У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Лабораторна діагностика захворювань щитовидної залози

Щитовидна залоза – один з найважливіших органів ендокринної системи. Вона виробляє гормони, які регулюють всі процеси організму: обмін білків, жирів і вуглеводів, забезпечують стабільну роботу шлунково-кишкового тракту і серця, опорно-рухового апарату, визначають стійкість організму до інфекцій, впливають на діяльність головного мозку і відіграють істотну роль в роботі репродуктивної системи. Тиреоїдні гормони стимулюють тканинне дихання, окислювальні реакції організму, а також підсилюють активність ферментних систем. Про особливу важливість щитовидної залози говорить той факт, що вона найбільше від усіх органів нашого тіла кровопостачається.

Порушення в роботі щитовидної залози можуть бути викликані поганою екологічною та радіаційною ситуацією, питною водою або їжею, що містить занадто мало або занадто багато йоду, інфекційними та онкологічними захворюваннями, генетичними факторами і великим стресовим навантаженням.

Щитовидною залозою секретується два основних види гормонів: трийодтиронін (Т3) і тироксин (Т4). Постійний рівень цих гормонів в крові підтримується тиреотропним гормоном (ТТГ), який виділяється гіпофізом. Цей гормон виконує функцію стимуляції щитовидної залози. Стани, що виникають при надмірному синтезі тиреоїдних гормонів в крові, називаються гіпертиреозом, а при недостатній їх кількості – гіпотиреозом.

Крім збоїв у виробленні гормонів, поширені також порушення структури тканин щитовидноїДиета-при-заболевании-щитовидной-железы-360x270 залози, при цьому вона збільшується, в ній формуються вузли або кісти. Вузол може бути доброякісного походження (колоїдний вузол, аутоімунний тиреоїдит, фолікулярна аденома) або злоякісного (рак щитовидної залози).

Визначити перші ознаки захворювання щитовидної залози можна по ряду симптомів: збільшення або втрата ваги, порушення ритму серцебиття, відчуття втоми, випадання волосся, відчуття жару або ознобу, порушення менструального циклу, м’язова слабкість, тремтіння рук та інше. Якщо який-небудь з перерахованих вище симптомів або їх поєднання турбують вас, потрібно негайно звернутися до ендокринолога.

Вчасно виявити відхилення і вжити заходів профілактики допоможе лабораторна діагностика. Для первинної оцінки стану щитовидної залози необхідно виконати два основних дослідження: визначити рівень тиреотропного гормону (ТТГ) і антитіл до тиреоїдної пероксидази (АТ-ТПО). У разі відхилення ТТГ від нормальних значень, необхідно додатково визначити значення вільного тироксину (Т4в). Іноді імунна система організму виробляє антитіла до власної щитовидної залози, приймаючи клітини залози за чужорідні. При цьому захворюванні підвищуються антитіла до тиреоглобуліну і до пероксидази щитоподібної залози, що слід розглядати як фактори ризику розвитку гіпотиреозу в майбутньому.

analiz-na-gormony-shhitovidki

Пам’ятайте, що правильний висновок за результатами аналізів може зробити лише кваліфікований ендокринолог. Регулярні лабораторні дослідження допоможуть Вам вчасно виявити порушення і вжити відповідних заходів щодо збереження вашого здоров’я.

Пройти лабораторні дослідження щитовидної залози в Запоріжжі можна в медичному центрі «Юнімед». Центр співпрацює з міжнародною лабораторією «ІНВІТРО», яка гарантує високу якість, а також високу точність роботи.

Консультації за телефонами:

+38 (061) 220-10-72, +38 (066) 181-34-34, +38 (097) 181-34-34, +38 (063) 181-34-34.