У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

МРТ м’яких тканин: показання та можливості діагностики

Однією з найскладніших вважається діагностика м’яких тканин. Але завдяки методу МРТ це завдання можна легко вирішити.

Магнітно-резонансна томографія має очевидні переваги перед рентген-діагностикою, оскільки є високоінформативною та не завдає шкоди організму пацієнта. Більше того, на МРТ можна побачити детальну структуру м’яких тканин та ступінь їх ушкодження. Цьому сприяє висока роздільна здатність даного методу. У більшості випадків, завдяки цим деталям, лікар-клініцист може коректно встановити діагноз і призначити схему лікування, яка найбільше підходить.

Також одним із плюсів даного методу діагностики є відсутність спеціальної підготовки для пацієнта.

За допомогою МРТ лікарі можуть оцінити анатомію та функціональність м’яких тканин.
МРТ мягких тканей: показания и возможности диагностики

У яких випадках показано магнітно-резонансну томографію м’яких тканин:

  • при хронічних захворюваннях;
  • при порушеннях функцій кінцівок;
  • при запальних процесах;
  • при травмах;
  • при ушкодженні зв’язок;
  • при дегенеративно-дистрофічних змінах;
  • при пошкодженні сухожиль і зв’язок, розтягування;
  • за підозри на онкологію;
  • при проблемах із сполучною тканиною.

Найчастіше хвороби та порушення м’яких тканин виникають через індивідуальність їхньої структури і є тими, які складно діагностувати. Тому в деяких випадках, під час діагностики, потрібне контрастне посилення для максимально точної візуалізації.

Зазвичай контраст не викликає алергії та не протипоказаний більшості пацієнтів.

За допомогою магнітно-резонансної томографії різні порушення м’яких тканинах можна виявити на початковому етапі. Також МРТ сприяє контролю за ефективністю призначеного лікування.

 

Магнітно-резонансна томографія м’яких тканин передпліччя та гомілки: показання до проведення

 

МРТ мягких тканей

Дані зони обстеження є не найлегшими. Але сучасні МРТ-апарати мають широкі можливості, які дозволяють у тривимірній проекції розглянути найменші деталі м’яких тканин.

За допомогою МРТ є можливість візуалізації анатомічних складових м’яких тканин.

За яких показань необхідно проводити діагностику даних зон методом МРТ:

  • при хронічних болях;
  • при запальних процесах;
  • при набряках, порушенні рухів;
  • при запаленнях;
  • при гематомах та травмах;
  • при розривах та розтягуваннях;
  • при защемленні нервів.

Також МРТ-діагностика м’яких тканин гомілки та передпліччя – це незамінний інструмент у роботі хірурга на етапі планування операції та після неї (з метою визначити ефективність виконаної роботи).

При діагностиці як однієї, і іншої зони може знадобитися запровадження контрасту. Ця речовина вводиться для того, щоб візуалізувати пухлини чи інфекційні хвороби.

Переваги методу МРТ при діагностиці м’яких тканин

 

Магнітно-резонансна томагафія м’яких тканин сприяє виявленню різних патологій на ранніх стадіях, що допомагає розпочати негайне лікування. Часто вузькі фахівці віддають перевагу саме МРТ, оскільки цей метод обстеження є високоінформативним.

За допомогою магнітно-резонасної томографії можна виявити пухлини на початкових етапах, визначити місце їх розташування та прогрес у розвитку. А також встановити характер пухлини та встановити чи є метастази.

Крім того, цю область важливо візуалізувати лише на сучасному обладнанні, під керівництвом професійного лікаря-рентгенолога, який точно зможе описати побачене на знімках.

Мешканці Запоріжжя можуть без проблем пройти дослідження на сучасному обладнанні, не виїжджаючи за межі міста. Високоякісні діагностичні послуги надає медичний центр «Юнімед». А секрет успішної діагностики – найновіше обладнання та висококваліфікований медичний персонал.

Не дивлячись на те, що МРТ при діагностиці м’яких тканин вважається одним з кращих методів, вона не є заключним діагнозом. Завжди потрібна консультація відповідного спеціаліста.