МРТ молочної залози: високоточний метод раннього виявлення патологій

Діагностика захворювань молочних залоз не стоїть на місці. Такі сучасні методи обстеження, як магнітно-резонансна томографія, все частіше стають найнадійнішим методом при постановці діагнозу, витісняючи звичну комп’ютерну томографію і рентгенівську мамографію.

Відмінність МРТ від інших методик обстеження молочних залоз – в її абсолютній безпечності (без застосування контрасту можлива навіть у період годування грудьми) і високій точності результатів, що дає можливість фахівцеві отримати дані, які просто недоступні при інших методиках обстеження.

Як правило, фахівці використовують при МРТ грудей контрастну речовину, що значно збільшує діагностичну цінність методу і допомагає отримати такі результати:

  • виявити патологічні утворення, оцінити їх локалізацію і розмір;
  • розрізнити злоякісні і доброякісні утворення;
  • виявити зміни в лімфатичних вузлах.

МРТ без контрастування при обстеженні грудей дає можливість визначити:молочная железа

  • наявність гематоми;
  • наявність розриву або витоку грудних імплантів;
  • щільність тканин;
  • присутність розширення молочних протоків;
  • наявність кіст.

Переваги обстеження грудей за допомогою МРТ

Для початку слід зазначити, що відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, рентгенівська мамографія має проводитися пацієнткам тільки після 45 років, бо її проведення у більш ранньому віці в одному випадку з 500 тис. досліджень індукує рак молочної залози! Пацієнткам до 45 років рекомендовано проведення лише УЗД і МРТ молочних залоз.

При МРТ немає необхідності «розчавлювати» залозу, тим самим не викликаючи дискомфорт і болючі відчуття у пацієнток.

При проведенні МРТ в середньому для аналізу радіолога виходить близько 500-800 пошарових зображень в трьох проекціях, що дає можливість проведення ранньої діагностики малих раків (розміром 3 – 5-10 мм у діаметрі).

Це підтверджують цифри. Згідно з даними дослідження, проведеного в фінських клініках, завдякирозовая лента МРТ молочних залоз у 27 відсотках випадків лікарям вдавалося виявити факт ширшого поширення хвороби, ніж було встановлено до обстеження. Також доведено, що у кожної п’ятої пацієнтки з раком грудей, яка до операції не проходила обстеження на МР-томографі, після хірургічного втручання виявлялися невидалені вогнища ракових клітин. Без попереднього обстеження на МР-томографі кожна десята пацієнтка потребувала б повторного хірургічного втручання.

Підготовка до МРТ молочних залоз

Як правило, сама процедура, яка триває від 30 до 40 хвилин, не вимагає попередніх приготувань. Якщо МРТ проводиться з використанням контрасту, пацієнтці слід попередньо впевнитись у відсутності алергічної реакції на контрастну речовину. Що стосується прийому їжі, то тут жодних обмежень немає.

Протипоказання при МРТ грудей

Конкретних протипоказань до даної процедури при обстеженні молочних залоз немає. Винятком, як і при обстеженні будь-яких інших органів, є наявність у тілі металовмісних конструкцій – кардіостимулятора, протезів (в тому числі і зубних), пірсингу. Ще однією перешкодою може стати страх замкнутого простору. В цьому випадку напади клаустрофобії попереджаються прийомом заспокійливого, оскільки при процедурі необхідно зберігати нерухомість.

Де пройти МРТ грудей?

Не секрет, що діагностичне обладнання, яке використовується для обстеження в державних клініках, часто є застарілим і поступається функціональністю апаратам, які використовуються в спеціальних діагностичних медичних центрах.

У Запоріжжі пройти МРТ обстеження грудей можна в медичному діагностичному центрі «Юнімед». Центр обладнаний новітнім магнітно-резонансним томографом HITACHI ECHELON 1.5T, який дозволяє отримати знімки-зрізи високої точності.

Записатися на обстеження можна за телефонами: +38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07

Пройдіть обстеження вчасно! Раку молочної залози можна запобігти!