У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

МРТ тазового кільця: діагностика травм, пухлин і неясного болю в нижній частині спини і в області таза

Тазове кільце служить опорою для хребта, з’єднує нижні кінцівки з тулубом, захищає внутрішні органи і підтримує масу верхньої частини тіла. Його утворюють дві клубові кістки і крижі, які з’єднують між собою лонне зчленування і два крижово-клубовы зчленування. Завдяки цьому досягається стійкість таза.

Тазове кільце являє собою досить складний анатомічний комплекс. У нього входять нижні відділи хребта, м’язова і кістково-суглобова системи таза, а також нервові структури і великі кровоносні судини. Тому при діагностиці травм і захворювань цієї ділянки тіла часто допускаються неточності і втрачаються важливі нюанси. Це викликане недостатньою інформативністю більшості діагностичних методик, і загрожує не лише інвалідністю, а й смертю пацієнта.

Але в останні роки всі ці труднощі успішно подолані завдяки застосуванню в діагностиці травм і захворювань тазового кільця магнітно-резонансної томографії. МРТ має чудову контрастність м’яких тканин, а з винаходом високопольних апаратів з’явилася можливість візуалізації кісток. Метод дозволяє отримувати зображення в різних площинах, що також значно підвищує інформативність. Також МРТ показує лікареві ті структури, які приховані за кістковими утвореннями. В цілому, методика ефективна при обстеженні нервової системи, м’язів, м’яких тканин, суглобового апарату, зв’язок, кісткового мозку, внутрішніх органів таза.

Магнітно-резонансна томографія незамінна при болях неясної етіології. Наприклад, багато пацієнтів регулярно скаржаться на біль в області таза і в нижній частині спини, на біль в області крижів або куприка. У таких ситуаціях МРТ дає можливість провести дифдіагностику і виявити справжні причини больового синдрому.

Слід зауважити, що внутрішні органи, розташовані в малому тазу, не входять до досліджуваної зони. Проте, професійний лікар-радіолог їх переглядає і, якщо виявляються відхилення або патології, вказує це у висновку.

Серед інших переваг методу слід відзначити його безпеку, безболісність і неінвазивність. В силу своєї безпечності МРТ підходить пацієнтам будь-якого віку. А за рахунок того, що в результаті однієї процедури обстежується цілий комплекс органів і структур, пацієнт значно економить час і кошти, які пішли б на окреме обстеження усіх елементів тазового кільця2.

За допомогою МРТ виявляються різні захворювання на ранніх стадіях. У тому числі і злоякісні пухлини. Це значно підвищує ефективність лікування і, відповідно, швидкість одужання. А при важких захворюваннях – збільшує шанси на одужання.

МРТ тазового кільця рекомендують проходити в наступних випадках:

– для діагностики причин болю неясної етіології в області таза;

– при підозрах на злоякісні і доброякісні новоутворення структур тазового кільця, а також для виявлення метастазів;

– при травмах таза – як при переломах кісток, так і при підозрі на пошкодження зв’язок і суглобів;

– при набутих (неправильно зрощені переломи) або вроджених (недорозвинення крижів) деформаціях таза;

– при підозрі на стеноз (звуження) хребетного каналу в нижній частині поперекового відділу;

– при пошкодженні або компресії нервових волокон в області таза;

– для виявлення в кульшових суглобах деструктивних, запальних або травматичних уражень;

– при ураженні або пошкодженні м’язів області тазу.

Процедура МРТ тазового кільця не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки: не передбачено ні особливої ​​попередньої дієти, ні режиму. При обстеженні також не використовується контраст. Сама процедура займає від 30 до 40 хвилин. Під час обстеження пацієнт повинен нерухомо лежати на спині. Висновок з результатами МРТ буде готовий на наступний день після обстеження.

У Запоріжжі МРТ тазового кільця можна пройти на високопольному апараті Hitachi Echelon 1,5 Т в медичному центрі «Юнімед». Консультації та запис на обстеження проводяться за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.