Як правильно підготуватися до різних видів УЗД

УЗД – одна з найдоступніших діагностичних процедур, яка дозволяє спеціалісту отримати чіткі зображення внутрішніх структур організму і, спираючись на цю інформацію, поставити точний діагноз. При цьому обстеження нешкідливе для організму і не завдає болю пацієнтові.
Ряд діагностичних процедур, що виконуються за допомогою «ультразвуку», не вимагає від пацієнта попередньої підготовки. Наприклад, УЗД серця, УЗД нирок або УЗД щитовидної залози не накладають на обстежуваного будь-яких обмежень напередодні процедури. Так само не вимагає підготовки дослідження різноманітних поверхневих утворень (фібром, ліпом, гемангіом, м’язової тканини, підшкірно-жирової клітковини). Що стосується дослідження судин, то УЗД судин голови, шиї та кінцівок підготовки не вимагає. А от при ультразвуковому обстеженні судин черевної порожнини і таза необхідна підготовка. Перед проведенням УЗД суглобів так само немає необхідності для пацієнта будь-яким чином змінювати звичний спосіб життя.
Існує ряд обстежень, які виконуються за допомогою УЗД, які передбачають дотримання певних правил. Це необхідно для того, щоб одержуване в ході дослідження зображення вийшло максимально якісним. Як наслідок, підвищиться і точність висновку.
УЗД черевної порожнини
УЗД черевної порожнини застосовується для оцінки стану печінки, нирок, підшлункової залози, жовчного міхура, селезінки, черевної аорти та інших кровоносних судин черевної порожнини.
УЗД органів та судин черевної порожнини необхідно проходити натщесерце. Останній прийом їжі повинен відбутися за 6-7 годин до дослідження. Стосовно дієти, то, в першу чергу, слід відмовитися від продуктів, які підвищують газоутворення в кишечнику. Серед них бобові, банани, яблука, томати, фруктові пюре, газовані напої, кисломолочні продукти. Також не слід вживати в їжу продукти з підвищеним вмістом харчових волокон – свіжі фрукти і овочі, хліб з висівками, гриби. Такої дієти рекомендовано дотримуватися 2-3 дні перед дослідженням.
У разі, якщо обстежуваний пацієнт страждає метеоризмом, за 3-4 дні до процедури необхідно почати прийом ферментів і сорбентів.
Також існує ряд процедур, які не слід проводити напередодні УЗД черевної порожнини. Наприклад, якщо перед «ультразвуком» пацієнт проходив дослідження, в яких застосовується барій (гастрографія або іригоскопія), про це слід повідомити лікаря, оскільки залишки цієї речовини в кишечнику можуть вплинути на точність УЗД. Це ж стосується фіброезофагогастродуоденоскопіі (ФГДС) – потрапляюче в організм під час процедури повітря заважає візуалізації.
УЗД малого таза
У жінок УЗД малого таза застосовують при обстеженні стану яєчників (придатків) і матки. Процедура може проходити трансабдомінально – через передню черевну стінку, або трансвагінально за допомогою спеціального датчика (в разі, якщо пацієнтка вже живе статевим життям). У сучасній медичній практиці трансвагінальний метод дослідження не передбачає попереднього наповнення сечового міхура. Але при трансабдомінальному способі необхідно обов’язково наповнити сечовий міхур перед УЗД.
У чоловіків УЗД простати теж вимагає підготовки. Якщо дослідження призначене з визначенням обсягу залишкової сечі, доведеться не відвідувати туалет за 3-4 години до дослідження.
Як і при діагностиці органів черевної порожнини, і чоловікам, і жінкам рекомендовано виключити з раціону продукти, що викликають газоутворення, а також попередньо очистити кишечник.
УЗД молочних залоз
УЗД в мамології дозволяє уточнити природу новоутворень у молочній залозі, які були виявлені при мамографії або ручному огляді фахівцем. Процедура дає можливість виявити утворення розміром більше 2 мм. Дане дослідження не вимагає від жінки попередньої підготовки. Але лікарі рекомендують проходити його в першій половині менструального циклу.
І ще один важливий момент, що стосується ультразвукового обстеження всіх органів: якщо пацієнт регулярно приймає будь-які медичні препарати, про це слід обов’язково довести до відома лікаря-діагноста.
Сьогодні практично кожна українська лікарня або клініка оснащена обладнанням для ультразвукової діагностики. Незважаючи на це, спеціалізований приватний діагностичний центр має низку переваг.
По-перше, ви не витрачаєте час на очікування процедури, а проходите її в зручний для вас час. По-друге, обстеження проходить на сучасному обладнанні. Так в центрі «Юнімед» використовуються апарати експертного класу GENERAL ELECTRIC LOGIQ P6, а всі лікарі ультразвукової діагностики мають багаторічний досвід роботи і високу кваліфікацію.
У Запоріжжі отримати консультацію і записатися на УЗД в медичний центр «Юнімед» можна за телефонами: 067-350-27-07, 050-320-27-07, 061-270-80-85.