У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Недуга із грізною назвою атеросклероз

В організмі людини відбуваються складні біохімічні процеси. До них відноситься і ліпідний обмін. Він протікає під впливом багатьох чинників. Збій в одному з ланок цього ланцюжка призводить до порушення розщеплення жирової частини їжі. Початкові зміни виявляють себе всередині артеріальної стінки, де виникають поодинокі відкладення ліпідів і холестерину. Згодом жирова плямочка переростає в атеросклеротичну бляшку. На бляшці осідають тромбоцити, фібрин і солі кальцію, а це призводить до звуження або повного перекриття просвіту судини. Так проявляється недуга із грізною назвою атеросклероз.

Атеросклероз – це одне з найбільш поширених і небезпечних захворювань серцево-судинної системи. Він займає перші місця в списку причин смерті мільйонів людей по всьому світу. Нестача кровообігу, яка виникає внаслідок атеросклерозу, позначається на роботі всіх органів. Але найбільшу небезпеку викликає ушкодження атеросклеротичним процесом судин головного мозку, серця, органів черевної порожнини і нижніх кінцівок. Характерною ознакою атеросклерозу є головний біль, як наслідок порушення кровопостачання і нестачі кисню в мозку. Згодом біль набуває постійного характеру, посилюється його інтенсивність, можуть турбувати запаморочення, слабкість, зниження пам’яті і концентрації уваги, шум у вухах, порушення сну, підвищення артеріального тиску, задишка, біль за грудиною, зниження працездатності. Така різноманітність клінічних проявів пов’язана з тим, що атеросклероз пошкоджує судини різних органів і чинить системне ураження всього організму. Дане захворювання характеризується повільним і, без відповідного лікування і дієти, невпинним прогресуванням.

Існує висока небезпека ускладнення цієї недуги, якщо відірвана від стінки судини атеросклеротична бляшка мігрує по кровоносному руслу, викликаючи тромбоз нових артерій. Цей стан носить назву тромбоемболія. Якщо такий тромб потрапить до судин головного мозку, гострий дефіцит поживних речовин і кисневе голодування призводять до розвитку ішемічних атак та інсульту. Прогресуючий церебральний атеросклероз являє смертельну загрозу. Однак не менш небезпечним є і кардіосклероз. Атеросклероз артерій, що живлять серцевий м’яз, є основною причиною ішемічної хвороби серця і призводить до інфаркту міокарда.

Профілактика атеросклерозу полягає в обмеженні вживання жирної їжі і солі, регулярному контролі рівня артеріального тиску і маси тіла, елімінації стресових факторів, відмові від алкоголю і куріння. Корисно часто бувати на свіжому повітрі, поєднувати прогулянки з фізичними вправами. Не варто забувати, що ефективність профілактичних заходів знаходиться в прямій залежності від регулярності їх виконання. Здоровий спосіб життя здатний затримати недугу і попередити ускладнення.

Високоінформативним, безпечним, неінвазивним і доступним методом діагностики атеросклерозу є УЗД судин. З його допомогою можливо встановити наявність атеросклеротичних змін, дати їм характеристику, дізнатися про стан судинної стінки, визначити стадійність процесу, оцінити ступінь погіршення кровотоку. Пам’ятайте, правильна і грамотна діагностика – запорука успішного результату.

У Запоріжжі можна пройти УЗД судин на сучасному обладнанні експертного класу в медичному центрі «Юнімед». Консультація і запис на обстеження за телефонами:

 +38 (061) 226-06-10, +38 (061) 270-80-85, +38 (097) 218-23-23, +38 (067) 350-27-07.