рекомендується проходити людям, що страждають на клаустрофобію.

Слід пам’ятати, що одна з обов’язкових умов отримання якісних знімків при МРТ – повна нерухомість людини протягом усього обстеження. Це може викликати дискомфорт, особливо у пацієнтів з больовим синдромом.

У Запоріжжі пройти МРТ хребта можна в центрі медичної візуалізації «Юнімед». Центр має сучасне обладнання і штат висококласних фахівців. Консультації та запис на обстеження за телефонами: +38 (061) 270-80-85 и +38 (061) 226-06-10