Чому лікар направляє на УЗД слинної залози?

Слинні залози відповідальні за виділення слини, ферментованої речовини, що розщеплює споживану їжу, зволожує її для проходження на шляху з рота до глотки. Розрізняють парні привушні, під’язикові, піднижньощелепні та малі слинні залози, розташовані безпосередньо в слизовій порожнині рота. Через інфекції, травми, вживання певних препаратів у слинних залозах може виникати запальний процес та навіть новоутворення злоякісного чи доброякісного характеру. Такі патології потребують своєчасної діагностики та ефективного лікування.

 

Які є захворювання слинних залоз?

 

  1. Епідемічний паротит (свинка). Це вірусне інфекційне захворювання, що характеризується запальним процесом у слинних залозах, нервовій системі, а також інтоксикацією всього організму.
  2. Кісти слинних залоз. Така патологія може виникнути через травматичні пошкодження, перенесені захворювання та наявність слинного каменю.
  3. Злоякісні та доброякісні новоутворення. Як правило, вони мають повільний розвиток та не призводять до больових відчуттів.
  4. Слинокам’яна хвороба. Це запальне захворювання слинних залоз, що полягає в утворенні каменів у вивідній протоці залози або її тілі, що призводить до їхнього закупорення.
  5. Сіалоадиніт. Це дегенеративне запалення слинних залоз, викликане вірусною чи бактеріальною інфекцією, аутоімунним захворюванням, певними ліками.
  6. Синдром Шегрена. Це системне аутоімунне захворювання, що порушує роботу слинних залоз, спричиняючи сухість у роті.

Для лікування бактеріальних інфекцій застосовують медикаментозну терапію для зняття набряку. При слинокам’яній хворобі застосовують хірургічне втручання: ендоскопічну операцію чи ультразвукове дроблення.

 

Як обстежити слинні залози?

 

pochemu-vrach-napravlyaet-na-UZI-slyunnoj-zhelezyУЗД слинних залоз – це безпечний неінвазивний метод дослідження слинних залоз та тканин навколо. Ультразвукове дослідження не немає протипоказань та може бути проведене багаторазово. Таким чином можна отримати детальну інформацію про особливості запального процесу у досліджуваній ділянці та визначити правильний діагноз.

Таке обстеження слинних залоз рекомендоване у наступних випадках:

  1. Збільшення розміру та округлення слинних залоз.
  2. Ущільнення структури тканини.
  3. Поява гнійних утворень.
  4. Сухість в роті.
  5. Біль при жуванні їжі.
  6. Неприємний присмак у роті.
  7. Труднощі при ковтанні та відкриванні рота.
  8. Порушення функціонування смакових рецепторів.
  9. Біль у гландах, горлі, щоках.
  10. Збільшення температури тіла.
  11. Набряклість та почервоніння шкіри за вухом та щелепою.

Таку процедуру проводять у положенні лежачи з закинутою назад або повернутою вбік головою. Фахівець наносить на ділянку слинних залоз спеціальний прозорий гель та сканує кожну залозу датчиком протягом 5-10 хвилин, також досліджуючи ділянку лімфовузлів.

 

Що видно на УЗД слинних залоз?

 

Дуплекс сосудов почек (артерии и вены)Завдяки застосуванню апарата УЗД фахівець детально досліджує парні привушні, під’язикові, піднижньощелепні та малі слинні залози, а саме їхні форму, розміри та структуру. Таким чином можна виявити такі захворювання, як: обструктивний або необструктивний сіалоаденіт, наявність гнійних та кістозних абсцесів, каміння у залозах, злоякісні новоутворення. Також фахівець має змогу побачити наслідки травматичних пошкоджень, зафіксувати вроджені патології розвитку тощо.

 

Як підготуватися до УЗД слинних залоз?

 

Проведення УЗД слинних залоз не передбачає особливих заходів підготовки, адже залози розташовані близько до шкіри. Проте необхідно за 4 години до діагностики утриматися від вживання їжі та жування гумки, оскільки тиск датчика може викликати блювотний рефлекс. Пацієнту потрібно зібрати довге волосся у хвіст, аби воно не заважало здійсненню дослідження.

У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на УЗД слинних залоз, що є повністю безпечним, нешкідливим та високоефективним методом дослідження. Ми пропонуємо демократичні ціни, найвищу якість діагностичних послуг та достовірні результати.